Jak adoptovat dceru své přítelkyně

Anonymní
2.10.20 08:25

Jak adoptovat dceru své přítelkyně

Ahoj, potřebuju poradit, jak postupovat v tomto konkrétním případě.
Na začátku roku 2019 jsem se poznal s mou současnou partnerkou. Měla v tu dobu dvouletou holčičku. Její otec zapsán do rodného listu 09/2018 (malá měla v tu dobu 2 roky) soudně. Téměř hned jsme spolu začali bydlet, vychovávat dceru. Za pár měsíců malá oslaví 4 narozeniny. Její otec se nezajímá, od té doby dceru neviděl, alimenty platí, ale zájem je 0. Já se s ním znám osobně, nedávno jsme vedli debatu, zda by souhlasil, kdybych si jeho dceru adoptoval. Souhlasil. Já bych do toho šel rád, starám se o ní, platím jídlo, hračky, oblečení, koníčky atd. beru jí jako svou vlastní a rád bych, aby to tak i bylo doopravdy. Partnerka na můj návrh také souhlasila. Jenže nevím, co vše je k tomu potřeba? Je mi jasné, že to musí jít na soud, jenže kdo má podat návrh? Já na adopci nebo její otec o zrušení otcovství? Jak dlouho to asi tak trvá? Je vůbec šance, aby to soud schválil? S biologickým otcem je domluva, je to celkem rozumný chlap, až tedy na to, že o svou dceru nejeví zájem. Musím se s partnerkou vzít? Musíme mít stejné bydliště? Bydlíme spolu, ale ona i dcera mají trvalý pobyt u své maminky-babičky dcery. Musí první proběhnout svatba nebo stačí prostě přijít, říct že jí chci mít na sebe napsanou já, když se o ní starám? Dceru i její maminku miluju, uvědomuji si, že to je na vždy a že i po případném rozchodu budu mít vůči malé povinnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11745
2.10.20 08:29

Starej se, pecuj, ale neupisuj se k otcovstvi. Vztah si s holcickou muzete vybudovat krasny i tak.

Pokud jsi rozhodnuty, obrat se na pravnika pro rodinne pravo. Da ti presne informace a bude te informovat o vsech vyhodach a nevyhodach tohoto vazneho kroku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5227
2.10.20 08:31

Radim ti dobře, nedělej to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 08:32

@cecetka už jsem se v to rozhodl. Dceru miluju a chci aby to tak bylo.
Právníka mám určitě v plánu, děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
5212
2.10.20 08:33

Myslím že je to tak, že vy podáváte návrh na osvojení, jde to přes soud a všichni s tím musí souhlasit. Včetně biologického otce. Ale jde to.

ALE vy si to ještě nechte projít hlavou pořádně, jelikož vy poté budete oficiálním otcem se všemi právy a povinnostmi. Takže POKUD by vám to nevyšlo a třeba za 3 roky se rozešli, tak to budete VY, kdo bude platit třeba do jejích 24let alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 08:33

@JancaS84 můžu vědět, proč ne?

• Citovat
  • Nahlásit
18435
2.10.20 08:34

Ty jsi vůl :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874

Nedělej to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3751

Ano, vím že neodpovídám na otázku, ale nedá mi to. Nedělej to. Vychovávat dítě můžeš jako milující otec i bez adopce. Vem si svou přítelkyni za ženu, dej jí své jméno a ona může dceři příjmení změnit. Otec jistě nebude proti. Po adopci přijde dcera o alimenty, nárok na dědictví, pokrevní rodinu…teď se otec nezajímá, ale v budoucnu třeba bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 08:35

@Cenarius s tím, počítám a nevidím v tom problém.

• Citovat
  • Nahlásit
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuju poradit, jak postupovat v tomto konkrétním případě.
Na začátku roku 2019 jsem se poznal s mou současnou partnerkou. Měla v tu dobu dvouletou holčičku. Její otec zapsán do rodného listu 09/2018 (malá měla v tu dobu 2 roky) soudně. Téměř hned jsme spolu začali bydlet, vychovávat dceru. Za pár měsíců malá oslaví 4 narozeniny. Její otec se nezajímá, od té doby dceru neviděl, alimenty platí, ale zájem je 0. Já se s ním znám osobně, nedávno jsme vedli debatu, zda by souhlasil, kdybych si jeho dceru adoptoval. Souhlasil. Já bych do toho šel rád, starám se o ní, platím jídlo, hračky, oblečení, koníčky atd. beru jí jako svou vlastní a rád bych, aby to tak i bylo doopravdy. Partnerka na můj návrh také souhlasila. Jenže nevím, co vše je k tomu potřeba? Je mi jasné, že to musí jít na soud, jenže kdo má podat návrh? Já na adopci nebo její otec o zrušení otcovství? Jak dlouho to asi tak trvá? Je vůbec šance, aby to soud schválil? S biologickým otcem je domluva, je to celkem rozumný chlap, až tedy na to, že o svou dceru nejeví zájem. Musím se s partnerkou vzít? Musíme mít stejné bydliště? Bydlíme spolu, ale ona i dcera mají trvalý pobyt u své maminky-babičky dcery. Musí první proběhnout svatba nebo stačí prostě přijít, říct že jí chci mít na sebe napsanou já, když se o ní starám? Dceru i její maminku miluju, uvědomuji si, že to je na vždy a že i po případném rozchodu budu mít vůči malé povinnosti.

Nedelal bych to. Trubci fakt nepremysli

Příspěvek upraven 02.10.20 v 08:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2860

A co si nejdriv vzit jeji matku? Máš trochu přehazené priority, tedy pokud to s pritelkyni myslis vazně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4735

Co když se rozejdete, dcera na tebe bude kaslat, a tobě zbydou jen oči pro pláč a placení alimentů? Stím také počítáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
2.10.20 08:36

Měla jsem známého, co si adoptoval syna přítelkyně…
Nakonec se rozešli a on ted na něj platí alimenty a bejvalka mu ho ani neukáže…

Taky byl přesvědčený, že s ní bude už na vždy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18822
2.10.20 08:37

Hele promysli to dobře, jste spolu celkem krátce a je to nevratny krok. Jak budes v rl a treba se rozejdete, tak uz jsi prostě otec a budes mit povinnost zivit uplne cizi holku dalsich 20 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama