Jak byste to řešili? Krádež

4196
8.4.17 17:35

Jak byste to řešili? Krádež

S manželem jsme koupili dům, kde nám předchozí majitel nechal i vybavení a venku za plotem (i za plotem máme kus pozemku, který je náš) pořádné hromady dřeva s tím, že je to vše naše, že to odvážet nebude. Dřevo jsme si tedy srovnali a přikryli plachtou, aby nemoklo.
Včera jsme byli ovšem docela nemile překvapeni. Dojela tam dvě auta s vozíky a začali si dřevo nakládat, že je to domluvené právě s tím předchozím majitelem. Tomu jsme se nemohli dovolat a než jsme se mu dovolali, tak již s první várkou odjeli. Konečně to zvedl a řekl, že o ničem neví a ptal se, co je to za lidi, to jsme zjistili, sami se nám celkem ochotně představili a my si opsali i jejich SPZ a dali nám svoje tel. číslo (vše pravé, na FB jsem našla i fotku pána, který dřevo nakládal).
Dali jsme předchozího majitele na ucho i toho dotyčného, co nám odvážel dřevo a po tomto hovoru nám dotyčný pán, co dřevo odvážel, řekl, že ano, že je to domluvené. Nám se to nezdálo, a tedy jsme zpátky volali předchozímu majiteli, jak to tedy je… no ten nám to již nevzal a nebere do teď (dle všeho si nás s manželem bloknul v kontaktech) a na SMS nereaguje… Co byste dělali?
Dřevo nemáme a informaci, jestli se domluvili nebo ne taky nemáme. Ale zase si říkám, že když to byl náš pozemek a bylo na něm i naše dřevo, které nám i s domem prodal, tak neměli žádné právo si to odvézt ani, kdyby na krásno domluvení byli.
V pondělí chceme jít na policii, kde předáme jméno pachatele, SPZ a tel. číslo. Zachovali byste se stejně nebo byste čekali, až se ozve ten majitel? Což může trvat buhví jak dlouho a jít na policii třeba za týden, že nám před týdnem ukradli dřevo, je docela na nic.
Děkuju za rady, jsem z toho docela znechucená – z obou – z majitele, který nás ignoruje i z toho člověka, kterému nepřijde blbý si odvézt cizí dřevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1041
8.4.17 17:43

Postupovala bych, tak, že bych volala PČR ihned na místo.. s tím, že máte doklad o koupi dřeva a taktéž doklad, že se jedná o Váš pozemek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
8.4.17 17:44

A máte doklad, že je dřevo vaše?

Za mne za to ti, co dřevo odvezli nejedou. Obešel Vás původní majitel domu.

• Nahlásit
  • Citovat
22122
8.4.17 17:49

Nebrala bych to jako krádež, původní majitel je asi lempl a neví, co komu nasliboval. Jestli nemáte doklad, co všechno jste s domem koupili, těžko budete něco dokazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5414
8.4.17 17:49

Neresila bych to, ale ze mne si priklad urcite nikdo brat nebude. My neresili ani kradez motorky za 200 tisic (stejne by policie pachatele nenasla a skoda casu se crcat s vyslechě). A pro karku dreva uz teda vubec ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2855
8.4.17 17:51

Zavolala bych policii asi už při pokusu o odvezení dřeva - zejména, pokud bývalý majitel tvrdil, že o ničem neví. Teď už mi to přijde trochu pozdě, těžko říci, zda s tím policisté něco udělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
8.4.17 17:53

Na. policii bych sla. Nahlásit samozřejmě oba dva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
8.4.17 17:54
@Russet píše:
Nebrala bych to jako krádež, původní majitel je asi lempl a neví, co komu nasliboval. Jestli nemáte doklad, co všechno jste s domem koupili, těžko budete něco dokazovat.

I kdyby. doklad neměli.. bylo to na jejich pozemku, tudíž to krádež je a je jedno, zda od tama ukradl jeden špalek, nebo všechno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5191
8.4.17 17:55

Máte to napsaného smlouvě že k prodeji domu patří i dřevo a ostatní věci co tam nechal? Pokud ne nepochodis a bohužel o dřevo jste přišli. Jestli už tam bydlíte vyměňte zámek od branky a zamknete. Už by tam neměl nikdo jezdit bez vašeho dovoleni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11292
8.4.17 17:58

Tak dřevo tam bylo už při koupi baráku, takže účtenku či jiný doklad ke dřevu asi nemáš, jak teda chceš dokázat, že je dřevo vaše? mate nejaky papir podepsany od majitele, že vám to dřevo dal, protože pokud by se pak byvaly majitel vytasil s účtenkou od dřeva, tak jsi v řiti…na cajty jit můžeš, ale podle mě je to ztráta času…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
8.4.17 18:00
@kacenka8 píše:
Máte to napsaného smlouvě že k prodeji domu patří i dřevo a ostatní věci co tam nechal? Pokud ne nepochodis a bohužel o dřevo jste přišli. Jestli už tam bydlíte vyměňte zámek od branky a zamknete. Už by tam neměl nikdo jezdit bez vašeho dovoleni

To jako že když koupím barák se zahradním grilem na pozemku k tomu náležícím, plastovým bazénem a sušákem a nemám to ve smlouvě vypsaný, někdo přijde a něco z toho z mýho pozemku šlohne, mám smůlu, protože to nemám ošetřeno ve smlouvě, že to bylo k baráku? Dost těžko, že.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4196
8.4.17 18:05
@debra.morgan píše:
Tak dřevo tam bylo už při koupi baráku, takže účtenku či jiný doklad ke dřevu asi nemáš, jak teda chceš dokázat, že je dřevo vaše? mate nejaky papir podepsany od majitele, že vám to dřevo dal, protože pokud by se pak byvaly majitel vytasil s účtenkou od dřeva, tak jsi v řiti…na cajty jit můžeš, ale podle mě je to ztráta času…

dům jsme kupovali přes realitku..takže i ta realitka ví v jakém stavu se to prodávalo, tedy i s tím dřevem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4196
8.4.17 18:07
@Gituš píše:
Zavolala bych policii asi už při pokusu o odvezení dřeva - zejména, pokud bývalý majitel tvrdil, že o ničem neví. Teď už mi to přijde trochu pozdě, těžko říci, zda s tím policisté něco udělají.

jj to si teď taky vyčítám no :roll: my v tom domě zatím nebydlíme, protože je v rekonstrukci, byla čirá náhoda, že jsme se tam potkali s těmi dotyčnými a to hlavně měli už něco i odvezený..ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5191
8.4.17 18:09
@Nowuka2 píše:
To jako že když koupím barák se zahradním grilem na pozemku k tomu náležícím, plastovým bazénem a sušákem a nemám to ve smlouvě vypsaný, někdo přijde a něco z toho z mýho pozemku šlohne, mám smůlu, protože to nemám ošetřeno ve smlouvě, že to bylo k baráku? Dost těžko, že.

No nevím ale většinou grily, bazén je ve smlouvě napsaný že k tomu patří. Nebo je to zapsaný v predavajicim papíru kdy se barák předává novým majitelům s realitní maklerkou. Alespoň my to tak měli. Predavaci protokol se to jmenuje. Zakladatelko máš to zapsaný v tom protokolu, píše se tam stav elektriky, kontroluje se zda nebylo u stěhování něco odcizeno co k baráku patří(kamna, radiatory, sporák…) @Paola21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
8.4.17 18:11

Omlouvám se, nejak to tu zase blbne, nepatřilo to sem :)

Příspěvek upraven 08.04.17 v 18:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama