Jak budou letos učitelé uzavírat známky? Vysvědčení

Anonymní
2.5.20 06:50

Jak budou letos učitelé uzavírat známky? Vysvědčení.

Ahoj, nevíte někdo, jak to bude letos s vysvědčením pro 2. stupeň, který už se do školy nemá vrátit? Nejdřív jsem slyšela, že vysvědčení nebude, teď jsem četla, že bude a bude se hodnotit převážně z února, začátku března. Naše škola žádné známky nyní nedává, vím, že na jiných školách známkují ostošest, samozřejmě většinou 1, když dostanou děti test, mohou se dívat do učebnice, sešitů, ptát rodičů, hledat na netu… Ale naše škola neznámkuje, z čeho tedy budou klasifikovat, když v některém předmětu má třeba jen jednu známku nebo žádnou?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13686
2.5.20 07:02

Někde jsem na netu viděla metodiku ministerstva, jak mají školy postupovat. Zkus si to dohledat. No a nejjednodušší je zeptat se třídní učitelky. Já mám děti každé na jiné škole a oba dostávají úkoly, testy i známky. Takže zde bude o co se opřít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20576
2.5.20 07:04
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 07:39

@neumisa díky

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
5688
2.5.20 08:09

Můj tip - většina opíše známky z prvniho pololetí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 08:18
@SAJ píše:
Můj tip - většina opíše známky z prvniho pololetí. :nevim:

No já budu mít těžké dilema. 2 propadlíci z pololetí nachytali další pětky za únor a březen, no a aby toho nebylo málo, tak vůbec nespolupracují teď v karanténě. Ani jeden email, ani jedna odevzdána práce. Rodičům se mi podařilo dovolat po dlouhých týdnech…slíbili nápravu, ale zatim se stále nic neděje :nevim:
Každopádně pokud nebudou moci propadnout letos, příští rok jsou víc než jasní, jeden z nich měl navíc v obou pololetích nadprůměrnou absenci…A kolik takových v republice bude :P
Uc. 2.stupně

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
5688
2.5.20 08:28
@Anonymní píše:
No já budu mít těžké dilema. 2 propadlíci z pololetí nachytali další pětky za únor a březen, no a aby toho nebylo málo, tak vůbec nespolupracují teď v karanténě. Ani jeden email, ani jedna odevzdána práce. Rodičům se mi podařilo dovolat po dlouhých týdnech…slíbili nápravu, ale zatim se stále nic neděje :nevim:
Každopádně pokud nebudou moci propadnout letos, příští rok jsou víc než jasní, jeden z nich měl navíc v obou pololetích nadprůměrnou absenci…A kolik takových v republice bude :P
Uc. 2.stupně

To víš, že to tak mám taky. Nedostatečnou jsem už slíbila, otázka je, zda mi ji vedení školy povolí. :nevim: Jedna matka nám už natvrdo oznámila, že její syn do online výuky chodit nebude, protože stejně nemůžeme hodnotit, tak co by se námáhal…
Tak třeba bude koronasituace ještě tři roky a chlapec vystuduje… Protože jinak příští rok letí - bez učiva tohoto roku to nemá nejmenší šanci zvládnout. :nevim: Ale matka si myslí, jak je na koni - a že si můžeme (však víš co)…

Příspěvek upraven 02.05.20 v 08:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19260
2.5.20 08:28
@Anonymní píše:
Ahoj, nevíte někdo, jak to bude letos s vysvědčením pro 2. stupeň, který už se do školy nemá vrátit? Nejdřív jsem slyšela, že vysvědčení nebude, teď jsem četla, že bude a bude se hodnotit převážně z února, začátku března. Naše škola žádné známky nyní nedává, vím, že na jiných školách známkují ostošest, samozřejmě většinou 1, když dostanou děti test, mohou se dívat do učebnice, sešitů, ptát rodičů, hledat na netu… Ale naše škola neznámkuje, z čeho tedy budou klasifikovat, když v některém předmětu má třeba jen jednu známku nebo žádnou?

Tak moje dite dostava znamky normalne a nejsou to jen same jednicky, dokonce ma znamky i ze zkouseni. Ma znamky asi stejne jako vzdycky, jen je jich mene. Druhe ma znamek malo, ale taky odpovidaji tomu, jak se uci normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19260
2.5.20 08:31

A je to dulezite? Je to prece jedno, co bude na vysvedceni…v tomhle pololeti to je jen formalita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 08:37
@mroe píše:
A je to dulezite? Je to prece jedno, co bude na vysvedceni…v tomhle pololeti to je jen formalita.

Já osobně budu dávat co nejlepší známky těm, kteří se snaží a pracují online. Moc si toho vážím. A a jistou škodolibostí očekávám příští školní rok, protože tam se někteří fakt nebudou stačit divit :lol: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
15877
2.5.20 08:44

@mroe Pro osmáky to formalita není. Známky se píšou na přihlášky na SŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 08:46
@divine woman píše:
@mroe Pro osmáky to formalita není. Známky se píšou na přihlášky na SŠ.

Nebudou se za toto pololetí počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
19454
2.5.20 08:49
@divine woman píše:

Nebudou se počítat na přijímačky, jak osmákům, čtvrťákům, třeťákům na střední, pokud to někdo chce na vysokou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22324
2.5.20 09:29

No tak já se známkami problém nemám a rodičům jsem kritéria napsala jasně. Hodnotí se podle 1, - známek za únor a část března, 2. - přístupu k distančnímu vzdělávání dle technických možností žáka, 3. - výsledků vzdělávání v minulých obdobích, 4. - úrovni znalostí po návratu do školy. Pokud se mi děti zapojují pravidelně do on-line výuky (nebo berou telefony a pracují alespoň po telefonu) a makají distančně, žádné přezkoušení vyžadovat nebudu, pokud zvolili volnější přístup, přezkouším je. Jsou s tím v naprosté pohodě, známky budou normálně uzavřeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19260
2.5.20 09:39
@divine woman píše:

Doted to tak bylo, ale nejspis to tak pristi rok nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama