Jak by jste se zachovali při vztekání?

Anonymní
10.1.21 22:24

Jak by jste se zachovali při vztekání?

Hezký večer, má dcera (1 rok) je to dost temperamentní a tvrdohlavá. Dnes když jsme si hrály, vozila panenku na kočárku a já ji jako vždy přidržovala, protože ještě neumí sama chodit. Byla málo vyspaná a tak byla trochu protivná a začala mi odhazovat ruce a řvát, abych ji kočárek nedržela.
Jak by jste se v takové situaci zachovali? Pustit jsem ji nemohla, protože stala zrovna u skříně.
Zkusila jsem ji to vysvětlit, že udělá „bum“ když ji pustím, ale nic. Jako by neslyšela. Je správný v tento moment dát dítěti na zadek, přes plinu přes kterou to si myslím ani necítí?
Prosím o názor a radu jak by jste se zachovali vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2225
10.1.21 22:28

Tak si ji mela nechat, at udela bum. Priste si to rozmysli… 8) ne, vzala bych ji a sla s ni delat neco jineho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7649
10.1.21 22:29

Prostě pustit, oznámit jí to, že spadne a pak pustit
přes zadek, i když je to přes plínu, nedávat, proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44740
10.1.21 22:29

Poridila bych kočárek, kterej bych nemusela pridrzovat, ale posloužil by jako aktivni choditko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
10.1.21 22:33

Stoupnout k hraně skříně, hlídat pád a nechat ji. Proč hned plácat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
10.1.21 22:37

Taky bych ji prostě nechala spadnout :nevim: Případně zabavit kočárek a nechat vztekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
10.1.21 22:40

Chceš bít roční dítě za to, že chce objevovat svět a zkoušet věci sama???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44740
10.1.21 22:40

Navíc teda v roce uz se ti přeci začne pouštět, stoupne si u stolu a pokusí se udělat pár krůčku, to ji nenechas a pořád ji budeš pridrzovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
10.1.21 22:42
@a12 píše:
Navíc teda v roce uz se ti přeci začne pouštět, stoupne si u stolu a pokusí se udělat pár krůčku, to ji nenechas a pořád ji budeš pridrzovat?

No, spis se to tvari, ze porad mlatit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
10.1.21 22:44

Tak primárně je chyba přidržovat v chůzi dítě, které ještě samo nechodí.
Dítě se má rozchodit samo. A nechat padat, jinak se to nenaučí.
Bít roční (!!) dítě je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
10.1.21 22:45

Neexistuje situace, kdy je spravny dat diteti na zadek, akorat nekdy rodic neovladne svuj vztek. Neni absolutne nikdy a za zadnych okolnosti, ani kdyz se rodic neovladne, dat na zadek rocnimu miminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4934
10.1.21 22:55
:P
@misuled píše:
Neexistuje situace, kdy je spravny dat diteti na zadek, akorat nekdy rodic neovladne svuj vztek. Neni absolutne nikdy a za zadnych okolnosti, ani kdyz se rodic neovladne, dat na zadek rocnimu miminu.

Z 99 procent souhlasím, ale mám jednu situaci, kdy si stojím za tím, že to správné bylo, když jsem synovi dala na zadek, a to ve chvíli, kdy již několik měsíců pětiletý ubližoval mladšímu tříletému, pořád ho škádlil a zlobil a provokoval, nemohla jsem si dojít ani na WC. Důvodem nebyla žárlivost nebo něco, jeho prostě bavilo, jak mladší brečí, dělal to pro zahnání nudy… Když jsem byla s nima, tak pohoda, ale nechat je minutu samotné a už to jelo. Nezabíralo nic, dostal na zadek a je to o hodně lepší.

Myslím, že když někdo úmyslně ubližuje druhému a nezabírá jiná metoda, tak to adekvátní je.

Jinak roční bych nechala kontrolovaně spadnout. Vztekat se ti ještě nějaký ten rok bude, zvyklej si. Přejde to až tak po 3. roce.

Příspěvek upraven 10.01.21 v 22:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16113
10.1.21 22:56
@Anonymní píše:
Hezký večer, má dcera (1 rok) je to dost temperamentní a tvrdohlavá. Dnes když jsme si hrály, vozila panenku na kočárku a já ji jako vždy přidržovala, protože ještě neumí sama chodit. Byla málo vyspaná a tak byla trochu protivná a začala mi odhazovat ruce a řvát, abych ji kočárek nedržela.
Jak by jste se v takové situaci zachovali? Pustit jsem ji nemohla, protože stala zrovna u skříně.
Zkusila jsem ji to vysvětlit, že udělá „bum“ když ji pustím, ale nic. Jako by neslyšela. Je správný v tento moment dát dítěti na zadek, přes plinu přes kterou to si myslím ani necítí?
Prosím o názor a radu jak by jste se zachovali vy?

To snad nemyslíš vážně 8o :roll:

Fyzicky trestat roční dítě za zcela přirozené chování… :zed:

Rada je jednoduchá - přestaň ji přidržovat, ať se snaží sama. Není důvod, proč bys měla dítě držet, když se snaží chodit. K tomuto období pády přirozeně patří – a rodič, který se jim snaží za každou cenu zabránit, dítěti dělá medvědi službu po všech stránkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
10.1.21 22:57

Ať malá sama zkouší co dovede, klidně ať spadne na zadek, takových pádu ještě bude než se naučí sama chodit. Akorát bych si stoupla nebo dala ruce před různé hrany aby si neublížila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
10.1.21 22:59

Odvézt ji od skříně, říct ji že ji pouštíš a možná udělá bum.
Jak se to má jinak naučit?
Nejsem zastáncem plavání dětí přes ruce, zadek,… Ale ať si každý dělá jak uzná za vhodné. Ale u ročního dítěte které ještě spoustu věcí nechápe mi to přijde opravdu moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat