Jak by jste řešily? vztahy doma

Anonymní
14.2.16 13:11

Jak by jste řešily? vztahy doma

Dobrý den,

Chtěla bych slyšet Váš názor na tuto situaci a ani nevím, co dělat. Je mi 28 let. Bydlím sama. Měla jsem 7 let vztah, který byl pro mě všechno. Našla jsem v něm oporu, kterou jsem doma neměla, byl to jediný člověk se kterým jsem si rozumněla a byl moje druhý já, protože nikoho jinýho jsem neměla. Asi jsem se na něj tak upnula, protože jsem nikdy neměla v nikom oporu ani v rodině. Dneska to na mě vše dolehlo. Jsem uplně sama. Navíc jsem nezaměstnaná. Práci si hledám, ale bohužel mě nikde ještě nevzali. Přijdu si v životě sama v nikom nemám oporu. Nevěřím. Nerozumím si ani s vlastní mámou, která se chová jak madam. Řekneš jí slušně svůj názor, který je jiný než ten její a už jsem ta nejhorší. Prý, co porodila, že bratr je tisíckrát lepší než já, taky proto, že ho vychovala. Já trávila většinu času s babičkou, protože vztah s mámou není dobrý už od dětství, tak jsem našla oporu v babičce. Už ani nejím, nespím, jsem pořád zpocená, mám deprese, že kdyby se mi něco stalo nemám se na koho obrátit a spolehnout. Otec je s mámou. Vím, mám svoje chyby, ale nikdy jsem nebyla na rodiče sprostá. Máma často mění názory a řekla mi, že za rozpad vztahu můžu já, že bývalý se k ní choval hezky. Tak jsem jí řekla, že k ní se hezky choval, ale co je za zavřenýma dveřma do toho neviděla. Navíc hrozně moc máma šetří. Pozvala mě na oběd a já to celý nedojedla, protože 10 knedlíků na mě bylo moc a ona proč jsem si to poroučela kriste pana nedej bože na mě se dívala, když jsem si jídlo nechala zabalit. Vše mi při hádce vyčte, co pro mě v životě udělala, jak mi pomáhala se stěhování atd. Chápu nemám ke mě povinnosti. Jsem dospělá nesu za svůj život odpovědnost sama, ale jen mě mrzí že máme takový vztahy. Dneska vyvrcholilo vše hádkou. Odešla jsem s pláčem a už za ní nepůjdu. Za to, že jsem břečela se nestýdím, řekla jsem ahoj a šla jsem domů.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

sadlo-maslo-uzeniny
14.2.16 13:26

Posílám tisíc sluníček a milion bludišťáků. Už teď musísš cítit jak na tebe z monitoru sálá pozitivní energie.
A teď pravdu. Vyprdni se na ni. Žij svůj život, to že si připadáš sama je normální ale vše přejde. Poriď si zvíře, kočku nebo psa. Nebudeš se cítit tak osamělá a rozhodně zvířata jsou vděční poluchači.

• Nahlásit
  • Citovat
997
14.2.16 13:31

To neni snad vlastni matka ne? Postav se na nohy uz, dospela jsi dost, jdi nekam nabrat energii, udelej si peeling, vlasy, manikurku doma a bud ze sebe stastna. V pondeli nahod hezke obleceni, vytiskni 30 zivotopisu a ty jdi kamkoliv udat, proste osobne a hotovo. Najdes praci raz dva. Sedis ted sama doma a tak se uziras. Az za chvili najdes jakejkoliv job tak budes uz krafat s kolegynema a bude ti hej.. Ted vezmi cokoliv i mimo obor, musis mezi lidi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
14.2.16 13:36

V životě se to někdy tak stává, že se všechno sesype na hromadu.Na každém konci je pozitivní to, že může začít něco nového. Asi potřebuješ být chvíli sama, aby sis
mohla v klidu utřídit myšlenky a soustředit se na to, co bude.Jsi mladá, máš život před sebou. Jistě si najdeš časem nejenom lepší práci, ale i partnera, který tě bude opravdu milovat a vážit si tě. Vztah s maminkou je zatím takový, jaký je.
To je bohužel velmi časté, že rodiče upřednostní jedno dítě na úkor druhého.
Zajímavé je, že na stáří se pak většinou o ně stará to odstrkované dítě.
Možná by jsi měla navštívit nějakého odborníka a taky zapracuj na svém sebevědomí.
Neboj se, zase bude lépe. Držím palce. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.16 13:42

Jako bys to psala o mě. I má dcera si myslí to co ty. Ovšem ta pravda je trochu jinde. Když jsem pomáhala, bylo vše OK, ale běda, když jsem vyslovila svůj názor a byl jiný než ten její. V ten moment jsem byla a jsem špatná matka. Skutečnost, že jsem si musela mnohokrát něco odpustit jen proto, aby sama nestrádala, to nevidí. A víš co? Vždy jsem tady byla pro ni, pomáhala jí. Jenže ona vše bere jako mou povinnost(starat se o dítě do mé smrti).Ona sama povinnosti vůči mě nemá žádné. Zařídila jsem se po svém. Odstřihla jsem pupeční šňůru a žiju si svůj život. Ona ať si žije ten svůj. Je na ní jaký bude.
Prosím ponechání anonyma. Děkuji. H

• Nahlásit
  • Citovat
3251
14.2.16 14:07

Chapu te. Take s mamou nemam dobre vztahy. Jednu dobu to bylo fakt spatne. Dost pomohlo omezit kontakt. Kdyz jsme se skoro nevidely - treba dve hodiny jednou za 14 dni, tak se to velmi zlepsilo. Takze radim najdi si jinou zabavu - sport, jazykovy kurz, rekvalifikacni kurz, sbirej turisticke vizitky. No a najdi si praci. Chlapa neres, prijde sam. A jefnou za cas jdi s mamou na kafe na neutralni pudu. A zaplat si ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
14.2.16 14:32

Tak ti chci jen popřát, ať se ti podaří brzo sehnat práci. Vztah s mamkou bych teď neřešila. Máš starosti sama se sebou.. Mamku bych začala řešit až s chladnou hlavou. Až se postavíš na vlastní nohy.
Intenzivně shánět práci a věnovat se sama sobě. A ohledně mamky to dokonalé nemusí být nikdy, třeba to bude běh na dlouhou trať, ale mohla bys docílit toho, že se s ní budeš sem tam vídat a nebudete se hádat. Nebo alespoň ne každou návštěvu…
No a až budeš v práci, opadnou z tebe nervy z nezaměstnanosti a bude se ti lépe seznamovat s bud. partnerem.
Držím palce ať je dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.16 15:21

Zakladatelka - já jak psala anonymní chápu, že si musela kolikrát odříkat, ale ona chce, abych jí za všechno děkovala. Poděkuji jednou. Vím, co je slušnost, jsem jí vděčná, ale ne abych jí líbala zadek. Já pro ní taky dělám věci a nikdy by mě nic nenapadlo jí vyčítat například jsou to třeba prkotiny donesu jídlo, tátovi něco zařídím, jí oběhám co potřebuje, obvolám co potřebuje a ni v hádce bych jí to nevyčetla. Práci si hledám. Životopisy posílám. Něco mimo obor bych klidně vzala, ale co. I paní na pracovním úřadě mě chválí jak jsem aktivní a pořád nic. Nespím z toho a nejím z toho, že nemám práci a přítele a ještě do toho hádky s ní.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.2.16 15:31

Zakladatelka - mě jen naštvalo, jak říkala, že bývalý byl její chlapeček nebo něco v tom smyslu a že bych se měla zamyslet, neudělala chyby znova. Vím, že jsem udělala samozřejmě chyby, ale on také. Navíc máma ve mě zanechala stopy, že si nevěřím a nepřijdu si hezká. Nikdy mi neřekla jsem na tebe pyšná nebo sluší Ti to. Večně jsem slýchala, jaktože to dokáže nikdo jinej a ty ne, uprav se atd.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama