Jak by si měl právník účtovat služby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janet9
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 04.06.19 20:12
Jak by si měl právník účtovat služby?

Ahoj. Chci se jen zeptat, jakou mate zkusenost s fakturaci za pravni sluzby? Mne uz se treba stalo, ze mi pravnik spatne poradil (jeho radami jsem se podle zakona nemohla ridit) a presto mi vystavil fakturu. Ted dalsi- nechala jsem ho vypracovat zalobu, kterou mi poslal ke schvaleni. Opomnel tam nejake veci, diky kterym bych v te zalezitosti prisla o dost penez, tak jsem ho kontaktovala s tim, aby se to doplnilo. Uz je to vic jak tyden, zadna uprava mi poslana nebyla, ale nemala faktura za pravni sluzby uz ano. Znamena to, ze az mi prijde upravena verze, prijde nejspis i dalsi faktura.
Je to bezne, ze si advokati uctuji i za sluzby, ktere jsou nepouzitelne, neuplne…? Chapu, ze cas na tom nejaky stravi, ale prijde mi to takove „nemoralni“.

Reakce:
hanaross
Kecalka 174 příspěvků 04.06.19 20:19

Záleží jak kde, vy jste se nedomlouvali jak se budou služby účtovat? Zda je hodinová sazba nebo dle advokatniho tarifu, to ze žaloba nebyla úplná a byla vám zaslána na kontrolu případně doplnění než se podá je v pořádku, na účtování právních služeb je určitě dobre se informovat při první schůzce. U nás v kanceláři se vždy právník s klientem domluví, dle toho se buď fakturuje záloha nebo cele až po ukončení věci.

Premek_Orac
Kelišová 5236 příspěvků 04.06.19 20:22

@janet9 Zak takoveho pravnika bych vymenil.
Jinak sazba je bud hodinova nebo ukolova, jak se dohodnete.
Firemne jedu na hodinovou, u spickove kancelare 2,5 tis./ hod. Sazba pro lidi z ulice je 4.

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 04.06.19 20:43
@janet9 píše:
Ahoj. Chci se jen zeptat, jakou mate zkusenost s fakturaci za pravni sluzby? Mne uz se treba stalo, ze mi pravnik spatne poradil (jeho radami jsem se podle zakona nemohla ridit) a presto mi vystavil fakturu. Ted dalsi- nechala jsem ho vypracovat zalobu, kterou mi poslal ke schvaleni. Opomnel tam nejake veci, diky kterym bych v te zalezitosti prisla o dost penez, tak jsem ho kontaktovala s tim, aby se to doplnilo. Uz je to vic jak tyden, zadna uprava mi poslana nebyla, ale nemala faktura za pravni sluzby uz ano. Znamena to, ze az mi prijde upravena verze, prijde nejspis i dalsi faktura.
Je to bezne, ze si advokati uctuji i za sluzby, ktere jsou nepouzitelne, neuplne…? Chapu, ze cas na tom nejaky stravi, ale prijde mi to takove „nemoralni“.

Tak na to ti to přece poslal ke schválení, jestli je tam všechno, fakturace předpokládám, že to asi bylo mezivyúčtování ke konci měsíce, a pokračuje se dál.

Pokud vím, tak advokáti účtují tak, jak se to dohodlo. Tak se podívej, co máte ve smlouvě.

janet9
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 04.06.19 20:48

@hanaross Tak my uz spolu nejakou dobu jednu zalezitost resime. Uctuje si hodinovou sazbu, to vim. Vzdy koncem mesice mi posilal fakturu. Ale ted jsem treba chtela podavat zalobu o uhradu najemneho zpetne, ktera da se rict, ze navazuje na spor, ve kterem me momentalne zastupuje. Domluvili jsme se, ze to sepise. Nijak me kvuli tomu nekontaktoval, sepsal to, poslal mi ke schvaleni. Bohuzel jsem netusila, ze se splete v te zalobe v casovem obdobi (uctoval penize za kratsi dobu uzivani nemovitosti, nez byla) a take za prostor. Ten clovek uzival bydleni 3+1, v zalobe je to vypocitane za 1+1. A neni to zrovna z tech levnejsich pravniku. Pri soudnim stani si na nej ale zatim nemuzu stezovat.

janet9
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 04.06.19 20:54

@DustInTheWind Ano, byli jsme dohodli na hodinove sazbe. Jen doufam, ze priste bude uctovat jen doplneni, kdyz jsme se nijak na forme te zaloby predem nedohodli a psal to podle sebe (i kdyz to doplneni znamena prekopat tu zalobu celou :( ). Ja netvrdim, ze on to uctuje spatne, jen jsem chtela znat nazory, zkusenosti.

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 04.06.19 23:36
@janet9 píše:
@DustInTheWind Ano, byli jsme dohodli na hodinove sazbe. Jen doufam, ze priste bude uctovat jen doplneni, kdyz jsme se nijak na forme te zaloby predem nedohodli a psal to podle sebe (i kdyz to doplneni znamena prekopat tu zalobu celou :( ). Ja netvrdim, ze on to uctuje spatne, jen jsem chtela znat nazory, zkusenosti.

Co mám zkušenost, tak se to musí zaběhnout co a jak dělat.

Ale tak od pasu bych řekl, že když nedostal přesnější zadání, dělal podle poskytnutých podkladů a ten čas to vzalo, tak ok.

Příště posíat co nejúplnější podklady od začátku, ať neúčtuje čas vynaložený na předělávky.

Váš příspěvek
Reklama