Jak byste vyřešily otčíma na svatbě?

Anonymní
19.7.15 20:44

Jak byste vyřešily otčíma na svatbě?

Prosím o anonym, je to pro mne hodně citlivé a bolavé téma a navíc nemusí nikdo vědět, že o tom doma přemýšlíme a diskutujeme.

Jsem s přítelem 9 let a máme malé dítě. Náš vztah překonal už hodně překážek a tak stále více doma hovoříme o tom, že bychom to stvrdili veřejně a také kvůli příjmení, abychom měli všichni stejné.
Přítel mne již několikrát mezi řečí „požádal“,zda bych si ho vzala, ale já mám v sobě jakýsi blok, který souvisí s tím, že na svatbě nechci mít manžela mé matky.
Před pár lety jsem s ním měla dost veliký konflikt, který jsem nerozdýchala a do narození dítěte jsem s ním nebyla v kontaktu.Po narození na mě moje matka použila své osvědčené citové vydírání, připojila k tomu, že se změnil, že mu na nás záleží a že chce dítě vidět. Já v návalu hormonů a totálně zahnaná do kouta, jsem na to kývla. Za ty 2 roky, co je na světě, jsem ho viděla všehovšudy 4× a pokaždé se staženým žaludkem, totálně v křeči. Týden před jeho návštěvou jsem nespala a vybavovaly se mi ty hnusné vzpomínky.
No a teď k problému. Pokud bude svatba, budu tam chtít mít svojí mámu, ale jeho ne. Zkazil by mi to celé, už jen tím, že tam je. Pokud ho nepozvu, bude máma uražená a budu to mít do smrti na talíři. Opět bude používat citové vydírání a manipulaci, abych ho vzala na milost(snaží se to pořád napravit, chce, aby to bylo jako dřív, ale to prostě nejde…všichni kolem to chápou, jen ona ne) a nejspíš by ho tam i dotáhla. Nebo se může stát, že nepřijde ani jeden a opět to budu poslouchat.
Napadlo nás také, že bychom se vzali tajně a pak to jen oznámili a důvod uvedli finance. JENŽE! To se ani jednomu z nás nelíbí a tak jsme si to prostě nepředstavovali.
Když bychom ho tedy teoreticky pozvali s tím, že na svatbě bude hodně lidí a on splyne s davem a já bych si ho nevšímala, tak zase bude naštvaný zbytek rodiny(mamky máma a táta s ním totiž po tom incidentu také odmítají komunikovat).
A teď babo raď. :think:
Už jsem dnes ráno ze zoufalství i plácla to, že si jen dojdu na matriku změnit příjmení(navíc mě máma jako dítě nechala přejmenovat po něm). :lol: S tím zase nesouhlasí přítel.

Takže Vás všechny prosím o radu, názor, nezaujatý postoj..jak byste vyřešily/i toto dilema. Protože svatba má být krásný den a ne jen čekat, kdo se s kým pohádá nebo porve a mít půl roku předem stresy :?

Všem děkuji předem za odpovědi a nápady :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

157
19.7.15 20:50

Neřešila jsem otčíma, ale otce. Je to alkoholik, dost jsme si zkusili. Po rozvodu našich jsem s ním dlouho nedovedla ani mluvit. Nicméně pak se to ve mě zlomilo, řekla jsem si, že jsem dospělá a na chvíli s nim dovedu normálně vyjít. Můj názor na něj je přitom pořád stejný. Na svatbu jsem ho pozvala, můžu ti říct, že jak jsem byla šťastná že si beru svou lásku, tak mi to nedovedl zkazit ani otec. Takže asi tak. Nevím co ti udělal, pokud to dovedeš zkousnout, tak bych ho normálně pozvala, prostě bych ho pozdravila a tím by to skončilo. Jako nevěsta tam budeš mít spoustu jiných lidí, s kým se bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
19.7.15 20:51

Měla jsem naprosto stejně a nevíc, přítel moji mámy a táta, tam jsem se bála i docela ostrého slovního utoku..
Nakonec pod velkým tlakem, jak píšeš ty.. nepozveš jenoho, bude naštavná nepoznavá strany, pozveš, bude naštvaná rodina co ho nemá ráda..tak jsem prostě vybuchla a řekla jsem všecm, že jsouu sobci, a mylsí jenom na sebe, že mám jedny nervy.. Tehdy u toho byla babička a máma..
Nakonec to dopadlo tak, že mama šla sama bez uražek, protože ji došlo, že by přítomnost přítele udělalo jenom zle..
U tebe je otázkou jeslti si to někdo uvědomí.. Na tvém místě bych ho pozvala s tím, že by zaplul do davu, a le zároveň bych si pormluvila s rodinou, co ho nemajuí rádi, jak co cítíš, že prostě nemůžeš se zavděčit všem a jeslti by byli hodní a jeden den, by s emohli aspoň trochu přetvařovat

Příspěvek upraven 19.07.15 v 20:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
19.7.15 20:51

Pozvěte ho. Je to dospělý, zodpovědný člověk, miluje Vaši maminku a je třeba k němu chovat alespoň minimální úctu - ať se Vám to líbí či nikoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20900
19.7.15 20:52

Tvoje maminka tvé pocity ohledně jejího partnera zná? Musel ti hodně ublížit. Pozvala bych maminku, otčíma ne, řekla bych jí přesně to, co jsi napsala sem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
19.7.15 20:53

@hanka.br. nebo tak.. otázka je co se mezi nimi odehrálo.. ale prostě něco říct, jak to cítí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.15 20:55

@mitule děkuji za reakci :) Snažím se to překonat a ani sama nevím, zda bych ho tam přetrpěla…spíš se asi víc bojím rozbrojů mezi ostatními.

@kvaček děkuji,asi by mi to bouchnutí ulevilo, ale nic by nevyřešilo. Moje máma si jede v módu, že on je hodnej, on nás má rád, změnil se, je to můj muž a musí všude se mnou :? Ta promluva o přetvářce s ostatními je dobrý nápad, babička mi pomůže..ale aby mu děda nerozbil ústa :think:

• Nahlásit
  • Citovat
14232
19.7.15 20:57

Anonymní, to říkat samozřejmě nemusíš, poznáš sama rodinu. Stačilo by jenom poprosit o v hodné chování…
Na každou rodinu zabírá něco jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.15 20:57
@markur59 píše:
Pozvěte ho. Je to dospělý, zodpovědný člověk, miluje Vaši maminku a je třeba k němu chovat alespoň minimální úctu - ať se Vám to líbí či nikoliv.

Děkuji za reakci.Asi jí tak moc nemiluje,když je schopen uhodit.

@hanka.br. píše:
Tvoje maminka tvé pocity ohledně jejího partnera zná? Musel ti hodně ublížit. Pozvala bych maminku, otčíma ne, řekla bych jí přesně to, co jsi napsala sem.

Děkuji. Mamka moje pocity ohledně něj nechce slyšet. Jednou se je dozvěděla přes mojí sestru(jeho vlastní dcera) a nemluvila se mnou dost dlouho a to mi bylo líto. Vychovala mě navíc v tom smyslu, že si k ní nedovolím říct křivé slovo :( Leda bych jí to dala přečíst :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.7.15 20:58
@kvaček píše:
Anonymní, to říkat samozřejmě nemusíš, poznáš sama rodinu. Stačilo by jenom poprosit o v hodné chování…
Na každou rodinu zabírá něco jiného

jo jo, chápu :)

• Nahlásit
  • Citovat
366
19.7.15 20:59

To občas „ujede“ - taky mě manžel párkrát zbil, stále jsme spolu a milujeme se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19360
19.7.15 21:04

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
19.7.15 21:07

Zakladatelko-spíš bych se na to podívala jinak.Je to tvoje-vaše svatba. A na té by si měla mít lidi, které máš ráda. Určitě ne člověka, ze kterého máš týden před jeho návštěvou nervy na pochodu. Jaký by byl pocit ze svatby? Hrůza a nervy z toho, aby se přítomnost otčíma nevymkla? Aby si musela ve svůj svatební den mít v blízkosti někoho, koho nemáš ráda?
Takovou svatbu si opravdu nezasloužíš. Je to nádherný okamžik, na který by si měla celý život s láskou vzpomínat.
Promluv si o tom s maminkou, že je pro tebe nepřípustné, aby tam otčím byl. Pokud to nebude respektovat či chápat, tak bych udělala tajnou svatbu. I když to není přesně dle představ, ale lepší klidnější, malá svatba, než zkažená veliká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20900
@Anonymní píše:
Děkuji. Mamka moje pocity ohledně něj nechce slyšet. Jednou se je dozvěděla přes mojí sestru(jeho vlastní dcera) a nemluvila se mnou dost dlouho a to mi bylo líto. Vychovala mě navíc v tom smyslu, že si k ní nedovolím říct křivé slovo :( Leda bych jí to dala přečíst :think:

Rozhodování to není lehké. Podle mého názoru dlouhodobě se přetvařovat není na nic. Budeš se muset rozhodnout, jestli vztahům s maminkou „obětuješ“ svůj svatební den nebo ne. Otázka je, jestli to maminka ocení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@markur59 píše:
To občas „ujede“ - taky mě manžel párkrát zbil, stále jsme spolu a milujeme se.

To může napsat jen někdo, kdo si neváží sám sebe :( Sama jsem v tom vyrostla a nechci tak žít. Mému by to „ujelo“ jednou a odešla bych.Ale každého věc. Mamce už ho nerozmlouvám, vzdala jsem to, ale sama bych to netrpěla. Nemohu mít úctu k někomu, kdo si to nezaslouží. Samozřejmě ho neurážím, slušně odpovídám a pod. Neklesnu totiž na jeho úroveň.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama