Jak byste zhodnotili jeden milion korun?

Anonymní
21.11.20 23:26

Jak byste zhodnotili jeden milion korun?

Mám na účtě volný milion. V nejbližší době ty peníze nebudu potřebovat. Teď jsem ho měl na spořícím účtu u Monety, ale úročení už není tak výhodné. Bydlení mám. Jak byste naložili v této době s takovou částkou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4619
21.11.20 23:47

Pozemek ci jina nemovitost. S likviditou to je horsi, pravda, ale jevi se mi to v teto dobe jako nejjistejsi investice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 23:59

@LadyLada milion je na to příliš malá částka

• Citovat
  • Nahlásit
1063
22.11.20 00:30

Koupila bych byt a pronajímala ho. Ne všude stojí byty víc jak milion, koukni třeba na Ústecký kraj :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4097
22.11.20 00:40
@Anonymní píše:
Mám na účtě volný milion. V nejbližší době ty peníze nebudu potřebovat. Teď jsem ho měl na spořícím účtu u Monety, ale úročení už není tak výhodné. Bydlení mám. Jak byste naložili v této době s takovou částkou?

ještě něco přihodit, klidně na hypotéku, a koupit pozemek s perspektivou růstu ceny

přesně vím, kde by ten pozemek měl bejt, ale neřeknu 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4097
22.11.20 00:41
@Hotaru píše:
Koupila bych byt a pronajímala ho. Ne všude stojí byty víc jak milion, koukni třeba na Ústecký kraj :lol:

i to je možnost, pokud by se sehnalo místo s bytem, které nepůjde do kopru ale rozvíjí se
nicméně…s nájemníky jsou ohromné starosti, ne každej na to má mentální a nervové kapacity

naši mají byty a pronajímají, ale když vidím ty starosti…asi úplně bych na to ty nervy neměla

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
22.11.20 00:46
@Borrealis píše:
ještě něco přihodit, klidně na hypotéku, a koupit pozemek s perspektivou růstu cenypřesně vím, kde by ten pozemek měl bejt, ale neřeknu 8)

Chceš si ten pozemek nechat pro sebe? :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
22.11.20 00:49
@Borrealis píše:
i to je možnost, pokud by se sehnalo místo s bytem, které nepůjde do kopru ale rozvíjí se
nicméně…s nájemníky jsou ohromné starosti, ne každej na to má mentální a nervové kapacity

naši mají byty a pronajímají, ale když vidím ty starosti…asi úplně bych na to ty nervy neměla

:nevim:

A jo, uznávám, že s nájemníky může být hoře. To je věc, který bych se bála. A dopředu jeden nikdy nepozná kdo je ten člověk, který o pronájem stojí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 01:18

Řeším podobnou věc… o bytu k pronájmu neuvažuji - moc starostí… uvažuji o pozemku (stavebním či výhledově stavebním -nejlepší investice) nebo o lesích, loukách… - půda bude časem nejžádanější komodita
Při rozdělení částky mě napadá i investice do veteránů (ideálně aut)…

• Citovat
  • Nahlásit
913
22.11.20 06:14

Kup byt a pronajimej. Karviná a okolí do mega pořídíš 3+1. A mimo ciganov. Haviřov take neni spatny.
Nejlepší investice je do nemovitostí. I Kdyz by byla měnová reforma, pořád ti zůstane pozemek, majetek.
Takhle jsem za 800 tisíc pořídila chatku a koupila pole za 70 z kterého mi jde ročně renta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1104
22.11.20 06:20

Já bych ho nechala tam, kde je, nebo bych si našla nějaký spoření s lepším úrokem. Milion mi přijde jako malá částka na to, abych si třeba koupila pozemek, byt apod. Ale to bude možná i tím, že jsem z velkého města, není tu nic na prodej ani za dvojnásobek a někde 50 km daleko bych nic kupovat nechtěla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5566
22.11.20 06:49

Kamarád teď koupit barabiznu i s chlapem (na dožití). Až pán nebude tak to prodá o HODNĚ dráž i když ten barák srovná se zemí. Investovala bych do nějaké nemovitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8112
22.11.20 07:21

Jasně, nemovitost poradí každý..ale o nemovistost se musí člověk starat :) není to jen tak, že koupíš být někde v Horní Dolní a žij si vlastním životem.. jsou to neustálé starosti s nájemníky, údržbou, řešení přeplatku a nedoplatků.. daně..bleeee..máme z rodiny čerstvou zkušenost kde i přes neplacení nájmu se nedařilo neposlušného nájemníka vypakovat..zničil byt, volali se policajti Xkrat za týden..a stejně ho nemohli vypakovat..

Navíc, když se pak budeš chtít za pár let nemovistosti zbavit, někde na Horní Dolní to bude náročnější než někde ve městě kde zase byt stojí daleko víc než milion :)

Rozhodně bych se poradila s odborníkem který investicím rozumí, na eMiminu toho moc nenajdeš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
22.11.20 08:05

Tak, po včerejšku bych určitě věděla :( Manžela včera při cestě z práce sestřelilo auto do příkopy, mladík mu vjel z boční cesty přímo do cesty, manžel jel po hlavní silnici. Mladík vinu uznal, ale nepodepsal papíry, tudíž bude správní řízení prej cca4-5měsíců bude trvat než se to vyřídí. Nato, jak se nehoda stala, bylo štěstí, že se nikomu nic nestalo. Manžel mi to ani nevolal do práce, jelikož pracují v nemocnici na Áru a nechtěl,,abych mėla strach atd. protože co je covid, je to u nás na odd. masakr a už tak člověk mele z posledního, takže jsem se to dozvědėla až po příchodu z práce. Jsem ráda, že se nikomu nic nestalo, protože vezl ještė dva spolupracovníky. Autem jsme jezdily do práce, takže teď zase starosti navíc, Do auta jsme nasypala minulý mėsíc 25000 a teď je nepojízdné, byl to boční náraz. Takže moje investice by byla jasná a nepotřebovala bych k tomu ani milion, auto jsme stihly užívat rok a půl :( Když se daří, tak se daří… :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
22.11.20 08:08

Investovat do nemovitosti nebo do zlata :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu