Jak byste řešily situaci s hospodyní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 12:35
Jak byste řešily situaci s hospodyní?

Milé holky, protože střídám tři domácnosti a nezvládám, nepravidelně mi chodí hospodyně na úklid. Chodí obvykle v mé nepřítomnosti, uklidí, něco nakoupí, dostává zálohu na hotovosti 2 až 3 000, pokaždé zapíše do sešitu jak dlouho tu byla a kolik utratila. Smířila jsem se s tím, že si odpracované hodiny nadsazuje, ale to dělala skoro každá, na rozdíl od předchozích alespoň nekrade věci, přijde, a to ve smluvený termín, a je čistotná. Předchozí zkušenosti mám velmi špatné s jinými, a to i z agentur. Před Vánoci mi zapomněla dvakrát napsat jak dlouho tu byla, s tím, že to doplní později. Teď přišla poprvé po svátcích a zavolala mi, že už nemá žádné peníze. To je samozřejmě nesmysl, protože nikdy nemůže být účtování tak, aby do koruny přesně vybrala celou zálohu. Podle mých poznámek by měla mít u sebe ještě tři nebo čtyři stovky, ale ani já si nejsem jistá, protože před svátky nenapsala čas a peníze. Nejde mi o peníze, ale o princip, aby se to neopakovalo. Dost mi vadí, že mě má za blbce. Skončit s ní nechci, protože předchozí byly opravdu daleko horší, proto s ní samozřejmě promluvím. Řešení mám promyšlené, není to problém peněz, ale spíš mezilidské komunikace a dohody. Pro zajímavost se chci zeptat jak by jste to řešily vy? Omlouvám se za anonym, mám tu známé a někteří lidé pořád berou hospodyni nebo uklízečku jako něco nestandardního. Přitom přitom u mne nejde o lenost, ale o osobní situaci, kterou jinak zvládnout nemohu. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2151 příspěvků 24.01.19 12:40

Tak určitě si s ní promluv. Měla by si uvědomit, kdo ji zaměstnává. Ale taky si musíš být jistá, že to tam opravdu chybí ty peníze. Jinak bys mohla hodně ublizit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 12:41

Ahoj,

a nepoužila tech cca 400 Kč prave na ty hodiny o svatcich?
Nebo ty sis ve svých poznámkách „něco“ +- započítala uz? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 12:43

Mozna bych ji nic nerekla, jen dala vedet ze v poradku, jen co ti preda doplnene vyuctovani vyporadate se. A jemne ji upozornila ze o skutecne (ne)odpracovane době mas prehled, protože mate v byte napr. systém který zaznamenava kdy je/není někdo doma ci bonz sousedku :lol:

Lalelale
Závislačka 3459 příspěvků 24.01.19 12:44

Máš velice nestandardní situaci a popis alespoň pro mě není dostatečný na to, abych si udělala obrázek (jak dlouho jsi doma, jak velký máš přehled o tom, co hospodyně dělá, jak velký máš přehled o dokladech za nákupy atd). Nicméně ze zkušenosti, pokud jednou zaměstnanci projde podobná „krádež,“ tak si buď jistá, že začne přitvrzovat. Jinak co bys mohla udělat, pokud si ji opravdu chceš nechat: pošle foto z bytu po příchodu i při odchodu, za každý nákup ti dodá účtenku. A další osobní zkušenost: pokud ti zaměstnanec odmítá dodat podklady pro vlastní výplatu (tj kolik hodin pracoval), jde dost často o to, že místo plácnu pěti hodin pracoval hodinu a doufá, že s odstupem času se tohoto rozdílu už nedopočítáš.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 24.01.19 12:49

Máte teda zvláštní systém. Mně chodí uklízet paní, má pevně stanovenou sazbu na hodinu, ale ví, že chci, aby peisla v osm a do 12 odesla. Nakupovat chodí výjimečně, to jsem odhadla, kolik to bude stát, dala jsem ji litr, přinesla účtenku a zbytek mi vysazela na stůl. A příště znovu. Když nemáš pořádně přehled, kolik utratila a za co, jak si můžeš být jistá, že jí něco zbývá?

hopsalka
Kecalka 213 příspěvků 24.01.19 12:54
@Anonymní píše:
Milé holky, protože střídám tři domácnosti a nezvládám, nepravidelně mi chodí hospodyně na úklid. Chodí obvykle v mé nepřítomnosti, uklidí, něco nakoupí, dostává zálohu na hotovosti 2 až 3 000, pokaždé zapíše do sešitu jak dlouho tu byla a kolik utratila. Smířila jsem se s tím, že si odpracované hodiny nadsazuje, ale to dělala skoro každá, na rozdíl od předchozích alespoň nekrade věci, přijde, a to ve smluvený termín, a je čistotná. Předchozí zkušenosti mám velmi špatné s jinými, a to i z agentur. Před Vánoci mi zapomněla dvakrát napsat jak dlouho tu byla, s tím, že to doplní později. Teď přišla poprvé po svátcích a zavolala mi, že už nemá žádné peníze. To je samozřejmě nesmysl, protože nikdy nemůže být účtování tak, aby do koruny přesně vybrala celou zálohu. Podle mých poznámek by měla mít u sebe ještě tři nebo čtyři stovky, ale ani já si nejsem jistá, protože před svátky nenapsala čas a peníze. Nejde mi o peníze, ale o princip, aby se to neopakovalo. Dost mi vadí, že mě má za blbce. Skončit s ní nechci, protože předchozí byly opravdu daleko horší, proto s ní samozřejmě promluvím. Řešení mám promyšlené, není to problém peněz, ale spíš mezilidské komunikace a dohody. Pro zajímavost se chci zeptat jak by jste to řešily vy? Omlouvám se za anonym, mám tu známé a někteří lidé pořád berou hospodyni nebo uklízečku jako něco nestandardního. Přitom přitom u mne nejde o lenost, ale o osobní situaci, kterou jinak zvládnout nemohu. Děkuji

Nebude lepší paní stanovit spíš objem práce, nežli hodiny ? Každou návštěvu musí udělat t, to to, jednou do měsíce navrch tohle a za to bude náležet taková a taková odměna. A nákupy dokládat účtenkami. Dosavadní systém mi přijde hodně chaotický, moc tomu nerozumím. Každopádně vždycky jde o komunikaci. Tady by sis ale měla být jistá, že je to tak jak říkáš ty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 13:01
@Netopýr1 píše:
Máte teda zvláštní systém. Mně chodí uklízet paní, má pevně stanovenou sazbu na hodinu, ale ví, že chci, aby peisla v osm a do 12 odesla. Nakupovat chodí výjimečně, to jsem odhadla, kolik to bude stát, dala jsem ji litr, přinesla účtenku a zbytek mi vysazela na stůl. A příště znovu. Když nemáš pořádně přehled, kolik utratila a za co, jak si můžeš být jistá, že jí něco zbývá?

za nákupy nosí účtenky,uklízet chodí,když jsem mimo čr,takže nezbývá než když mi dá předem vědět ve který den tu bude a pak mi zpětně nahlásí od kdy do kdy tu byla-jak jinak bys to chtěla řešit,když tu fyzicky nejsem? píši si,kolik ze zálohy utratila,funguje to tak 2 roky.až teď došlo k zádrhelu,který popisuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 13:03

p.s.samozrejme ma hodinovou sazbu.pocet hodin ale na dalku tezko zkontroluji,kolik tu ve skutecnosti byla,takze nezbyva nez spolehat kolik mi nahlasi.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 24.01.19 13:08
@Anonymní píše:
za nákupy nosí účtenky,uklízet chodí,když jsem mimo čr,takže nezbývá než když mi dá předem vědět ve který den tu bude a pak mi zpětně nahlásí od kdy do kdy tu byla-jak jinak bys to chtěla řešit,když tu fyzicky nejsem? píši si,kolik ze zálohy utratila,funguje to tak 2 roky.až teď došlo k zádrhelu,který popisuji.

Zase pochybuju že by ji 300 vytrhly. Když to funguje dva roky, tak to možná bude jen nedorozumění. Takže bych se na to teď vyprdla, víc to hlídala a případně ji konfrontovala příš­tě

kruel
Kecalka 359 příspěvků 24.01.19 13:10

Jestli dva roky fungovala a tedď nastal první takový zádrhel, asi bych brala že nebude úplně vyčůraná a chtít tě okrást. Vážila bych si toho že dva roky funguje jak má a že jsi po dlouhé dbě narazila na hospodyni která ti vyhovuje. Asi bych si s ní jen promluvila, že ti musí vždyt dát vyúčtování těch hodin včas, že potom v tom máš zmatek tak aby to dodržovala. Tady ted člověk těžko dopátrá jak to bylo. Ona si mohla špatně sočítat že jí měly zbýt tři stovky a tak samo to můžeš mít špatně spočtené ty. Pokud to je první zádrhel po dvou letech asi to neudělala naschvál… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 13:11
@hopsalka píše:
Nebude lepší paní stanovit spíš objem práce, nežli hodiny ? Každou návštěvu musí udělat t, to to, jednou do měsíce navrch tohle a za to bude náležet taková a taková odměna. A nákupy dokládat účtenkami. Dosavadní systém mi přijde hodně chaotický, moc tomu nerozumím. Každopádně vždycky jde o komunikaci. Tady by sis ale měla být jistá, že je to tak jak říkáš ty.

na objem prace jsem to delala driv,ale byly s tim problemy,nejak fixne to stanovit,vetsinou se objem prace lisi,nekdy je zehleni,jindy pochuzky,nekdy prani,nekdy vyzvedava postu atd.atd.,jen proto jsem stanovila na hodiny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 13:11
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 13:12
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 13:13

dik vsem moc.zakl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >