Jak by měl vypadat vztah po roce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 12:26
Jak by měl vypadat vztah po roce?

Ahoj, jak by podle vás měl vypadat vztah po roce/jak po roce vypadal váš vztah?
Já to tiž pořád přehodnocuji, jak moc mám ráda a jestli nemám ráda málo. Jsme spolu rok, vlastně všechno klape nebo jakž takž, jsou tam rezervy na lepšení, ale nic zásadně nedrhne. Trávíme spolu hodně času, jak na akcích, tak doma, zatím spolu nebydlíme, ale je pořád u mně. Nemáme žádné společné známě, ale občas potkáme nějaké moje kamarády a je to fajn. Rodinu vídáme spíš mojí, ta jeho je dost uzavřená a zatím k ní nemám žádný vztah a ani mě to k nim netáhne, možná časem. Je nám spolu dobře, jezdíme na výlety, chováme se vůči sobě dobře, ani jedem neškrtíme…jen je to takové že si pořád nepíšeme, stále se nelíbáme, nemáme sex každý den, není to, že bych se nemohla dočkat, až po práci potkáme a rozhodně neumírám z toho, když jede na týden pryč. Prostě jsme si tak nějak sedli a sžili jsme se a je to fajn…ale žádná vášnivá náboj. Já měla jen jeden dlouhodobý vztah a tato fáze přišla až po třech letech a tohle mi přijde docela brzo. Jak to vidíte vy?

Reakce:
Taky jedna
Extra třída :D 12060 příspěvků 02.07.19 12:32

Po roce vztahu jsme měli nový větší byt, dítě na cestě a naplánovanou svatbu :D V tomto (plánovaném) pořadí, dítě se zadařilo moc rychle :nevim: :D Nevím nevím, jestli bych s ním byla, dkyby to nešlo tak rychle, růžové brýle mi spadly až po tomto všem… ale jsme spolu skoro 25 let, tak to asi stojí za to :mavam: :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 12:36

Měli jsme to taky takhle, po všech těch vášnivých emocionálních vztazích mi to přišlo jako fajn, pohodlný… teď jsme spolu 8 let, tři roky manželé, a nejradši bych z toho pryč, chtěla bych někoho milovat, těšit se na někoho, žít v lásce. Jenže máme dítě a hypotéku a to mě drží u manžela. Na druhou stranu si říkám, že se aspoň nehádáme, rozumíme si, nemáme konflikty stran výchovy nebo peněz, máme společný zájmy, tak v tom je to dobrý. Asi lepší než někoho milovat a furt se kvůli něčemu hádat. Ale nejradši jsem, když není doma, když jsme tam jenom já s dítětem.

Uživatel je onlineVenetia
Hvězda diskuse 44814 příspěvků 02.07.19 12:37
@Anonymní píše:
Ahoj, jak by podle vás měl vypadat vztah po roce/jak po roce vypadal váš vztah?
Já to tiž pořád přehodnocuji, jak moc mám ráda a jestli nemám ráda málo. Jsme spolu rok, vlastně všechno klape nebo jakž takž, jsou tam rezervy na lepšení, ale nic zásadně nedrhne. Trávíme spolu hodně času, jak na akcích, tak doma, zatím spolu nebydlíme, ale je pořád u mně. Nemáme žádné společné známě, ale občas potkáme nějaké moje kamarády a je to fajn. Rodinu vídáme spíš mojí, ta jeho je dost uzavřená a zatím k ní nemám žádný vztah a ani mě to k nim netáhne, možná časem. Je nám spolu dobře, jezdíme na výlety, chováme se vůči sobě dobře, ani jedem neškrtíme…jen je to takové že si pořád nepíšeme, stále se nelíbáme, nemáme sex každý den, není to, že bych se nemohla dočkat, až po práci potkáme a rozhodně neumírám z toho, když jede na týden pryč. Prostě jsme si tak nějak sedli a sžili jsme se a je to fajn…ale žádná vášnivá náboj. Já měla jen jeden dlouhodobý vztah a tato fáze přišla až po třech letech a tohle mi přijde docela brzo. Jak to vidíte vy?

asi tak nějak, jak píšeš akorát ten sex a kontakt by měl jet ještě na plný plyn. Kdo v tom sexu je chladnější, ty nebo on?

neila
Extra třída :D 12719 příspěvků 02.07.19 12:41

Tak já nevím… ale u nás je jiskra i po 14 letech :think: tohle, co popisuješ neznám. Po roce jsem rozhodně fungovali jinak než vy :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 12:49

@neila jak?
asi máme jisté rezervy, nicméně nevím, zda-li se kvůli tomu rozcházet a hledat takovou lásku, jakou popisuješ. Nerada bych dopadla jako holky z příspěvků výš.

@Venetia já jsme míň náruživá, dokonce jsem vydržela i přes rok bez sexu a nijak jsem se z toho nehroutila. V kontaktu nevím, jak bychom měli být, ani jeden nejsme moc na vypisování, každý den po práci si všechno řeknem, když jsme několik dní zvlášť, tak si sem tam zavoláme nebo napíšeme…nijak mi nechybí, jelikož se vždycky zabavím a ten návrat přijde rychle :nevim:

páájaa2
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 02.07.19 12:49

Hele za mě je tohle OK, normální vztah. Podle mě ho nemiluješ a chceš si nějak zdůvodnit, proč jít ze vztahu pryč. Ale to klidně můžeš, nemusíš si vypisovat pro a proti. Zodpovídáš jenom sama sobě, pokud tě to nenaplňuje, bež. :think: :nevim:

neila
Extra třída :D 12719 příspěvků 02.07.19 12:51
@Anonymní píše:
@neila jak?
asi máme jisté rezervy, nicméně nevím, zda-li se kvůli tomu rozcházet a hledat takovou lásku, jakou popisuješ. Nerada bych dopadla jako holky z příspěvků výš.

Jak?? Na to ti nedokážu odpovědět :nevim: to buď v tom vztahu je nebo není…

Azeretereza
Závislačka 2950 příspěvků 02.07.19 12:52

My to máme už po půl roce :mrgreen: teď nedávno byl pryč skoro měsíc. Vídáme se párkrát do týdne, nepíšeme si každej den, sex máme když se vidíme. A přesto tam tu jiskru cítím. Pokaždý když se mě přítel dotkne tak úplně elektrizuju. A vždycky se těším, když má přijít. Nevím no, to co jsi popsala, mi nepřijde nijak hrozny. Normální. Jestli cítíš lásku, nevím co řešíš. Já měla pár vaznejch vztahů, ale nějak jsem postupem času zjistila, že co rychle vzplálo, dost rychle se taky uhasilo. Naopak teď cítím, že se nikam netlačíme, prostě spolu jsme, protože spolu chceme být, a nic jinýho neřeším.

kve-tinka
Kelišová 5249 příspěvků 02.07.19 12:53

Verim, ze nekomu by tohle prislo v norme a krasne, mi teda ne. Me po necelych trech letech byva smutno, pres pracovni dobu, co se nevidime jsme v kontaktu pres Messenger…klidne si jen tak poslem srdicko. Po roce jsme si nasli spolecny byt; ja mam jeste syna, v dalsim roce jsem otehotnela a pred porodem jsme se jeste vzali. Ted uz jsme ctyri, a ano, nemohla jsem si pro sebe vybrat lip. :srdce: :dance:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 13:08

@Azeretereza já tedy neelektrizuji:)) nicméně když mě obejme nebo cokoli udělá, dotkne se mě, tak cítím obrovský kus něhy, lásky a opory. Zkušenost mám stejnou jako Ty - tam, kde jsem byla od začátku jak prudký liják, skončilo vždy velkým zklamáním…to, co mělo váhu, krystalizovalo postupně a tříbilo se časem. Jenže pořád všude čtu a slyším o nehynoucí lásce a jsem trochu zmatená, jak to teda vlastně má vypadat, aby to po letech nebyl vyčuchlý průšvih:))

@kve-tinka já tu potřebu psát atd. neměla nikdy. Mám hodně přátel a známých + skvělou rodinu, chlap je pro mně citové zázemí, ale ne středobod vesmíru, ale to má každý jinak.

DeeDee.518
Kecalka 389 příspěvků 02.07.19 13:17

Těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně. V něčem asi dobře - mnohem dřív takhle vidíte i jeho stinné stránky. Stojíte nohama na zemi a jste schopná na to nahlížet i racionálně. Moje kamarádka si paradoxně vzala až muže, se kterým to měla přesně takhle. A konečně je šťastná. Ono kde není obří vášeň a zamilování, tam se vám taky nemůže vytratit a nedojde k tomu nepříjemnému vystřízlivění… Ale nakonec to musíte cítit někde vevnitř, jestli je to ono, nebo ne. Tím se řiďte. Jak to mají jiní, je jedno. Spousta těch lidí to třeba bude mít naopak, ale jsou s partnerem jen dva tři roky a za další dva můžou být od sebe. Vy, ačkoliv ne tak plní vášně, spolu můžete klidně být až do smrti ;)

Ernais
Kecalka 346 příspěvků 02.07.19 13:50

Na to ze spolu nebydlite mi prijde, ze to mate takove ochlazene jako po x letech vztahu. Coz nutne nemusi byt spatne, pokud to tak citite oba. Ja to treba takhle po roce vztahu nikdy nemela, az opravdu pozdeji po nekolika letech. A kdyz to porovnam se svym soucasnym partnerem, velmi brzy jsme spolu zacli zit, asi po 2 mesicich vztahu, protoze nam to neskutecne klapalo a sedli jsme si tak, ze meli vsichni pocit, ze uz jsme spolu strasne dlouho a ne par mesicu. Po roce ten vztah asi byl jiny nez kdybychom spolu jen chodili, protoze jsme resili takovy ty starosti vsednich dni kdo nakoupi, kdo co zaridi, jak se kdo bude financne podilet a tak. Ale i pres to vsechno spolu radi travime vecery, v soukromi si projevujeme neznosti, kdyz jeden nebo druhy nekam odjede byt jen na vikend tak se na sebe stale tesime, takze nevim..vztahy sice zevsedni, ale toto by tam melo byt i po letech

Azeretereza
Závislačka 2950 příspěvků 02.07.19 15:40
@Anonymní píše:
@Azeretereza já tedy neelektrizuji:)) nicméně když mě obejme nebo cokoli udělá, dotkne se mě, tak cítím obrovský kus něhy, lásky a opory. Zkušenost mám stejnou jako Ty - tam, kde jsem byla od začátku jak prudký liják, skončilo vždy velkým zklamáním…to, co mělo váhu, krystalizovalo postupně a tříbilo se časem. Jenže pořád všude čtu a slyším o nehynoucí lásce a jsem trochu zmatená, jak to teda vlastně má vypadat, aby to po letech nebyl vyčuchlý průšvih:))@kve-tinka já tu potřebu psát atd. neměla nikdy. Mám hodně přátel a známých + skvělou rodinu, chlap je pro mně citové zázemí, ale ne středobod vesmíru, ale to má každý jinak.

Neřešila bych co čteš nebo slyšíš, ale řídila se svýma pocitama. To je nejdůležitější. Spousta věcí má nějak vypadat, ale vypadá jinak, a není to špatně, jen prostě jinak. Já taky slyšela jak první půlrok máme kukat jako králíci, no nekukame, když se nevidíme, neříkám že bych nechtěla častěji, ale prostě to teď nejde a kvůli tomu nepošlu fungující vztah do kytek.

Váš příspěvek
Reklama