Jak by jsate se rozhodli vy ?

Anonymni
12.9.09 10:53

Jak by jsate se rozhodli vy ?

Dobře vím, že tuhle otázku si musíme zodpovědět sami.
Ale velice ráda bych se podívala zase trochu jinýma nezastíněnýma očima.
Mít jedno dítě a relativní jistotu, nebo pořídit jedináčkovi sourezence i za cenu možných ne-li jistých finančních problémů ?
Jsme oba rodičové dělníci a o průměrném platu si můžeme nechat jen zdát,
takže jsme rádi, že máme oba zaměstnání, a víme že co se týče výdělku budeme se vždy pohybovat na té dolní hranici. Ale zároveň strašně chceme alespoň dvě děti, ale stejně tak máme velký strach jestli je pak uživíme, a tím nemyslím jen jídlo ale třeba i nějaký kroužek, a občas malý výlet někam nedaloko třeba na hrad a tak, a nebo je lepší, mít děti třeba i bez kroužků ale hlavně když nejsou sami, když mají nějakého sourozence ?
Pořád se v tom motáme a nevíme co by bylo pro nás a pro tu naši prvorozenou nejlepší .
Co by jste dělali na našem místě ?
( lepší práci zháníme už pět let, nepomohli ani kurzy, na každé místo se tu hlásí 10-50 uchazečů, a v tomhle směru naději nevidím)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
12.9.09 11:01

Druhé chcete a sourozenec je super, takže určo dvě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35438
12.9.09 11:06

Ahoj, my taky chceme víc dětí za tu cenu, že budou trošku socky - ráda bych jim zajistila všechny kroužky, tábory, lyžařské kursy, sportovní pomůcky … ale nepůjde to. teda my se navíc potýkáme s neplodností, takže možná z rafánka nakonec bude rozmazlenej jedináček :-)

no tvrdí se, že nejdražší je první dítě, další už méně. My se o další děti určitě pokusíme, propočítané to nemáme … nějak to dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
12.9.09 11:12

Taky bych sla do druheho ditete i za cenu toho, ze budete jezdit ojetou skodovkou a decka budou mit na lyzak starsi lyze. :nevim:
I kdyz me se to keca, z podobnych duvodu my nechceme deti tri. Pac to uz chce vetsi byt, vetsi auto… Ale dve deti se podle me zvladnout daji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
12.9.09 11:24

taky jsem pro více dětí.. jen představa, že až nebudou mí rodiče na živu.. tak bych byla na tom světě úplně sama!!! bez sestry nebo bratra, za kterým bych mohla jít pro pomoc radou či skutkem… je to pro mě úzkostná představa! takže za mě raději víc!
i když my te´d máme po letech třetí dítě.. a je to teda dost děs na prachy! větší děti už mají nároky.. a ještě mimi do toho.. kaše, plíny, a tak.. no někdy je to síla!!!! to ti povím, kdyby byl možnej přívýdělek jdu do toho! ale tady u nás na malém městě.. no není!
ale rozhodně bych do toho šla znova!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8499
12.9.09 11:26

Ahoj, ráda bych ti odpověděla z pohledu jedináčka.

Oba rodiče mám taky spíš z té dělnické třídy, i když vyloženě špatně jsme se nikdy neměli. Měla jsem pokoj sama pro sebe a naši se mi snažili dopřát po té materiální stránce co bylo v jejich finančních možnostech.
Ale to po čem moje dušička prahla mi nikdy nedali - sourozence.

Když mi ostatní děti ve škole záviděli, že se mám, že se nemusím s nikým dělit, nikoho hlídat a vodit do školky, já po nocích brečela do polštáře, že si nemám s kým hrát, když venku prší, že nemám komu říct svoje tajemství a že se nemám s kým spiknout proti rodičům. :oops:
Dneska už nebrečím, ale přála bych si ho stejně. :wink:

Chci ti říct, že rozhodnutí je opravdu jen na vás, ale já bych vyměnila všechno za to být sourozenec :wink:

Přeju vám, ať už se rozhodnete jakkoliv, abyste svého rozhodnutí nikdy nemuseli litovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.09 11:32

ahoj,tak my si pořídili děti 3,vždycky jsem chtěla větší rodinu :-)) Finančně jsme taky tak nějak v normě,moc navíc nemáme,ale když se chce,jde to,holky mají taky kroužky a jezdit na výlety taky jezdíme :-))
A teď tu poslední mateřskou jsem si dala na 4 roky,taže mateřská jen 3800kč ale už ji budu mít poslední rok,tak už to pak bude zase lepší…zkrátka nestěžuji si a jsem ráda že děti mám 3 :-))
Jen by to chtělo větší barák,ale třeba i to někdy bude a když ne,tak nevadí,holkám stačí jeden pokoj,nemusí mít každá svůj :-))
Zadluženi hypotékou nejsme,ani nejak pujčkama,tak nám to vychází :-))
Ale záleží opravdu na každém,jak se cítí a jaké jsou podmínky na bydlení atd..:-))

• Nahlásit
  • Citovat
12.9.09 11:37

Ahoj.nejdřív jsem chtěla napsat že radši budu mít jen jedno dítě které bude mít vše,ale tet jsem si to rozmyslela.Peníze to štěstí nevynahradí a sourozence také né,takže určitě 2 a radši se uskromním.
Manžel už je starší a já mám v rodině zas dědičné mozkové příhody a další hnusy,takže chci aby malej nezustal sám kdyby s náma se něco stalo.
Mám dva bratry,které miluju a jsem ráda že je mám,nedokážu si představit bejt sama.Vždy když se stane nějaké rodinná tragedie podržíme se navzájem.

Držím palce

Ještě dopisuju že víc dětí bych si už nedělala,myslim si že dvě stačí když člověk nemá peníze.Já je tet tedy zrovna mám,ale nemohu vědět co se stane za 5 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.09 12:05

Ahojky anonymni, resim uplne to same, bydlime v 1+1, zijeme od vyplaty k vyplate, a je fakt, ze kolikrat ani neobedvame, aby mel vse prcek, co ted roste a beha, jsou porad nejake finance…Ja bych hrozne chtela druheho prcka, ale kdyz vidim, ze chlap ma 2 prace a zijeme z ruky do huby, tak jsem rada aspon za to jedno!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
2318
12.9.09 12:24

Nechtěla bych jedináčka. Když vidím naše kluky, jak se mají rádi, hrají si spolu, nedovedu si představit, že by jeden nebo druhej byl sám, bez sourozence. Ad plat - na průměrný plat nedosáhne většina národa.

Ještě jsem chtěla napsat, že druhé dítě vyjde mnohem levněji než první - veškeré vybavení už máš po prvním, pokud kojíš, ušetříš za stravu. Kaše se dají vařit, není potřeba dělat drahé instantní. Prát se dá v indickém ořechu (pytlík za 300 Kč vystačí rodině skoro na rok). Atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19257
12.9.09 12:28

Ahoj
My jsme dělníci ze SM.Takže výdělky o něco menší než průměrná mzda. Teda asi.Já nevím,kolik je průměrná mzda. :oops: No manžel tvrdí,že má o trochu míň.
Rodičák mám na 3 roky,tj.7600,– měsíčně. Bydlíme v bytě,který splácíme.Platíme splátku na auto (jen felicie), školku,škola taky není zadara.....Vycházeli jsme tak akorát.Jen už to není na jídlo v restauraci a jiné utrácení.I na to si jde zvyknout. :wink: A já jsem si na to zvyklka ráda. Co bych pro ty moje drobečky neudělala. :)
Teď už si přivydělávám,tak se máme líp.Už i něco ušetříme.
Já si myslím,že pokud se dospělí uskromní ( nekupuje předražené věci a neutrácí za zbytečnosti) tak se to zvládnout v pohod dá. :wink: Však nemusíme chodit ve značkovém oblečení. :wink:
A dalšího prcka chcete,tak se do toho v klidu dejte. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
12.9.09 12:41

Ahoj, za sebe říkám rozhodně pořídit sourozence :wink: Pokud je to alespoň trochu možné, dá se to všechno zvládnout i finančně. Jakmile se finančně zvládne jedno díte, to druhé už se pak zvládá „levou zadní“ :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35438
12.9.09 12:42

hele jako průměrná mzda je docela dost, já měla sotva průměrnou před MD a manžel má jen o něco víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
12.9.09 12:57

Taky si myslím, že druhé dítě už nepotřebuje tolik nových věcí, většinu budete mít po prvním a i když obě děti nebudou stejného pohlaví, dědit se dá (my jsme třeba pro Anežku měli většinu věcí modrých - jednak jsme toho hodně dostali od známých po klukách a hlavně jsme do poslední chvíle pohlaví neznali). Já budu šťastná, když budem mít dvě děti (hlavně když to druhé donosím). Sama jsem ze tří dětí a nikdy by mě nenapadlo závidět jedináčkům. Naopak, spíš mi jich bylo líto. A to jsme se se sestrou pořád jen hádaly..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
12.9.09 14:09

Průměrná mzda ve 2. čtvrtletí letošního roku byla 22 992,–. To třeba já nemám ani omylem, manžel se přibližuje.

Taky myslím, že většina lidí tu průměrnou mzdu nemá. Nevím, kolik přesně vyděláváte, ale hlasovala bych spíš pro sourozence. Parťáka žádné dovolené a kroužky prostě nevyváží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama