Jak blízký máte vztah se svou mámou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.1.22 19:51

Jak blízký máte vztah se svou mámou?

Ahoj, chci se zeptat, jak vnímáte vztah se svou mámou? Jak moc blízké si jste? Čím to je podle vás způsobené?

Řešíme teď nějaké rodinné problémy a já mám pocit, že vztah k mámě mám vlastně formalni: jezdím tam, mluvím s ní o obecných věcech, ale vůbec nechápu její jednání, neumím ji podpořit, utěšit, obejmout, vidím spoustu chyb, které udělala a teď se jí vrací jako následek a prostě mi tam chybí empatie. Nebo pouto? Prostě mám pocit, že se role obrátily a to, co mi ona nedala v dětství (a já se furt prosila o pozornost), tak teď ji neumím dát zpět. Nikdy se u nás nemluvilo o citech, nehladilo, apod., prostě studený odchov a já vůči ní teď neumím být jiná. Ona by teď potřebovala obejmout a já nějak vůbec nevím, jak na to… Je mi to cizí, ale pak přichází výčitky, zda to je fakt chyba její nebo moje (nebo naše rodinná).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1198
19.1.22 19:55

My jsme s mamkou hodne povidaci obe, takze uz od detstvi dlouhe hodiny ldy jsme si povidaly.. jsme si hodne blizke, takze ano, myslim si, ze je to zpusobene jeji vychovou a tim, ze s tebou malo mluvila, tak si nejste blizke. Tvoje chyba to neni urcite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
19.1.22 19:59

Zakladatelko

Tyjo, to je jak kdyz pises o mne 😳
Mame to mezi sebou uplne stejne. Teda krom toho, ze ja z toho nemam absolutne zadne vycitky. Proste nic.
Za to si moc dobre davam pozor na vztahy s myma dcerama. My se nuchname porad :smiling_face_with3_hearts:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
19.1.22 20:00

U nás se nikdy moc neobjimalo, neschválili, Mamka pedant na úklid, takže pro děti docela stres🤣..v pubertě jsme byly schopné po sobě šílene rvat..od cca 18 máme spolu skvělý vztah, téměř každý den jsme u ni na návštěve(bydlíme kousek),když to nějak nezvládáme, tak si volame videohovor..většinou si volame 2× denně..každý na mě kouká, ze to je proste divne..já nevim..mě to přijde fajn, mamce taky, manželovi je to sumak, ten zas chodí k máme za psem:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
19.1.22 20:06
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, jak vnímáte vztah se svou mámou? Jak moc blízké si jste? Čím to je podle vás způsobené?Řešíme teď nějaké rodinné problémy a já mám pocit, že vztah k mámě mám vlastně formalni: jezdím tam, mluvím s ní o obecných věcech, ale vůbec nechápu její jednání, neumím ji podpořit, utěšit, obejmout, vidím spoustu chyb, které udělala a teď se jí vrací jako následek a prostě mi tam chybí empatie. Nebo pouto? Prostě mám pocit, že se role obrátily a to, co mi ona nedala v dětství (a já se furt prosila o pozornost), tak teď ji neumím dát zpět. Nikdy se u nás nemluvilo o citech, nehladilo, apod., prostě studený odchov a já vůči ní teď neumím být jiná. Ona by teď potřebovala obejmout a já nějak vůbec nevím, jak na to… Je mi to cizí, ale pak přichází výčitky, zda to je fakt chyba její nebo moje (nebo naše rodinná).

Mám to uplně stejně, takže chápu.
Moje matka uznává především materiální hodnoty, scházelo běžné mluvení a taky intimita. Je generace, která nemluvila o ničem. Takže menstruace, randění, sex, kojení, porody…to vše je tabu. Nedokáži ji obejmout a ani nechci :? Chovám se slušně, vstřícně, ale to je vše. Taky mám uplně jinou povahu, nejsem tak materiální a ctím jiné hodnoty. Takže si nejde rozumět ani názorově. Prožila jsem dětství jako obezní dítě, které čelilo posměchu doma i venku. Což je taky věc, kterou nejde zapomenout…a dodneška ona nechápe to utrpení a jak se to odrazilo na mých vztazích a životě. Přijde jí to roztomilé a prý jsem měla štastné dětství. Zbytečná každá debata, proto i moje návštěvy jsou jen občasné - nemám se o čem bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.22 20:08

Hodně blízký. Moje mamka byla vždy vřelá, objimaci. Samozřejmě, v období puberty jsme dostaly hodně zabrat, i se sestrou, triskala s námi od zdi ke zdi, hadky každý den. Ale když jsme přežily cca 5 let tohohle hororu, tak jsme si všechny k sobě zase našly cestu a teď máme vztah víc než nadstandardní. Doufám, že takový budu mít i se svou dcerou. Věřím, že je těžké dávat něco, co jsi vlastně nikdy nezažila, není na co navázat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6817
19.1.22 20:12
@nelaa píše:
ZakladatelkoTyjo, to je jak kdyz pises o mne 😳
Mame to mezi sebou uplne stejne. Teda krom toho, ze ja z toho nemam absolutne zadne vycitky. Proste nic.
Za to si moc dobre davam pozor na vztahy s myma dcerama. My se nuchname porad :smiling_face_with3_hearts:

No, u nás obdobne. U nás dostal pozornost hlavně bratr a nějaké objimani nebo povídání neexistovalo. Nepamatuju si ani mazleni z dětství a to si vybavuju i učitelku z jeslicek. Moje ditko mazlim když si rekne a hodně si povidame, je ještě malý tak snad to vydrzi a ten vztah budu mít s oběma dětmi vrelejsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 20:24

Mam to stejne. Az na to, ze uz jsem dospela do faze, ze uz k ni ani nejezdim a ani z toho nemam vycitky svedomi. Ke svym detem se chovam tak, jak jsem si prala, aby se chovala mama ke mne. Tak uvidim, jaky budeme mot vztah v jejich dospelosti.

• Citovat
  • Nahlásit
5858
19.1.22 20:28

Ona je mrtvá :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 20:34

Kdysi jsme si byli hodně blízké. Než mi došlo, že jsem ovládaná a ona psychicky nemocná. V jádru je hodná, to vím, ale má manipulativní a majetnické sklony. Vždy se na někoho upne a má tendenci si ho přivlastnit, izolovat od ostatních i za cenu intrik a pomluv, že údajně „ten řekl o tobě tohle a tamto, já jsem se tě zastala..“. Takhle rozeštvala mezi sebou celou rodinu.
Takže dnes je to tak, že mám ji ráda, ale už filtruji, co mi říká a dávám si pozor, co říkám já jí, nenavštěvujeme se tak často (naštěstí mám jako výmluvu velkou vzdálenost), tak to alespoň zkouší momentálně na mé neteři a na mém synovi. Synmá naštěstí svůj názor a ví, jaká babi je, neteř ještě neprohlédla.

• Citovat
  • Nahlásit
559
19.1.22 20:36

@hospodki
Hele, to ja jsem jedinacek a stejne nic.

Se svyma detma si to nikdy nepodelam ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 20:39

Moje matka je alkoholička, chlastat začala když jsem končila základku. Vztah nemám žádný, jen by mi už mohla dát pokoj. :?

• Citovat
  • Nahlásit
9122
19.1.22 20:46

K mamě mám take formální vztah. Bavim se s ní, pomáhám jí, ale kdybych neměla svědomí tak bych ji klidne pul roku nezavolala. Ale oba sourozenci žiji v jinych městech takže se o ni občas zajímám. Ona mě taky moc nemusí a volá mi jen když se opije, to jsem ji ale nedavno zakázala, tak mi nevola vubec. :nevim: Ale s cim mohu tak pomohu atd. Hlidaci babicka to zrovna neni. Hlida jen pokud to hodne hoří cca 5×do roka s minimem přespání. Jezdi často na dovolene tak ji musim hlidat pak psa. Ve finale ji tedy delam poskoka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
20.1.22 14:32

Máme formální vztahy. S koronou se vidíme tak 1× ročně, nežije v ČR. Za 17 let, kdy s ní nebydlíme, se k nám podívala 2×, vždy si našla nějakou výmluvu, proč to nejde. Psychicky nás deptala, je hysterická, žárlivá, manipulativní. Nesvěřuji se jí, pro mě je skoro cizí, i když při kontaktu je vřelá, objímá nás. Nemám k ní bohužel nijak blízký vztah. Je to, jako bych skoro celý život žila bez matky a ona byla jen nějaká teta :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat