Jak a kolik se platí zdravotní a sociální pojištění?

Anonymní
1.6.21 12:21

Jak a kolik se platí zdravotní a sociální pojištění ?

Dobrý den,

jsem už měsíc na úřadu práce a od září budu nastupovat po roce do školy.
Chtěla bych si najít brigádu, takže bych z úřadu chtěla odejít a zaplatit si sociální a zdravotní sama, jenže nikde nemůžu najít jaká ta částka je.

Moc děkuju všem za rady :) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3
1.6.21 12:24

Sociální - 2588kč a Zdravotní - 2393kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
1.6.21 12:28

2.052 kč zdravotní. Sociální není povinné. Staci se mrknout na stranky napr VZP.
https://www.vzp.cz/…-v-roce-2021?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
1.6.21 12:29
@Elza 1 píše:
Sociální - 2588kč a Zdravotní - 2393kč

To je pro OSVČ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.6.21 12:32

Aha, pardon. Já myslela, že je to stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
1.6.21 18:48
@Anonymní píše:
Dobrý den,

jsem už měsíc na úřadu práce a od září budu nastupovat po roce do školy.
Chtěla bych si najít brigádu, takže bych z úřadu chtěla odejít a zaplatit si sociální a zdravotní sama, jenže nikde nemůžu najít jaká ta částka je.

Moc děkuju všem za rady :) :kytka:

Pokud budeš mít stále status studenta, tak nemusíš ZP platit, ale musíš si zajít na zdravotní pojišťovnu, tam doložit, že ukončení registrace na ÚP a obnoven studia (taky doložit potvrzením) Právě že toto člověk si musí hlídat sám, ÚP nehlásí na ZP ukončení registrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 19:00
@Misindaa píše:
Pokud budeš mít stále status studenta, tak nemusíš ZP platit, ale musíš si zajít na zdravotní pojišťovnu, tam doložit, že ukončení registrace na ÚP a obnoven studia (taky doložit potvrzením) Právě že toto člověk si musí hlídat sám, ÚP nehlásí na ZP ukončení registrace.

Vím, že tohle musím udělat sama, ale teď přes prázdniny mi škola asi nedá potvrzení o studiu :nevim: Abych ho mohla doložit na ZP
Takže si to přes ty prázdniny budu muset platit sama.

• Citovat
  • Nahlásit
27
1.6.21 19:22
@Anonymní píše:
Vím, že tohle musím udělat sama, ale teď přes prázdniny mi škola asi nedá potvrzení o studiu :nevim: Abych ho mohla doložit na ZP
Takže si to přes ty prázdniny budu muset platit sama.

Pokud jsi stále na ÚP a budeš až do konce srpna, jsi taky státní pojištěnec, evidence na ÚP pod to spadá taky a ZP si platit nemusíš. V září jdi ale na ZP, dolož co je potřeba a oni tě přehodí z kategorie „ÚP“ do kategorie"student".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
1.6.21 22:52
@Misindaa píše:
Pokud jsi stále na ÚP a budeš až do konce srpna, jsi taky státní pojištěnec, evidence na ÚP pod to spadá taky a ZP si platit nemusíš. V září jdi ale na ZP, dolož co je potřeba a oni tě přehodí z kategorie „ÚP“ do kategorie"student".

Jenže ona chce jít na brigádu. Takže si na UP může vydělat jen omezeně a pokud má podporu což asi ne tak vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 09:54

Ahoj holky, zdravotní se platí přímo pojišťovně?
Zatím jsem v teoretické rovině, tak se nebojte, že to řeším na poslední chvíli 😄

• Citovat
  • Nahlásit
18791
5.6.21 10:23
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zdravotní se platí přímo pojišťovně?
Zatím jsem v teoretické rovině, tak se nebojte, že to řeším na poslední chvíli 😄

ano…na jejich stránkách najdeš číslo účtu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat