Jak bojujete s úzkostmi?

Anonymní
13.2.21 20:02

Jak bojujete s úzkostmi

Ahoj všem, trápí mě teď hodně úzkosti. Uz cca 2 roky beru AD a pomáhali, ale teď mám blbější období q úzkosti mám skoro nonstop Je to kvůli práci. Jak proti nim bojujete? Máte nějaký tip? děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13.2.21 20:18

Buď si dám sklenku vína (většinu dvě až tři), ale mnohem účinnější je jít něco dělat, ideálně fyzicky náročného (mně pomáhá štípání dříví nebo umývání podlahy - ne vytírání, ale drhnutí rejžákem). Možná to je v dnešní době dost staromódní a blbá rada, protože Rivotril nebo Neurol funguje líp a bez takový námahy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15433
13.2.21 20:21

No teď se sype psychika skoro každému a není moc divu.

1. zavolej svému ošetřujícímu psychiatrovi, jestli není na místě trošku upravit léky.
2. začni hledat terapeuta/ku a k antidepresivům postupně přidej i psychoterapii. je dost na čase.
3. v mezičase si pořiĎ tuhle knížku, pro základní svépomoc je hodně dobrá
https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

4. dost užitečná je i appka nepanikař - konkrétně chceš záznamy nálady (psaní deníku, ideálně deníku vděčnsti by bylo lepší) a určitě pravideně dechová cvičení
http://nepanikar.eu/

4. z režimových opatření

• pravidelný pohyb
  • rozumná strava - zejména s dostatkem vlákniny
  • hlídat si spánek
  • dělat i věci které chceš, ne jenom ty které musíš a nebo bys měla
  • sebepéče a chovat se k sobě jako ke kamarádce, ne jako k trestanci kterého je potřeba držet zkrátka a být na něj hnusná.
  • nějaké relaxačně/meditační věci - třeba všmavost je fajn - http://praveted.info/
  • uspokojující kontakt s lidmi, co tě mají rádi a umít spou trávt čas tak, že nejsi zavalná požaavky, či jinými negativními pocity.

Příspěvek upraven 13.02.21 v 20:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
13.2.21 20:23

No, babo raď, já jsem na AD půl roku, poslední dobou už mám taky občas hodně blbé dny…Zima, covid, nespave dítě, co se 10× za noc budí, takže nevyspání..Taky bych se potřebovala hodit do klidu, ale obávám se, že se vše zlepší až na jaře. Obecně mi nedělá dobře toto období zimy..a teď je to ještě horší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
13.2.21 20:42

Práce, práce, práce a rázem všechny úzkosti zázračně zmizí, ale o tom farmaceutický průmysl slyšet nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 20:53

Díky za rady, ráda bych se nějak víc zabavila, ale je vše zavřené. Chodivala jsem cvičit, plavat, do sauny atd, ale teď jsem jen doma. Terapii jsem chtěla, ale nikdo nemůže dřív jak za pár měsíců.

• Citovat
  • Nahlásit
18
20.2.21 10:40
@Anonymní píše:
Díky za rady, ráda bych se nějak víc zabavila, ale je vše zavřené. Chodivala jsem cvičit, plavat, do sauny atd, ale teď jsem jen doma. Terapii jsem chtěla, ale nikdo nemůže dřív jak za pár měsíců.

Já třeba střídám behani a procházky. Je to 30 minut denně, kdy jdu sama a je to mých 30 minut, kdy se trochu unavim, pustím si do sluchátek nějakou hudbu a nechám plynout myšlenky. Teď, když se zacalo delat hezky, i hudbu vypínám, abych slyšela ptacky:)
Kazdy den cvičím uvolňování cviky (mne se stresem blokuje hrudní pater), ale dají se dělat i relaxační cviky (například uvolňovat postupně skupiny svalů a cvičit dýchání).
Když pohledas, určitě najdeš někoho na terapii online, takže aktuálně ani nemusí být z místa bydliště.. Samozřejmě záleží na tom, jestli hledáš terapii na pojišťovnu nebo za to můžeš platit.
Ale chapu, že pokud se ti děje něco, co má aktuálně dopad na úzkosti, je to těžké. Já taky zírala, jaký jsem měla propad, když se mi něco reálné dělo (biopsie prsu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9223
20.2.21 10:48
@Sysel-v-tísni píše:
Buď si dám sklenku vína (většinu dvě až tři), ale mnohem účinnější je jít něco dělat, ideálně fyzicky náročného (mně pomáhá štípání dříví nebo umývání podlahy - ne vytírání, ale drhnutí rejžákem). Možná to je v dnešní době dost staromódní a blbá rada, protože Rivotril nebo Neurol funguje líp a bez takový námahy…

Jj, tělo nelže :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat