Jak by soud reagoval na žádost o snížení výživného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 10:51
Jak by soud reagoval na žádost o snížení výživného?

Ex má příjem cca 31 tisíc. Před rozvodem jsme se dohodli, že výživný napíšem 9000 pro všechny tři děti, tedy jako celkem. Dohoda mezi náma byla, že potřebuju minimálně 4000, a až se trochu vzpamatuje, dá kolik půjde. Aktuálně mi posílá 5500 ale od rozvodu už uplynul rok a půl. V rámci vypořádání majetku jsem ex při rozvodu nechala byt i dluhy, něco bylo společného, něco nadělal sám. Ve výsledku dluhy odpovídaly výši splacené jistiny na bytě. Respektive jistina byla dokonce o něco víc, už si nepatuju kolik, v rámci pár desítek tisíc. Přišlo mi to vstřícné, rozvod jsem chtěla já, nebylo v tom žádné fyzické ubližování, ani žádný psychoteror, prostě rozpad vztahu ale poměrně pořád v rámci normálního chování. No a po roce a půl jsem tedy chtěla konečně vyvázat z hypotéky, doteď mu to nechtěli v bance dovolit kvůli příjmům. No a on přišel s tím, že uděláme dohodu o snížení výživnýho, pak že dosáhne na to příjmově a oni mě vyvážou. Mám obavy, že pak tím bude argumentovat abych nechtěla víc časem…nevím. Do návrhu dohody která by jako šla soudu napsal tohle: výživné pro nezletilé děti bylo rodiči stanoveno bez bližšího zkoumání možností a schopností otce do budoucna, kdy tento v důsledku svého nepříznivého zdravotního stavu již nedosahuje takových příjmů jako v době před uzavřením dohody a dále s ohledem na celkovou výši závazků, které převzal na základě smlouvy o vypořádání majetkových vztahů pro dobu po rozvodu, shodli se rodiče na tom, že otec není schopen plnit výživné pro nezletilé ve shora uvedené výši. Dál vypočetl svoje závazky, o kolik mu překračujou výdaje příjmy a že není schopen hradit a blablabla. A že jsme se dohodli snížit alíky na 6000 celkem.
I kdybych mu to nakrásně podepsala, a moc se mi nechce, bude soud v tom šťourat? Já být soudce, řeknu ahááá máte byt, tři plus jedna, jste tam sám, proč ho neprodáte, když ho nezvládáte platit a zároveň se starat o děti? Bude to soudce zkoumat nebo řekne ok dohoda, schváleno?
Díky za názory…prosím anonym, děkuju.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49180 příspěvků 15.10.18 10:58
@Anonymní píše:
Ex má příjem cca 31 tisíc. Před rozvodem jsme se dohodli, že výživný napíšem 9000 pro všechny tři děti, tedy jako celkem. Dohoda mezi náma byla, že potřebuju minimálně 4000, a až se trochu vzpamatuje, dá kolik půjde. Aktuálně mi posílá 5500 ale od rozvodu už uplynul rok a půl. V rámci vypořádání majetku jsem ex při rozvodu nechala byt i dluhy, něco bylo společného, něco nadělal sám. Ve výsledku dluhy odpovídaly výši splacené jistiny na bytě. Respektive jistina byla dokonce o něco víc, už si nepatuju kolik, v rámci pár desítek tisíc. Přišlo mi to vstřícné, rozvod jsem chtěla já, nebylo v tom žádné fyzické ubližování, ani žádný psychoteror, prostě rozpad vztahu ale poměrně pořád v rámci normálního chování. No a po roce a půl jsem tedy chtěla konečně vyvázat z hypotéky, doteď mu to nechtěli v bance dovolit kvůli příjmům. No a on přišel s tím, že uděláme dohodu o snížení výživnýho, pak že dosáhne na to příjmově a oni mě vyvážou. Mám obavy, že pak tím bude argumentovat abych nechtěla víc časem…nevím. Do návrhu dohody která by jako šla soudu napsal tohle: výživné pro nezletilé děti bylo rodiči stanoveno bez bližšího zkoumání možností a schopností otce do budoucna, kdy tento v důsledku svého nepříznivého zdravotního stavu již nedosahuje takových příjmů jako v době před uzavřením dohody a dále s ohledem na celkovou výši závazků, které převzal na základě smlouvy o vypořádání majetkových vztahů pro dobu po rozvodu, shodli se rodiče na tom, že otec není schopen plnit výživné pro nezletilé ve shora uvedené výši. Dál vypočetl svoje závazky, o kolik mu překračujou výdaje příjmy a že není schopen hradit a blablabla. A že jsme se dohodli snížit alíky na 6000 celkem.
I kdybych mu to nakrásně podepsala, a moc se mi nechce, bude soud v tom šťourat? Já být soudce, řeknu ahááá máte byt, tři plus jedna, jste tam sám, proč ho neprodáte, když ho nezvládáte platit a zároveň se starat o děti? Bude to soudce zkoumat nebo řekne ok dohoda, schváleno?
Díky za názory…prosím anonym, děkuju.

to je slátanina. Mu v tom nehraje to, že výživné je pro dítě a nemůže snižovat výživné o to, že bude místo matky hradit půjčku. Řešte to zvlášt, stanovt výživné z jeh o příjmů a potřeb dětí. A pak si vyrovnejte majetek podle skutečnosti a je to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 11:01

@Lama Lama zůstal mu byt a dluhy, v rámci vypořádání majetku. To už není můj závazek. On tam napsal do nákladů splátku úvěru za ty dluhy, ale ode mě za to dostal mojí půlku bytu, platí hypo, ano, ale ta splacená jistina převyšovala ty dluhy o kousek…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 11:01

Navíc má vtipálek stejný příjmy jako před rozvodem, usuzuju z toho, co do toho napsal. A dělá ve stejný firmě.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49180 příspěvků 15.10.18 11:05

Se v tom nějak neorientuju. Jste rozvedení a máte soud za sebou nebo před sebou?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 11:07

Vlastně ani nevím, jestli bylo ve vypořádání majetku, že hypotéka přejde jen na něj…ale byt je od loni na něj v katastru. A v hypo jsem stále spoludlužník.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 11:08

@Lama Lama jsme už rok a půl rozvedení. V rámci vypořádání majetku byla dohoda, že jemu byt i dluhy, výživný předtím stanovený na devítku, teda naše dohoda o výživným. Aby se v tom nešťourali a netrvalo to třeba, chtěli jsme od sebe rychle.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49180 příspěvků 15.10.18 11:12
@Anonymní píše:
Vlastně ani nevím, jestli bylo ve vypořádání majetku, že hypotéka přejde jen na něj…ale byt je od loni na něj v katastru. A v hypo jsem stále spoludlužník.
Hm, tak to je pitomý. V podstatě dohoda jen vás dvou, když cvakat nebue, půjdou po tobě. Bych to teda chtěla vošéfovat jinak, ale pozdě bycha honiti.
@Anonymní píše:
@Lama Lama jsme už rok a půl rozvedení. V rámci vypořádání majetku byla dohoda, že jemu byt i dluhy, výživný předtím stanovený na devítku, teda naše dohoda o výživným. Aby se v tom nešťourali a netrvalo to třeba, chtěli jsme od sebe rychle.

tak tady bych řekla, že má smůlu on a ještě můžeš chtít doplatit alíky zpětně do plné výše. POchybuji, že mu to sníží.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 11:17

@Lama Lama nojo, jsem blbá. Jako má třicet, dětem je 8-13. Mu řeknu ať to podá jako svojí žádost a už vidím, jak brečí, protože soudce mu napaří ještě víc než těch devět bez ohledu na to, jaký má náklady. Když má byt kterej může prodat. Děti berou jako prioritu, ne? Já teda hlady nechcípu ale nějaký dražší kroužky pro děti to neexistuje, nejstarší pojede na lyžák, na kterej mi ex nic nedá, on mi ani nedává nic navíc, brýle synovi jsme platila sama..on řekne že sám je furt v mínusu a že nemá a nazdar…jedno dítě je postižený a já bych potřebovala mít auto a neutáhnu provoz…jsem se snažila bejt soucitná, říkala jsem si připravila jsem ho o rodinu..ale on to zjevně furt nějak nezvládá finančně…

meduzza
Echt Kelišová 8726 příspěvků 15.10.18 17:03
@Anonymní píše:

To je pěkně blbá situace mít na sebe hypo a ten byt ne.

@Anonymní píše:
nojo, jsem blbá. Jako má třicet, dětem je 8-13. Mu řeknu ať to podá jako svojí žádost a už vidím, jak brečí, protože soudce mu napaří ještě víc než těch devět bez ohledu na to, jaký má náklady. Když má byt kterej může prodat. Děti berou jako prioritu, ne? Já teda hlady nechcípu ale nějaký dražší kroužky pro děti to neexistuje, nejstarší pojede na lyžák, na kterej mi ex nic nedá, on mi ani nedává nic navíc, brýle synovi jsme platila sama..on řekne že sám je furt v mínusu a že nemá a nazdar…jedno dítě je postižený a já bych potřebovala mít auto a neutáhnu provoz…jsem se snažila bejt soucitná, říkala jsem si připravila jsem ho o rodinu..ale on to zjevně furt nějak nezvládá finančně…

Děti jsou prioritní, 6000 Kč na 3 děti 8-13 let z toho jedno postižené mi přijde hodně málo. Já bych s tím nesouhlasila. Budeš pořád soucitná a co ty děti? Ony budou mít nedostatek.

karkarka
Závislačka 2683 příspěvků 15.10.18 17:40

Me prijde malo i tech 9000.soud by ti priklepl i vic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 11:48

@meduzza @karkarka já jsem fakt asi děsně měkká

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 13:13

Ty jsi spoludlužník na hypo, ale majitel bytu ne. To je šílené. Jakmile mu to dojde, začne platit jen část hypotéky a banka půjde po tobě, ať platíš tu druhou.

Tohle chce právníka.

Jako možná by stálo za zkoušku sepsat spolu nějakou dohodu o alimentech, kde výslovně napíšeš, že to takto po tobě chce ex, aby měl nižší aliementy a zvládal platit hypotéku. Uvést ten důvod. Jestli to projde bankou a z hypo tě vyváže, což bych teď viděla jako prioritu, tak zkusit dát na soud žádost o úpravu alimentů s tím, že jsi tuto dohotu sepsala „pod nátlakem“ či nějak tak, a ať to zvednou.
Nic jiného mě nenapadá, ale prostě - právník.

Btw. záleží kdy a za kolik ten byt kupoval, protože je dost možné, že kdyby ho prodal, sice jednorázově získá dost peněz, ale zároveň bude mít jakýkoliv podnájem pekelně drahý, jde to fakt nahoru. Nemusíš si tím pomoct.

meduzza
Echt Kelišová 8726 příspěvků 16.10.18 13:58
@Anonymní píše:
já jsem fakt asi děsně měkká

Jdi se poradit do nějaké bezplatné právní poradny. Nebuď na to sama. Zeptej se i na tu hypotéku ve které si uvázaná i když už byt není na tebe. Nechápu, že to soud/banka neuhlídali. Chlap může přestat splácet, ty už takhle jedeš na doraz a budete dřít bídu. Banka po tobě půjde a ty nemáš přitom ten byt, který bys mohla prodat. To je obrovský průšvih. Musíš se začít zajímat o dobro tvé a tvých dětí. Teď se pokládáš za špatnou, že si požádala o rozvod ty. Ale vždycky jsou ve vztahu dva a i ten vztah dva budují. Jestli si neudělala nějakou extra sviňárnu, o čemž pochybuji, nenech se a své děti zničit špatným svědomím. Tvůj bývalý manžel si může najít někoho nového, pořídit si nové děti. Budeš pak na tu situaci taky koukat stejně, že jim ručíš na hypo a máš 6000 Kč pro 3 tak velké děti z toho jedno s vyššími potřebami. Chci ti jen otevřít oči, nechci být na tebe zlá. Já nevím, ale chtělo by, aby se na to s tebou podíval někdo i nezaujatě. Máš si o tom s kým promluvit? Aby ses ještě do něčeho neuvrtala. Mně to přijde opravdu strašně málo peněz a ještě to riziko s tou hypotékou. Drž se zakladatelko a ať vám to dobře dopadne.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49180 příspěvků 16.10.18 14:03
@meduzza píše:
Jdi se poradit do nějaké bezplatné právní poradny. Nebuď na to sama. Zeptej se i na tu hypotéku ve které si uvázaná i když už byt není na tebe. Nechápu, že to soud/banka neuhlídali.

8o 8o Soud banka? CO by na tom měli hlídat? HLídat si to má dlužník.
Nevíc moc není jak. :nevim:
Soud - idkyby se tím zabýval, jakože není u dohody důvod, tak přeci nemůže bez souhlasu banky zrušit spoludlužníka, to může jen se souhlasem banky. proč by hlídala banka? Ta řeší sebe. proč by jí vadilo, že dluží exmanželka? Každý dlužník, spoludlužník, ručitel je dobrý, nemá důvod se dobrovolně kohokoli jako spoludlužníka zbavovat, natož si to ještě hlídat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >