Jak byste se zachovali k tchyni?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.12.21 11:58

Jak byste se zachovali k tchyni?

Ahoj, porad mi to vrta hlavou…. Zemrela mi maminka a asi 2 roky po ni tchan. Tchyne na nem byla hodne zavisla psychicky i fyzicky (sama si neuvari, nenakoupi si). Po smrti tchana se mne zeptala “jak se mamince podarilo umrit?” Pritom mamka umrit neplanovala, bohuzel se situace zvrtla a z nemocnice se uz nevratila. Covid v tom nebyl, tenkrat jsme nevedeli, ze nejaky covid nekdy bude….
Prosim anonym, je to pro mne hodne citlive tema.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9602
31.12.21 12:02

Jestliže na něm byla závislá, tak jí to prostě chybí. Je jí smutno. Víc se jí zkuste věnovat. Ať není pořád sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17781
31.12.21 12:09
@Anonymní píše:
Ahoj, porad mi to vrta hlavou…. Zemrela mi maminka a asi 2 roky po ni tchan. Tchyne na nem byla hodne zavisla psychicky i fyzicky (sama si neuvari, nenakoupi si). Po smrti tchana se mne zeptala “jak se mamince podarilo umrit?” Pritom mamka umrit neplanovala, bohuzel se situace zvrtla a z nemocnice se uz nevratila. Covid v tom nebyl, tenkrat jsme nevedeli, ze nejaky covid nekdy bude….
Prosim anonym, je to pro mne hodne citlive tema.

A na co konkrétně se ptáš? :nevim:

Otázku tchyně naprosto chápu - ztratila člověka, na kterém byla zcela závislá… a krom toho, že se jí stýská, bude najednou muset spoléhat na někoho “cizího”. Je přirozené, že je nyní ve stavu, kdy Tvojí mamince závidí, že stihla umřít “hezky” - tj. dříve, než se do takového stavu závislosti a nesamostatnosti dostala také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10178
31.12.21 12:13

A na co se ptáš nebo kde je problém? V té formulaci „podařilo se jí zemřít“? To asi řekla jen trochu neobratně… Jako že se třeba dlouho netrápila na rozdíl od tchána? Nebo že by si momentálně taky radši přála nebýt? Těžko říct bez kontextu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
31.12.21 12:15

Obě máte bolest a ona bude mít holt nižší úroveň sociální inteligence. Buď velkorysá a nic z toho nevyvozuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
31.12.21 12:17

Chápu, že smrt tvoji maminky je pro tebe bolestivá, a ta otázka možná taky. Ale pochop, že ti umře někdo, na kom si plně závislá a nemáš potom v podstatě nikoho. Věnujete se ji? Nebo někdo jiný? Pokud je sama, deprese, úzkosti apod. budou na místě. Není v dobré psychické kondici. A pokud je tvá otázka, jak se k ni chovat, tak nejlépe tak, aby tyto myšlenky neměla:) Potřebuje zabavu, společnost, lásku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
31.12.21 12:17

Zeptala se hloupě, ale nezlobila bych se na ni, je nešťastná. Jako bych slyšela svoji mamku,,, otec mi zemřel, ona na něm až tak závislá sice nebyla, ale přeci jen… zemřel v šedesáti, je to brzo. Ona pak všechno vzdala, byla naštvaná na celý svět, i na nás, strašně se změnila…šla 5 let za ním, v 65 letech. Tvoje tchyně mi na tom připadá hodně podobně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41845
31.12.21 12:24
@Anonymní píše:
Prosim anonym, je to pro mne hodne citlive tema.

Odpověděla bych, že se jí nic nepodařilo, že umřít nechtěla, ale prostě se to stalo.
Vic se jí věnujte. Sice tchána nenahradíte, ale aspoň bude mít nějaké zastání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
31.12.21 12:25

Já bych to chápala tak, že je prostě ze smrti tchána zdrcená, cítí se sama, neví, co bude dál, hlavou se jí honí různé myšlenky, to je těžké…
Ta otázka je formulovaná nešťastně a vůči tobě hodně necitlivě (vím o čem mluvím, taky mi umřela máma), ale asi bych to nechala být.
Lidi v takovýchto těžkých situacích reagují různě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jolka86
31.12.21 12:30

Tchýně není vyrovnaná se svojí ztrátou. Vidí smrt jako vysvobození. Můžete se jí více věnovat, najít nějakou terapii, zvíře, vnoučata. Pomocí tchýni najít smysl života.
Se smrtí vlastní maminky bych to nespojovala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 12:33
@Russet píše:
Odpověděla bych, že se jí nic nepodařilo, že umřít nechtěla, ale prostě se to stalo.
Vic se jí věnujte. Sice tchána nenahradíte, ale aspoň bude mít nějaké zastání.

Taky jsem ji takto odpovedela. Venujeme se ji az moc, ja varim a nakupuju a jidlo ji vozime. Manzel je tam peceny vareny. Druhy syn je daleko, prijede, posedi, uvari si kafe a zase odjede. My mame x telefonatu denne. Jsem z toho uz unavena. O mamu jsem se takhle postarat nemohla ( narocna prace, deti jeste studenti).

• Citovat
  • Nahlásit
1543
31.12.21 13:19
@Anonymní píše:
Taky jsem ji takto odpovedela. Venujeme se ji az moc, ja varim a nakupuju a jidlo ji vozime. Manzel je tam peceny vareny. Druhy syn je daleko, prijede, posedi, uvari si kafe a zase odjede. My mame x telefonatu denne. Jsem z toho uz unavena. O mamu jsem se takhle postarat nemohla ( narocna prace, deti jeste studenti).

Promiň, ale „věnujete se jí až moc“??? To snad nemyslíš vážně. Je to máma tvého muže, vychovala ho, starala se o něho a teď by se on (vy) měl postarat o ni. Tak to na světě chodí u slušných lidí. Máš několik možností a variant - zajistit tchýni psychologickou péči a podporu, nastěhovat se k ní / nastěhovat si ji k sobě/ zajistit jí dovoz obědů nějakou organizací (např. oblastní charitou) / zajistit místo v domově důchodců…
Já rozumím, že péče o příbuzné není pro každého, ale v dnešní době už je velký výběr možností služeb, aby bylo zajištěné důstojné dožití a stáří. Nicméně uvařit, nakoupit a udělat společnost mi prostě nepřijde „až moc“, navíc je to řešitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 13:33
@fíkofka píše:
Promiň, ale „věnujete se jí až moc“??? To snad nemyslíš vážně. Je to máma tvého muže, vychovala ho, starala se o něho a teď by se on (vy) měl postarat o ni. Tak to na světě chodí u slušných lidí. Máš několik možností a variant - zajistit tchýni psychologickou péči a podporu, nastěhovat se k ní / nastěhovat si ji k sobě/ zajistit jí dovoz obědů nějakou organizací (např. oblastní charitou) / zajistit místo v domově důchodců…
Já rozumím, že péče o příbuzné není pro každého, ale v dnešní době už je velký výběr možností služeb, aby bylo zajištěné důstojné dožití a stáří. Nicméně uvařit, nakoupit a udělat společnost mi prostě nepřijde „až moc“, navíc je to řešitelné.

Tak na vysvetlenou, manzela akorat porodila, o vychovu se staral tchan, ona byla nemocna a nemohla se starat. Odmyslim si, ze skutecne nemocny clovek se nedozije 88 let. Nastehovat se k ni ani omylem a domu taky ne. Nemohla jsem se postarat o mamu, nevim proc bych se mela starat o ni. V zivote mi nic dobreho neudelala, akorat mi predala rozmazleneho fracka, ktereho jsem musela vychovat k obrazu svemu. Jidlo z rozvazky by nejedla, je zmlsana a spoustu veci neji. A do pecovatelaku taky nepujde, jsou tam jine babky a neni na ne zvedava (jeji slova). Mimochodem ja sama jsem si uz podala zadost do pecovatelaku, nechci deti dostat do podobne situace….

• Citovat
  • Nahlásit
Jolka86
31.12.21 13:44
@Anonymní píše:
Tak na vysvetlenou, manzela akorat porodila, o vychovu se staral tchan, ona byla nemocna a nemohla se starat. Odmyslim si, ze skutecne nemocny clovek se nedozije 88 let. Nastehovat se k ni ani omylem a domu taky ne. Nemohla jsem se postarat o mamu, nevim proc bych se mela starat o ni. V zivote mi nic dobreho neudelala, akorat mi predala rozmazleneho fracka, ktereho jsem musela vychovat k obrazu svemu. Jidlo z rozvazky by nejedla, je zmlsana a spoustu veci neji. A do pecovatelaku taky nepujde, jsou tam jine babky a neni na ne zvedava (jeji slova). Mimochodem ja sama jsem si uz podala zadost do pecovatelaku, nechci deti dostat do podobne situace….

Ty sis musela manžela vychovat, aby tě poslouchal? Ale kdyby ho neporodila, ani rozmazlence by ti nepředala. Tak ať se stará syn, ty nemusíš. Upřímně v tomto vysokém věku někoho potřebuje, aby byl s ní. Ať syn zaplatí pečovatelku.

• Citovat
  • Nahlásit
822
31.12.21 13:45
@Anonymní píše:

Tak to je teda (slovy mé 5ti leté dcery) hustýýý 8o 8o
Pokud o ní smýšlíš takto, tak ji raději neřeš na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat