Jak bojovat s panickými záchvaty (hypochondrií)

Anonymní
20.3.21 22:14

Jak bojovat s panickými záchvaty (hypochondrií)

Ahoj, abych vše uvedla na pravou míru. Je mi 20, v rodině jsme měli spoustu infarktů a mrtviček, což znamená že mohu být náchýlná na krevní sraženiny.

Já jsem celkově hrozný hypochondr a občas mívám panickou ataku. Mám diagnostikovanou tetanii, ale nic na ní nemám předepsané, občas si dám hořčík.

Momentálně mám pocity, jako bych prožívala mrtvici nebo infarkt. Píchá mě u srdce, mám stuhlé prsty na pravé ruce a brní mi jazyk. Do toho mě bolí žíla na kotníku, takže pravděpodobně i žilní trombóza :mrgreen:

No, ačkoliv to zní vtipně, tak já opravdu trpím. Špatně se mi dýchá a kolikrát mám pocit, že se nedožiju rána, tyhle stavy se mi stávají hlavně na večer. Shodou okolností jsem dneska byla u babičky, kterou ranila mrtvice a má trvalé následky. Asi jsem nad tím moc přemýšlela a teď mám tyhle stavy, je mi jasné že kdybych měla mrtvici nebo infakrt tak tohle ani nenapíšu.

Jen mě zajímá, jak s tím bojovat? Jak to vůbec vzniká? opravdu mě píchá u srdce a celá sebou škubu :zed: Párkrát jsem slyšela, že psycholog pomůže, já nevím, jak s tím dokáže pomoct? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9211
20.3.21 22:19

Spíš psychiatr a antidepresiva, příp. něco na uklidnění, než AD začnou zabírat. Ten psycholog určitě neuškodí, rozebrat příp. bloky, kde se ten strach bere atd., prostě nějaká cílená terapie, ale aby to k něčemu bylo, chce to asi soukromého terapeuta, co na to bude mít víc prostoru, než ten co dělá na pojišťovnu někde v nemocnici. A možná i nějaká kineziologie, regreska by stála za pokus, v tom už se tak nevyznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21156
20.3.21 22:27

Proč zakládáš dvě stejné diskuse?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 22:36

@Jahudka82 děkuji:)

@stinga Založila jsem pouze jednu, možná jsem víckrát klikla přidat příspěvek a přidalo se to dvakrát

• Citovat
  • Nahlásit
35257
20.3.21 22:41

Psychiatr a medikace AD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21156
20.3.21 22:44
@Anonymní píše:
@Jahudka82 děkuji:)@stinga Založila jsem pouze jednu, možná jsem víckrát klikla přidat příspěvek a přidalo se to dvakrát

fakt? je tu diskuse Cítím se divně - a jsou tam popsané anonymně všechny tvoje problémy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
20.3.21 22:44

Zasla bych k psychologovi. Praktikuj dechova cviceni, zkuz Chi kung nebo hormonalni yogu, meditace pod kvalifikovanym instruktorem. Ta dechova cviceni maji na psychiku blahodarny ucinky. Taky mne pomohlo vysadit mlecne vyrobky a lepek, delalo mi to v tele spoustu neplech. Nejen, ze se mi ulevilo fyzicky, ale i psychicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
20.3.21 22:53

@stinga ano, teď to čtu, to bude asi souhra náhod, ale chápu že je to podezřelé :mavam: já se odtajnit můžu, popravdě ani nevím proč jsem to přidala anonymně :nevim:

@Danus1 děkuji vyzkouším:)

Zakl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21156
20.3.21 23:03
@Anetababeta píše:
@stinga ano, teď to čtu, to bude asi souhra náhod, ale chápu že je to podezřelé :mavam: já se odtajnit můžu, popravdě ani nevím proč jsem to přidala anonymně :nevim:

@Danus1 děkuji vyzkouším:)

Zakl.

tak za mně :palec: za odtajnění,
ale mohla jsi zůstat v anonymitě, protože píšeš o zdr. problémech
ale nemáš se za co stydět, moje kamarádka má panické ataky, říká že při tom je pocit, že umře, točí se jí hlava, chce se jí zvracet, a má křeče v končetinách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 23:54

Vyhledej psychiatra, protože jinak umřeš spíš ze strachu než z nemocí.

• Citovat
  • Nahlásit
42
21.3.21 00:21

Panicke ataky se dají naučit zvládat. Hlavní je pochopit ten mechanismus a naučit se jim čelit. Když je začneš zvládat, objevují se méně a méně.
Pomůžou dýchací cviky (dýchání do břicha), taky je dobře se ukotvit, tj. sednout si, nohy oprene o zem.
Pro shrnutí, když přijde první příznak, ne vyděsit se, nezacit lapat po dechu, ale v klidu prodychavat a nechat to projít.
Nacvičit si uklidňující myšlenky, kterým budeš věřit..
A doporucuju KBT terapii.
Pak už poznáš dopředu, že se ataka blíží a ani se ti nespustí.
Spoustecem atak může být i kofein, nikotin, hypoglykemie a nedostatek spánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
21.3.21 08:05

Vyhledej dobrého fyzioterapeuta, toto většinou způsobuje ztuhlá hrudní páteř, příčina ve tvém věku může být od věčného civění do mobilu, civilizační nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
21.3.21 11:12
@Anonymní píše:
Ahoj, abych vše uvedla na pravou míru. Je mi 20, v rodině jsme měli spoustu infarktů a mrtviček, což znamená že mohu být náchýlná na krevní sraženiny.

Já jsem celkově hrozný hypochondr a občas mívám panickou ataku. Mám diagnostikovanou tetanii, ale nic na ní nemám předepsané, občas si dám hořčík.

Momentálně mám pocity, jako bych prožívala mrtvici nebo infarkt. Píchá mě u srdce, mám stuhlé prsty na pravé ruce a brní mi jazyk. Do toho mě bolí žíla na kotníku, takže pravděpodobně i žilní trombóza :mrgreen:

No, ačkoliv to zní vtipně, tak já opravdu trpím. Špatně se mi dýchá a kolikrát mám pocit, že se nedožiju rána, tyhle stavy se mi stávají hlavně na večer. Shodou okolností jsem dneska byla u babičky, kterou ranila mrtvice a má trvalé následky. Asi jsem nad tím moc přemýšlela a teď mám tyhle stavy, je mi jasné že kdybych měla mrtvici nebo infakrt tak tohle ani nenapíšu.

Jen mě zajímá, jak s tím bojovat? Jak to vůbec vzniká? opravdu mě píchá u srdce a celá sebou škubu :zed: Párkrát jsem slyšela, že psycholog pomůže, já nevím, jak s tím dokáže pomoct? Děkuji za odpovědi.

Můžeš se radovat, že nemáš taky zbytnělou prostatu. Až jí budeš mít, tak pak už pomůže fakt jen blázinec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3732
21.3.21 11:32
@Anonymní píše:

Ahoj,
já měla podobné stavy (panickou poruchu), hypochondrii mám pořád. Na panické ataky mi pomohla antidepresiva od psychiatra v kombinaci s kognitivně-behaviorální psychoterapií (KBT). Jinak za mě super tahle knížka, ale už se prý dá snad sehnat jen v knihovnách: https://www.kosmas.cz/…vy-o-zdravi/
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat