Reklama

Jak byste zareagovali?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DaenerysT
Stálice 64 příspěvků 04.02.17 07:10
Jak by ste zareagovali?

Ahojky,

pracuji jako recepční v hotelu, kde dělám 12h směny denní/noční. Jsem čtyři, tudíž máme každý měsíc pravidelně přesčasy, jenže zaměstnavatel nám nechce dál platit zákoný příplatek 25% za přesčas.

1. varianta řešení bylo najít 100h ZTP, která část našich směn odpracuje - nepovedlo se.

Přichází tedy 2. varianta a to, že dostaneme druhou smlouvu na zkrácený úvazek s vymyšlenou jinou pracovní pozicí a prostřednictvím této smlouvy nám bude přesčas proplácen.

Toto je ale nezákoné, nejde vykonávat stejnou práci na dvě smlouvy právě kvůli tomu přesčasu a jeho zákoného ohodnocení navíc 25 %. :zed:

Vůbec se mi to nelíbí :-( Už tak prémie dostáváme bokem do obálky… Co třeba když skončím na nemocenské? Ta bude počítána jen z HPP, že? :nevim:

Jinak zaměstnavatel na lidech šetří kde to jde - hodně ZTP úvazků s dotací, než mě přijali musela jsem se nahlásit na pracák aby za mě dostali 200 tis dotaci :zed: Mzda uboha 80 Kč/hodina (MS kraj). Benefity žádné, prémie individuální, ale taky nic moc :-(

Je mi z toho přístupu fakt zle, jak by ste se zachovali v mé situaci? Mám to podepsat? Mám strach, že když nepodepíšu pošle mě k šípku… Ale chtěla bych opravdu dát najevo, že se mi tento přístup nelíbí… :poblion:

Reklama

Reakce:

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 04.02.17 07:34

@DaenerysT když to nepodepíšeš, k šípku tě pošle. Když jo, připravuješ se o peníze na důchod, pn, ppm… já osobně bych se asi poohlédla po jiné práci, pokud to je možné

Verun83
Echt Kelišová 8601 příspěvků 33 inzerátů 04.02.17 07:39

Najdi si jinou praci. Nedelala bych nikde za podminek, ktere mi nevyhovuji

N.bříško
Kecalka 263 příspěvků 04.02.17 08:21

To znam, i ty premie do obalky plus smlouvy na dobu urcitou protoze co kdyby nektera nahodou otehotnela…uz nikdy vice, on te sproste okrada. Je to tezke, kdyz nepodepises muzes letet i rychleji nez si myslis clovek co je schopen delat toto te vyhodi i kdyby te mel ktive obvinit. Podepsala bych a okamzite bych si hledala jinou praci, pak bych se v nove domluvila na terminu nastupu a v soucasnem dala vypoved.

eumedon
Extra třída :D 13219 příspěvků 04.02.17 08:43

@DaenerysT Špatně položená otázka: Nikdo nechodí v tvých botách. Nikdo není v tvé pozici a nezná tvé alternativy.

Máš možnost najít si jinou práci s méně vyčuraným zaměstnavatelem? Divné ti mohl být ten požadavek přihlásit se na pracák, než tam nastoupíš. Tys nebyla na pracáku - absolventka? Nebo co bylo předtím?

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 04.02.17 08:51
@Verun83 píše:
Najdi si jinou praci. Nedelala bych nikde za podminek, ktere mi nevyhovuji

Ty asi nezijes v MS kraji, ze?

eumedon
Extra třída :D 13219 příspěvků 04.02.17 08:55
@cecetka píše:
Ty asi nezijes v MS kraji, ze?

Na to snad nemusí odpovídat. @Verun83 jen odpověděla na otázku, kterou položila zakladatelka. Že je to špatně položená otázka a že bez znalosti jejích alternativ jí nikdo dobře neporadí, na to jsem zakladatelku upozornil.

Kdo má možnost jít na lepší, ten jí samozřejmě odpoví, že by šel na lepší.

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 04.02.17 09:27

@cecetka Já třeba žiju v MS kraji a nikdy jsem neměla problém si najít práci ať za dob studia a nebo po studiu a vždy adekvátně finančně ohodnocenou. Ono záleží taky na lidech, jejich praxi, přístupu, vzdělání atd…

DaenerysT
Stálice 64 příspěvků 04.02.17 09:39

@eumedon

Já jeden měsíc skončila, druhý na zaáčtku nastoupila do jiné práce, ktérá mi ale nevyhovovala a tak jsem hledala dál a našla tuto mojí současnou práci.

Tady mě přijali na dohodu a já se zapsala na pracák. Po měsíci jsem dostala smlouvu HPP.

eumedon
Extra třída :D 13219 příspěvků 04.02.17 09:42

@DaenerysT Smlouvu, která vám nevyhovuje, nepodepisujte. A jestli máte možnost jít na lepší, tak běžte na lepší. Jaké jiné odpovědi můžete čekat? Jo, a s méně vyčuraným zaměstnavatelem. To, že je to vyčuránek, bylo zřejmé hned na začátku.

Příspěvek upraven 04.02.17 v 09:44

DaenerysT
Stálice 64 příspěvků 04.02.17 09:44

@Niccollett

Já taky neměla problém, když jsem skončila se svou první prací.

Teď jsem ve druhé, resp. třetí, ale nehorázně mě to štve tento přístup, jinak mě práce moc baví. :-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 10:42

@DaenerysT
máme to v práci podobně. Mám 12 tisíc hrubého, plus 3000-5000 si píšu cesťák (i když jedu jen 1-2× měsíčně na 0,5-1 hod odvézt potvrdit papíry), přesčasy vyplácí jednou za 3 měsíce formou odměn. Taky mě to štve, ošetřovné mám mizerné, nemocenskou taky, na důchod jde minimum. Jenže já byla douho bez práce, mám dluhy, jsem teď ráda, že mám normální práci (nejsem prodavačka apod, ale v kanclu). Šéf je podnikatel, který má pod sebou 15 lidí, má tři firmy, klasický podnikatel, který se snaží ušetřit - oškubat stát. Zas na druhou stranu, práce mě moc baví, kolegové jsou fajn lidi, kolektiv dobrý, pracovní doba pružná, šéf tolerantní - mám malé děti, často nemocné, teď mě dokonce pustil s dětmi na měsíc do lázní… A ráda bych tu práci dělala celý život, takže potřebuji praxi (jsem tam od srpna, předtím jsem obdobnou práci dělala pouze rok), pak doufám, že buď se u něj podmínky zlepší, nebo se časem objeví lépe ohodnocená práce, které buď mě bude bavit, nebo alespoň blíž mého bydliště (tady dojíždím 25 km). Momentálně si ale vybírat nemůžu.
Být tebou, pokud je to práce, kterou máš ráda, nějakou dobu bych tam byla, podepsala bych mu to a mezitím bych si hledala něco, co ti bude lépe vyhovovat a až to najde, tak bych odešla. Lešpí než se s nimi rozloučit a zůstat na pracáku kdoví jak dlouho. Bohužel tohle se v dnešním podnikatelů je běžná věc. Buď ráda, že nepřišel s návrhem, že ti bude přesčasy vyplácet na ruku :roll:

eumedon
Extra třída :D 13219 příspěvků 04.02.17 15:18
@Anonymní píše:
@DaenerysT
Být tebou, pokud je to práce, kterou máš ráda, nějakou dobu bych tam byla, podepsala bych mu to a mezitím bych si hledala něco, co ti bude lépe vyhovovat a až to najde, tak bych odešla. Lepší než se s nimi rozloučit a zůstat na pracáku kdoví jak dlouho.
:pankac:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama