Jak basti vaše 11 měsíční miminka ?

137
3.6.20 21:16

Jak basti vaše 11 měsíční miminka ?

Zdravím, od narození jsme na Um. Chtěla bych vidět jak basti vase 11mesicni děti? Nevadí, že dcera nevydrží přes den bez mlíka? Je taková vybirava a nechce moc jíst. Ráno se probouzi vetsinou na mliko kolem 5 tak to ji dávám 150 ml UM, pak vstane tak jí dám pribinak nebo bílý jogurt s ovocem či presnidavkou pitomje unavená a jde spát ale potrebuje 120 ml Um bez toho mě neusne. Jak se probudí tak dáváme oběd někdy sní jen pár lzicek někdy více vařím ji sama. Po obede chodiva zasr spát a to taky bez mleka neusne. Odpoledne jak se vyspí davam chleba ci rohlik se s máslem a se sunkou ci sýrem, nebo presnidavku s piskotama ci ovocem podle toho co má ráno a na večer dávám vetsinou co na oběd jen treba poupravim prilohu ci jinou zeleninu. A na večer před spaním chce zase 120 ml mléka. Kaše vůbec nechce jíst. Behem dne pije i čaj ale dá maximálně 100 ml a to vetsinou jen v teplých dnech. Potom dávám i na kousání okurky ci jahody jablka nějaký ovoce co máme prostě nebo sušenky chleba ci rohlík. Jde mi o to kdy se tak děti zbaví toho mléka přes den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
3.6.20 21:18

@RockFous v tomto věku měli oba kluci normální stravu, starší v noci kojen, mladší UM jen před spaním, jinak ne.. Protože pak nemá důvod jist, když zacpes um :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
3.6.20 21:19
@martina.se píše:
@RockFous v tomto věku měli oba kluci normální stravu, starší v noci kojen, mladší UM jen před spaním, jinak ne.. Protože pak nemá důvod jist, když zacpes um :think:

Ja vím, ale ja bych to zkusila bez toho Um ale ona moc normální stravu nechce a pak bez toho Um neusne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
3.6.20 21:22
@RockFous píše:
Ja vím, ale ja bych to zkusila bez toho Um ale ona moc normální stravu nechce a pak bez toho Um neusne :nevim:

Protoze ví, že ji ho dáš? Děti nejsou hloupé.. Zkusila bych obětovat jeden spánek a um prostě nedat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3767
3.6.20 21:23

Dcera má 4 roky za tři týdny a pije UM ráno jak se vzbudí a večer před spaním. Nyní asi týden dva už bere na milost čerstvé mléko. Dneska jsem ji oznámila, že poslední krabice a už se kupovat nebude další. Ale v necelém roce dej jak chce. Mi dcera taky bez UM neusla. Pila ho ráno v 5, pak spala dál. Ráno na snídaní, v poledne po obědě před spaním. Večer před spaním. A kolikrát i přes den si dala. Jen v 20m nám zubařka doporučila mlíko dávat před mytím zubu večer. Takže jsme dali UM v obývaku, umýt zuby a spát. Uplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
3.6.20 21:25
@Veru1987 píše:
Dcera má 4 roky za tři týdny a pije UM ráno jak se vzbudí a večer před spaním. Nyní asi týden dva už bere na milost čerstvé mléko. Dneska jsem ji oznámila, že poslední krabice a už se kupovat nebude další. Ale v necelém roce dej jak chce. Mi dcera taky bez UM neusla. Pila ho ráno v 5, pak spala dál. Ráno na snídaní, v poledne po obědě před spaním. Večer před spaním. A kolikrát i přes den si dala. Jen v 20m nám zubařka doporučila mlíko dávat před mytím zubu večer. Takže jsme dali UM v obývaku, umýt zuby a spát. Uplně v pohodě.

Děkuji moc :) tohle jsem potrebovala slyšet :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.20 21:27

U nás v 10 m teprve zavádím pečivo (lepek už zavedený má), rohlík neumí kousat, lepí se na patro, jinak baští vařené ovoce a přesnídávky, ze syrového zatím jen banán, víno a maliny, nic jiného zatím nechutnalo. Zeleninu vařenou a ze syrové okurku. Maso krůtí, kuřecí, telecí, králík. Vaječný žloutek. Přílohy bramor, rýže, kuskus, těstoviny. Dále jogurty, kaše (rýžová, jáhlová, amaranto-rýžová). K tomu je celdenně kojená na požádání. Taky mám pocit, že už musíme ten jídelníček nějak rozšířit a ráda se inspiruju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4829
3.6.20 21:32

@RockFous ty vado, je jí 11m, to by snad ani nebylo zdravé bez mléka, ne? :nevim: Já mám trošku mladší a teda kojím, UM nemáme, ale má to MM x-krát denně, i děti kamarádek takto staré. :palec: Podle mě je to úplně v pohodě a naopak dítě do roka zcela bez MM nebo UM by mě překvapilo :nevim: Každé moje miminko to tak mělo. Do 15m minimálně na mléce (jedno UM ještě dlouho, tak do 3 let pilo mlíčko s kaší od Hami a druhý MM do 15m). Třetí ještě hodně kojím, 9m :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
3.6.20 21:35

Mám dceru 10m, taky jídlu moc nedá. UM má tak 3× denně 150ml, večer před spaním 210 a ještě se budí většinou jednou v noci. Neřeším, nehrotim. Má jen dva zuby, myslím, že až ji přibudou, bude jist víc a mlika se postupně zbavíme. Kaše nejí vůbec. Docela má ráda polevky, tak ji někdy má k večeři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
3.6.20 21:36

7:00 180 ml mléka, 9:00 180g hollandie, 12:00 200g maso-zelenina, 15:00- presnidavka, čerstvé ovoce či chléb 200g, 18:00 kaše mléčná 200g, 23:00 240 ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
3.6.20 21:40

Máme roční a má mléko po snídani, někdy třeba až za cca hoďku a to vypije 210ml a pak večer před spaním taky tak 210ml, a na UM je od 5 týdnů. Myslím si, že je to ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
706
3.6.20 21:47

Muj syn má 11 měsíců a taky pije mléko kdy se mu chce..někdy ji více normálního jídla a někdy méně.. prostě když neji, tak to nahradim UM. V klidu:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
3.6.20 22:17

Mám už teda 14m kluka, mlíko má do postýlky 240ml večer na spaní, pak se budí buďto v 1 a nebo až v 5.. někdy si dá i dvakrát za noc.. a v těch 10m mi normálně usinal jen u um. Byl najedeny, ale šel dopo a odpo spát a musel mít aspon100ml.. :) já bych řekla že to nevadí a úplně v pohodě hele. :) Dávala bych dal to co dáváš a plus to mlíko když chce. Neboj zachvili mlíko omrzí a budeš vymyslet co dát místo něj. :) (Myslím co zrovna chutná) a skleničky by nesnedla více? Já teda taky vařila jídlo domácí, ale i skleničky. Na střídačku. Odpo domáci, k večeři měl třeba půlku skleničky a tu druhou půlku zase druhý den :) teď už papa vsechmy obědy snami, ale občas když zrovna je něco co mu dát nechci (ostrý) nebo sám na to nemá chuť a nechce to papat, tak mám v záloze pár ks skleniček a jdu mu ji ohřát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
3.6.20 22:22

Ráno UM, pak ke svačině ovoce nebo jogurt, oběd, další svačina (ovoce nebo jogurt nebo chleba s lučinou podle toho co bylo dopoledne) v 5 kase a pred spanim UM. Do roka bych UM urcite davala, nevidim na tom nic spatneho naopak. Spis bych byla opatrna s tim pribinakem - je v nem tvaroh a ten je keste narocny na ledviny. A jinak pije prubezne cely den vodu. Ja premyslim, ze zacnu rano davat polovinu mleka nez ma doted a pridam ji snidani, ale zatim jsem se nedokopala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
3.6.20 22:26

@Štrample obecná tyjo, to by mě malá sežrala :lol: já dávám hodně jídlo do ruky, doma je sice binec, ale dite spokojeny. Varim hodne ovocny nebo zeleninovy placky nebo treba zloutkovou omeletu se spenatem. Dneska nákup a u peciva zacala rvat ham ham ham ham :roll: zkus dat jen kurku od chleba, tim se zacinalo u nas :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama