Jak byste reagovali, když byste zjistili, že má přítel dítě?

Anonymní
14.2.20 20:17

Jak byste reagovali, když byste zjistili, že má přítel dítě?

Zdravím,
dostala jsem se do ošemetné situace, ve které nevím úplně co dělat a i přestože nezaručuju, že se budu řídit vašimi radami, možná mi vaše názory na věc pomohou trochu si protřídit myšlenky, urovnat si věci v hlavě. Jde o to, že přítel, se kterým jsem půl roku zjistil, že má z předchozího vztahu, který byl ukončen zhruba tři roky zpátky, dvouleté dítě. V té době byl bohužel nezodpovědný puberťák a matka dítěte na tom pravděpodobně nebyla o nic lépe. To, že má dítě mu zatajila a zjistil to až nyní. Mimo jiné se zdá, že maminka dítě zanedbává, sama začala brát drogy a souhlasí s tím, že přepadne do jeho plné péče. Jednoduše o něj nejeví zájem a tak je asi velká pravděpodobnost, že přítel soud o dítě vyhraje. Sama ovšem nevím moc, co mám dělat. V tuhle chvíli studuji stále střední školu, i přestože poslední ročník. Tím své studium ovšem skončit nechci a nikdy jsem si nepředstavovala mít na krku dítě v devatenácti letech. Nejsem na sebe hrdá, že mám takovéhle myšlenky, ale vím, že by pro mě vůbec nejlepší bylo prostě od přítele odejít, dokud to jde. No schopná toho ovšem rozhodně nejsem. Přítele miluji a nejsem schopná od něj odejít kvůli tomu, že má dítě, které bude mít pravděpodobně plně ve své péči. Sama nevím, jestli je dobře, že ani tohle pro mě není nemožná překážka a nebo jestli jsem prostě jen hloupá, že si nechávám dobrovolně zasáhnout do života cizím dítětem, aniž bych ještě něco dostudovala. Jak byste reagovali v mé situaci? Zůstali byste pro přítele plnou podporou, jako se o to snažím nyní, nebo by jste od něj utekli? V případě, že byste s ním zůstali, jak byste tuhle skutečnost řekli například rodičům? Budu ráda za každý názor, radu, pohled na věc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

51120
14.2.20 20:22
@Anonymní píše:
Zdravím,
dostala jsem se do ošemetné situace, ve které nevím úplně co dělat a i přestože nezaručuju, že se budu řídit vašimi radami, možná mi vaše názory na věc pomohou trochu si protřídit myšlenky, urovnat si věci v hlavě. Jde o to, že přítel, se kterým jsem půl roku zjistil, že má z předchozího vztahu, který byl ukončen zhruba tři roky zpátky, dvouleté dítě. V té době byl bohužel nezodpovědný puberťák a matka dítěte na tom pravděpodobně nebyla o nic lépe. To, že má dítě mu zatajila a zjistil to až nyní. Mimo jiné se zdá, že maminka dítě zanedbává, sama začala brát drogy a souhlasí s tím, že přepadne do jeho plné péče. Jednoduše o něj nejeví zájem a tak je asi velká pravděpodobnost, že přítel soud o dítě vyhraje. Sama ovšem nevím moc, co mám dělat. V tuhle chvíli studuji stále střední školu, i přestože poslední ročník. Tím své studium ovšem skončit nechci a nikdy jsem si nepředstavovala mít na krku dítě v devatenácti letech. Nejsem na sebe hrdá, že mám takovéhle myšlenky, ale vím, že by pro mě vůbec nejlepší bylo prostě od přítele odejít, dokud to jde. No schopná toho ovšem rozhodně nejsem. Přítele miluji a nejsem schopná od něj odejít kvůli tomu, že má dítě, které bude mít pravděpodobně plně ve své péči. Sama nevím, jestli je dobře, že ani tohle pro mě není nemožná překážka a nebo jestli jsem prostě jen hloupá, že si nechávám dobrovolně zasáhnout do života cizím dítětem, aniž bych ještě něco dostudovala. Jak byste reagovali v mé situaci? Zůstali byste pro přítele plnou podporou, jako se o to snažím nyní, nebo by jste od něj utekli? V případě, že byste s ním zůstali, jak byste tuhle skutečnost řekli například rodičům? Budu ráda za každý názor, radu, pohled na věc.

utekla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
14.2.20 20:23

Dobre si to rozmysli. Primarne k kvuli tomu diteti. To je oc tu bezi a je ten nejzranitelnejsi clanek v cele situaci. Kolik je priteli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13067
14.2.20 20:23

Takže přítel o to dítě má zájem? bude se soudit o předání do plné péče?
jinak - každá rada těžká - nevím, jestli bych chtěla v 19 rázem získat cizí dvouleté dítě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23265
14.2.20 20:25
@Anonymní píše:
Zdravím,
dostala jsem se do ošemetné situace, ve které nevím úplně co dělat a i přestože nezaručuju, že se budu řídit vašimi radami, možná mi vaše názory na věc pomohou trochu si protřídit myšlenky, urovnat si věci v hlavě. Jde o to, že přítel, se kterým jsem půl roku zjistil, že má z předchozího vztahu, který byl ukončen zhruba tři roky zpátky, dvouleté dítě. V té době byl bohužel nezodpovědný puberťák a matka dítěte na tom pravděpodobně nebyla o nic lépe. To, že má dítě mu zatajila a zjistil to až nyní. Mimo jiné se zdá, že maminka dítě zanedbává, sama začala brát drogy a souhlasí s tím, že přepadne do jeho plné péče. Jednoduše o něj nejeví zájem a tak je asi velká pravděpodobnost, že přítel soud o dítě vyhraje. Sama ovšem nevím moc, co mám dělat. V tuhle chvíli studuji stále střední školu, i přestože poslední ročník. Tím své studium ovšem skončit nechci a nikdy jsem si nepředstavovala mít na krku dítě v devatenácti letech. Nejsem na sebe hrdá, že mám takovéhle myšlenky, ale vím, že by pro mě vůbec nejlepší bylo prostě od přítele odejít, dokud to jde. No schopná toho ovšem rozhodně nejsem. Přítele miluji a nejsem schopná od něj odejít kvůli tomu, že má dítě, které bude mít pravděpodobně plně ve své péči. Sama nevím, jestli je dobře, že ani tohle pro mě není nemožná překážka a nebo jestli jsem prostě jen hloupá, že si nechávám dobrovolně zasáhnout do života cizím dítětem, aniž bych ještě něco dostudovala. Jak byste reagovali v mé situaci? Zůstali byste pro přítele plnou podporou, jako se o to snažím nyní, nebo by jste od něj utekli? V případě, že byste s ním zůstali, jak byste tuhle skutečnost řekli například rodičům? Budu ráda za každý názor, radu, pohled na věc.

Když si na sebe vzpomenu, jaká jsem byla ve čtvrťáku, tak si troufám tvrdit, že bych z cizího dítěte taky nelítala blahem. Ač o něm nevěděl (ale choval se přinejmenším dost nezodpovědně, pokud se podílel na nechráněném sexu a navíc s někým, kdo nepovažoval za nutné mu to sdělit), je jeho otec, postarat by se o něj měl. S tebou to nesouvisí. Po tobě nikdo nemůže chtít, abys do toho šla s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55254
14.2.20 20:26

Tak ale nejdřív snad musí proběhnout zápis do rodného listu dítěte…tam asi není, když teď zjistil, že má dítě :nevim:
A ne…v 19 bych do toho nešla…i když ten prcek za to nemůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 20:26

Ahoj, můžu to říct že stojíš na velmi těžké křižovatce a záleží jen na tobě jak moc si na to věříš. Ale já osobně si myslím že vzhledem k tomu že jsi na SŠ je to brzo. Já jsem přijala 3 letého kluka za svého ve 21 letech. Beru ho jako mého syna teď máme s partnerem ještě 14 měsíční dceru. Ze začátku to nebyl žádný med ale zvykly jsme si. Malý je v 1. třídě a je nám fajn. Počítej také s tím že matce může “j*bnout” v palici a může se pak domáhat malého zpět nebo třeba vám jen dělat problémy a to není žádná sranda. Ty budeš vychovávat jako vlastního a pak třeba po 3 letech příjde koza která se na dítě vykašlala a bude se chovat jako spořádaná matka a dítě ji samozřejmě bude mít velice rádo i třeba jen protože mu dovolí to co vy ne. Tohle jsme si taky zažili. Záleží jakou máš povahu a jestli to dokážeš hodit za hlavu. Já jsem to zvládla. Tolik můj pohled na situaci kterou jsem si zažila na vlastní kůži. Ať se rozhodneš jakkoli držím to pěsti! :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
5279
14.2.20 20:28

Vidis to moc cerne.Proc by jsi nemohla dostudovat? Studuji maminky VS s detmi.
Predpokladam, ze ze zacatku bude mit urcite vetsi dil starostlivosti otec…Jinak je od nej hezky, ze se chce starat a svoje dite nenecha na napospas decaku! Takoveho chlapa bych si vazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1408
14.2.20 20:29

Taky by byl pro mě problém to, že i když se rozhodneš, že do toho půjdeš, tak budete mít celý život na krku tu jeho matku feťačku a to by bylo pro mě horší než se starat o dítě. Bude s ní peklo, přijde čas, že začne o dítě bojovat a bude to peklo na zemi. Znám to ze svého okolí a nikdy bych to nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
14.2.20 20:30

Tak jestli přítel o dítě stojí a bude ho chtít vychovávat a ty víš že se na tohle necítíš se starat o dvouleté dítě tak odejdi. To dítě bude potřebovat nějaké zázemí a rodinu a časem nějakou hodnou maminku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 20:32

@Šarlota4 Přítelovi je 20, téměř 21. Uvědomuji si, že jde převážně o dítě a o to je to složitější. Prostě nevím jak se zachovat.

@stinga Ano, přítel se o dítě zájem soudit má. Sám mi řekl, že vzhledem k tomu, v jakém stavu je matka, tak ho tam s ní nemůže nechat a nemůže se zachovat sobecky. Nyní za ním i několikrát týdně dojíždí, aby se s ním prcek seznámil, zvykl si na něj a proběhl případně předání jej do péče co nejvíce bez problémů.

@Russet Je to složitá situace. Nejsem z toho nadšená, ale prostě nevím, jestli chci kvůli tomu od něj odejít. No sám mi řekl, že se na mě zlobit nebude, pokud bych se rozhodla rozejít. Že by to plně chápal. Jenže city k němu taktéž dělají své a tak vzniká tohle dilema.

• Nahlásit
  • Citovat
15293
14.2.20 20:32

Tak dítě je jeho, proč bys kuli němu měla zrovna ty nedodelat školu? Já bych si takového chlapa naopak vážila, kdyby mu bylo lhostejné jedno dítě, tak bych s ním nechtěla ani další

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13067
14.2.20 20:34

No a ještě, ať si přítel udělá testy otcovství, jestli je dítě opravdu jeho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
14.2.20 20:35

Tohle je nezavidenihodna situace…Ja bych ze vseho nejdriv chtela, aby podstoupil testy otcovstvi.Nebo jak pritel zjistil, ze dite je opravdu jeho? Jestli je matka nezodpovedna, bere drogy a jen mu to rekla, nebrala bych to zatim za hotovou vec. V kazdem pripade by bylo dobre se pripravit i na to, ze to tak muze byt. Drzim palce, at to pro vas dopadne, jak si prejete :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6171
14.2.20 20:35

Dite je jeho, tak se asi bude starat on? Ty si v klidu dodelej, veskere studium, pripadne nastartuj karieru. Nebo on si to predstavuje tak, ze ty s jeho ditetem zustanes doma? To snad ne. Preci kdyby byl sam, tak si ho vezme do pece take, ne? Nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama