Jak barevně zvolit tapety?

325
18.7.10 15:04

JAK BAREVNĚ ZVOLIT TAPETY?

Ahoj holky,

chtěla bych zvelebit malému pokojíček. Malovat se mi nechce, protože je to představa velkého nepořádku a já to chci vše stihnout do porodu. Tak jsem vymyslela tapetování. Tapety bych chtěla vliesové, co jsem četla, jsou pevné a hlavně i trochu izolační. Pokojík mám představu barevně modro zelený - světlé barvy s tím, že v pokoji jsou červené doplňky. Ale jelikož máme nižší stropy, napadlo mě i třeba pruhovanou tapetu. Opticky by zvýšila pokoj.

Kombinace pruhované se zelenou jsem myslela tuto:
http://www.tapety-folie.cz/…ene/d-71777/
http://www.tapety-folie.cz/…ava/d-71776/

S tím, že kolem postele by byla tapeta pruhovaná a na protější straně u okna zelená.

A nebo tato taky není špatná:
http://www.tapety-folie.cz/…120/d-71533/
a k té potom už jen buď zelenou nebo modrou.

Nebo myslíte klasicky jen zelenou a na protější straně modrou? Chtěla bych poradit, manžel mi řekl, ať si vyberu, co se mi líbí a já čím víc se v tom probírám, tím jsem bezradnější :mrgreen: :-D

Teď koukám, že jsem asi i špatně zařadila diskusi. Měla být zřejmě v kategorii zařízení bytu. Můžu kdyžtak poprosit o přesunutí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2972
18.7.10 15:30

Ahoj, já bych to, pokud jde o dětský pokojíček pro mimčo, určitě kombinovala z feng shui. Protože barevné provedení pokojíčku může způsobit i to, že děti pak v noci nespí, jsou nervozní atd. Zkus si to vyhledat, pokud chceš. Mmch, moje děti mají pokojík modrozelený :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
18.7.10 15:36

Shílenko - pokojík není pro miminko. Je pro našeho tříletého klučíka. A časem bude i pro malou. Budou mít pokojík společný. Je velký cca 20m2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2972
18.7.10 15:38

To přeci neva, já mám děti 3 a 6 a ataké jsem to tak udělala. Od té doby spí celou noc a jsou klidnější :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2921
18.7.10 15:53

Z tvych odkazu se mi libi bud ta pruhovana modrocervena tapeta,ale kombinovala bych ji s jednou z barev,ktere na ni jsou,nejlip s tou svetle modrou nebo sedou.. nebo ta zelena, ale tu bych zas dala dohromady s temi bilozelenymi kvety,co jsou tam na obrazku..ale to uz je asi pro starsi deti.. Ta posledni se mi nelibi vubec :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
18.7.10 16:26

Zaira - Ta modročervená je super. Taky se mi moc líbí a tuším, že by k ní šla líp asi modrá. Ale to se zase bojím, že bude pokojík tmavý a spíš pro kluka. Já bych to právě potřebovala nějak oživit tou zelenou, aby byl do budoucna i pro holčičku. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24322
18.7.10 17:12

Vzala bych v úvahu pozdější kreativitu dětí, počmáranou zeď zamaluješ, díru do zdi zasádruješ, s tapetou neuděláš nic…

Když si dáš práci se zakrýváním, nepořádek není a uklizeno je razdva - strhat noviny/folie a tu papírovou pásku.

Z tapet se mi líbí ta druhá pruhovaná doplněná tou zelenou nebo možná žlutou, to by bylo hezky veselé!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
18.7.10 18:15

Pipet - vymalovat by to šlo a bylo by to i levnější než tapety. Ale jde mi taky o to, že ty zdi nejsou úplně rovné. Jednou do budoucna tu plánujeme všude sádrokarton. Ale na ten momentálně teď není a tak bych to řešila těma tapetama. Ty ošklivé hrbolaté zdi se v tom schovají. Přemalované by to bylo ještě víc vidět.

Takže se ti líbí ta hodně barevná pruhovaná? Mě přijde moc zajímavá a právě taková veselá do dětského pokoje. Ale ladila bych ji asi spíš se zelenkavou, protože žlutý máme obývák a kuchyň a to je hned u dětského pokoje. Tak by bylo už té žluté asi moc. :-D

A zelenkavou třeba tuhle: http://www.tapety-folie.cz/…ene/d-72112/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xxEdward
18.7.10 20:54

Ahoj, teď jsme akorát domalovala pokojík pro dceru :-) pruhy jsou super, navíc se s nimi dá kouzlit - např. když je pokojík delší a na jeho vzdálený konec dáš svislé pruhy, už to nedělá dojem nudle. Taky zvýší strop.

Já doporučuji k postýlce pruhy nedávat - působí trochu rušivě. Ale jinak ano, kombinovat je s barevnými stěnami. Vybrala bych si tu nejhezčí pruhovanou tapetu a otapetovala jí např. 1/3 jedné stěny a kousek té protější. Na zbylé plochy bych dala malbu - podle vzorníku bych vybrala jednu z barev, která je na tapetě - aby to ladilo. Nebo klidně i dvě další barvy, na každou stěnu jinou + by se opakovaly v pruzích. Rozhodně se neboj experimentovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
xxEdward
18.7.10 20:59

jo, ta fotka není můj pokoj, dovolila jsem si ji převzít z internetu. Posílám ještě jednu.

• Nahlásit
  • Citovat
xxEdward
18.7.10 21:02

A ještě doporučuji najít tapetu, na které jsou spíš širší pruhy, nebo aspoň širší kombinované s úzkými. Působí to klidnějším dojmem a ta barva lépe vynikne.

• Nahlásit
  • Citovat
325
19.7.10 09:36

xxEdward - nádhera. Všechny tři pokojíky jsou krásné. Takže budu ještě asi na netu hledat nějakou jinou hezčí pruhovanou tapetu, protože asi základ bude ta. Je to super. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.10 20:50

Ahoj nase mala ma pokojicek cely zluty a kolem dokola je uzka tapeta s jemnymi pastelovymi barvami.A take jsem nalepila sem tam zviratka…ptacky,konika,kocicku…mame jemne hnedy nabytek s bezovou a pusobi to velmi jemne ale kdyz uz te zlute mate hodne tak se mi moc libi ta kombinace tady na tomhle obrazku ta zluto-zeleno-pomerancova.ty pruhy. Myslim ze barvy hraji velkou roli v rozvoji ditete…rozhodne bych nevolila nejake vyblite tony a take zadne kriklave :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.10 20:52

tedy pardon pomerancova a zelena…s tim bilym nabytkem vypada velmi dobre.A hlavne bych chtela dodat ze jestli budete tapetovat sami tak je to pekna fuska s manzelem jsme davali fototapetu ze ctyr dilu a nato ze mam na takove veci trpelivost a delam je rada…chtelo se mi vzteky brecet… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama