Jak bojujete se střevní chřipkou?!

749
15.4.17 14:09

Jak bojujete se střevní chřipkou?!

Ahojte, chtěla bych se dozvědět a vyzkoušet nějaké dobré rady na střevní chřipku. Vždycky tak jednou až dvakrát za rok mi holky donesou ze školky střevní chřipku - zvracení, průjmy :zed: Samozřejmě to hned přeskočí na nás rodiče a na malé neškolkové mrně :zed:
Já už nevím, jak s tím bojovat a jak zabránit, aby to chytla celá rodina :zed: Dvakrát, letos dokonce třikrát za rok je to fakt vopruz!!

Doktor říkal, že je to virového původu a šíří se to vzduchem, ten kdo to má dostat, to dostane a nic se s tím nedá dělat.

Nemáte nějakou radu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5836
15.4.17 14:17

@lídaV nám sestra radila, pokud jde někdo na záchod, že se má splachovat se zavřených deklem, protože jak spláchuješ, tak to vyletí poměrně hodně do vzruchu- viry.. A pak po každé toaletě umít záchod- stačí prostě jednorázovým ubrouskem a nebo nějakou desinfekcí k tomu..

Příspěvek upraven 15.04.17 v 14:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
15.4.17 14:18

Bohuzel ma doktor pravdu…my to taky mame tak 2× rocne, a je to strasny! Meli jsme to zrovna tento tyden, ja i s horeckama pres 39. Mladsi syn mel jen horecky, bez prujmu, coz je mi zahadou a starsimu se to uplne vyhnulo, a to i minule. Takze mejhur jsne to odnesli s manzelem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
15.4.17 14:19

@lídaV Radu nemám, ale potvrdím ti to, co doktor :zed: My většinou padáme opravdu všichni, málokdy jsme byli ušetřeni. Ty potvory jsou děsně agresivní a šíří se to jako lavina :zed: Můžu tě ujistit, že při 10 dětech a 2 dospělých je to opravdu výživná záležitost. Aspoň, že to má takový rychlý průběh, a to doslova…
Ale přiznám se, že vždycky trpím jako kůň, nějak blbě nesu úklid blitíčka po dětech, obzvlášť, když člověku není dvakrát fajn :oops:
Držím pěsti, ať se vám tyto virózy vyhýbají :kytka:
Edit.: Chyba.

Příspěvek upraven 15.04.17 v 21:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5836
15.4.17 14:19

@Nikolacek kdo to donesl?, Ptám se proto, protože pokud nám něco donesou děti, tak to vždycky s manžleem odležíme a ještě v horším půrběhu :mrgreen: nevím proč no.. jelsti je to chřipka ze školky, školy a nebo průjmové něco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
15.4.17 15:35

Přísnou hygienou bojuju, naposled před rokem a vybojovala jsem :dance:
Absolutně si nesaham na obličej, veškeré potřísněné textilie házím okamžitě do pračky, podlahu setru davem, ruce si myju téměř neustále v co nejvíc horké vodě a důkladně mydlím, utiram do toaletaku, ihned splacuji, záchod myju savovym prostředkem, i prkýnko, poklop atd, kliky též.
Jakmile jedno dítě začnu, separuju to zdravé za každou cenu.

Jinak nejsem nějaký uklizeci maniak, mám doma binec, ale tady napnutí všechny síly. Infekce je to orofekalni, tudíž se nepřenáší vzduchem, ale fekáliemi (zvratky, stolici) a staci mikroskopické množství na rozjetí infekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
15.4.17 16:38
@fragola píše:
@lídaV Radu nemám, ale potvrdím ti to, co doktor :zed: My většinou padáme opravdu všichni, málokdy jsme byli ušetřeni. Ty potovry jsou děsně agresivní a šíří se to jako lavina :zed: Můžu tě ujistit, že při 10 dětech a 2 dospělích je to opravdu výživná záležitost. Aspoň, že to má takový rychlý průběh, a to doslova…
Ale přiznám se, že vždycky trpím jako kůň, nějak blbě nesu úklid blitíčka po dětech, obzvlášť, když člověku není dvakrát fajn :oops:
Držím pěsti, ať se vám tyto virózy vyhýbají :kytka:

U nás je to to samé. Jednou jsme dorazili k babičce, dvojčata říkala, jak je bolí hlava. Pak jedna začala zvracet a nedoběhla na záchod a na to začaly zvracet všechny děti naráz. To bylo fakt děsný. Ještěže babička s dědou měli lino, kdyby měli koberec, tak bych jim asi po té spoušti musela kupovat nový.
Dneska synek poblinkal koberec, no tak se tomu asi nikdo nevyhne, poněvadž se to fakt blbě čistí. :?
Koukám, že se ti to už blíží. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
15.4.17 17:47

@Janasas Jojo,to tak mame taky, detske choroby nas uplne rozlozi :) tohle ale pribesl manzel a deti na tom byly lip, asi to byl nejakej vir pro dospely ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
15.4.17 18:04

@Katy 7 Koukám, že je to všude stejné :lol: O zážitcích s blitíčky bych mohla vyprávět. Na tyhle nemoci by mi dvě děti naprosto stačily… Teď mi udělala čáru přes rozpočet nejstarší dcera, protože jsem ve 28.tt konečně přestala zvracet a ona asi týden poté donesla střevní chřipku. Si člověk ani moc neodpočine a za chvíli rodím :lol: :zed: Utíká to, viď? Posledních pár týdnů před námi… Držte se a hodně zdraví přeju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
15.4.17 18:14
@fragola píše:
@Katy 7 Koukám, že je to všude stejné :lol: O zážitcích s blitíčky bych mohla vyprávět. Na tyhle nemoci by mi dvě děti naprosto stačily… Teď mi udělala čáru přes rozpočet nejstarší dcera, protože jsem ve 28.tt konečně přestala zvracet a ona asi týden poté donesla střevní chřipku. Si člověk ani moc neodpočine a za chvíli rodím :lol: :zed: Utíká to, viď? Posledních pár týdnů před námi… Držte se a hodně zdraví přeju :kytka:

Tak to je mazec..Já jsem naštěstí v těhotenství nikdy nezvracela, ale zvedání žaludku bylo, to mi bohatě stačilo. Fakt máš můj obdiv, že to takhle dáváš. Plánujete nějaký určitý počet dětí? Nebo to necháte na náhodě?…Přeju, co nejkratší a nejlepší porod :hug: A děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
15.4.17 18:20

@Janasas s tím splachováním to zkusím
@Nikolacek u nás to mám nejhorší já a nejstarší dcera :zed: a každý máme taky jiný průběh teď naposledy prostřední měla jen průjem, nejstarší zvracení a nas ostatní to teprv čeká :nevim:
@fragola no mě stačí ty moje 3 děti a můj citlivý žaludek :poblion: a gratuluji k dalšímu mrňouskovi, to už budete hodně valká smečka ;) :kytka:
@Helileli přísnou hygienu jsem nasadila při poslední viroze o vánocích a nic, zase to obešlo celou rodinu
@Katy 7 babička s dědou to nechytli? my jsme schopni nakazit i je, takže teď už vyhlašuji vždy zákaz návštěv do všech stran

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
15.4.17 18:24

@lídaV Chytli :? Jenže já netušila, že se něco blíží. Prostě si při návštěvě najednou postěžovaly na bolest hlavy a už to jelo. Naštěstí se už nikdy nic tak hromadného neudálo, protože to byl fakt masakr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
15.4.17 18:31

@Katy 7 stejně by mě zajímalo, jak je to s tou nakažlivostí, protože my jsme nikdy u babičky s dědou nezvraceli, ani nikoho u nás neviděli v akci, ale stejně to chytli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
15.4.17 19:03

@Katy 7 My nic moc neplánujeme. Teda, nemáme určitý počet dětí a neplníme plán. Uvidíme, uvidíme, uvidíme, třeba k nám ještě něco maličkého přibude, nebo taky ne ;)
Děkují za přání vyřídím ho Elišce, že má mít se mnou slitování ;)

@lídaV No jo, nás už je hodně teď, ten jeden mrňous už se v tom celkem ztratí, hlvaně, když se člověk dopočítá a na nikoho nezapomene :) A děkuji :kytka: Přeju hodně klidných dnů bez nemocí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
15.4.17 19:35

Manžel bere preventivně Endiaron, když dítě začne zvracet a 2× to nechytil. Já jsem kojila, takže jsem do Endiaronu nešla a chytila jsem to i se synem. Naposledy jsme nerozeznali 1denni střevní chřipku, takže jsme ji chytli všichni a manžel měl nejhorší průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama