Jak být efektivní s miminkem?

910
19.4.21 22:29

Jak byt efektivni s miminkem?

Ahoj uzasne zeny, chtela bych poprosit o tipy, jak byt efektivni s malym miminkem?
Mam dvoumesicni holcicku a predstavovala jsem si, kolik veci na materske zvladnu mimo pece o miminko - nacist nejake personal growth knizky, osahat si nejake nove technologie (IT), pokracovat v samostudiu ciziho jazyka a taky se vratit ke sportum (horolezectvi, cyklistika, beh, silovy trening)…
No a misto toho vicemene nezvladam ani nic moc doma. :roll: Pred porodem jsme se nastehovali do domu a zatim jsme nesehnali pani na uklid.
Plne kojim a kojeni nam trva fakt dlouho a za chvili ma zase hlad. Pres den temer nespi, coz je u tak maleho mimca divne, snazim se uspavat, ale malokdy se povede jinak nez jizdou v kocarku. V nositku mi rve a nespi, takze ji rychle zase vyndam. Pod kolotocem se zabavi tak 5 minut. Zaroven ji ale nechci jen tak nechat rvat, snazim se o kontaktni vychovu a chci se ji venovat, vsak je uzasne videt kazdy maly pokrok a radovat se z ni. :srdce:
Vecer usina mezi 21 - 22, pak se sobe chvili venujeme s manzelem a pak rada vytuhnu. Budi v noci 2 - 3× na kojeni a od 6 uz je vzhuru.
Mate, prosim, nejake tipy, jak pri tom zvladat efektivne chod domacnosti a idealne i neco navic?
Manzel velice pomaha, popravde se o domacnost stara ted hlavne on a zaroven mi i pomaha s malou, takze mam aspon v klidu cas na sprchu a tak.
Ale taky ho nechci nechat delat vsechno. Pripadam si fakt neschopna. :zed:
Bohuzel ani nemuzu objednavat hotovky, protoze mimco ma podezreni na vicero potravinovych alergii vcetne abkm, takze mam hodne omezene suroviny, ze kterych muzu varit.
Diky moc za rady. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1091
19.4.21 22:40

Promiň ale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: připoměla jsi mi mě kdysi :lol: jak naivní jsem byla, jak cílevědomá a jak jsem probrečela x nocí, jak jsem neschopná… Moje má 2,5r a už stíhám úklid baráku, starost o zvířectvo, navařit, procházky a večer padám na… :zed: o tom co jsi psala, si můžeš nechat zdát, pokud nemáš extrasuper hlídací babičky nebo partnera. Vyber si 1-2 aktivity a buď vděčná aspoň za ně. Ušetříš si spoustu zklamání. :kytka: navíc jsi máma - co je teď důležitější? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3813
19.4.21 22:40

Jinými slovy, představovala sis to jako Hurvínek válku :lol: vítej v realitě.
Péče o miminko není takova legrace, jak jsi si vyčetla na internetu a průměrná maminka neleze dopoledne po skalách a odpoledne se neučí latinu :lol: už vůbec nevypadá jako vyretušované matky na IG. Až si vše sedne a najdete si režim a systém, bude líp :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
19.4.21 22:41

Je ještě malinká, takže moje rada zní chce to čas… Ono se to ustálí a pak ti zbyde čas i na sebe i na všechno kolem… Na druhou stranu si užívej, že je ještě malinká a potřebuje tě :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
19.4.21 22:43

S dvouměsíčním jsem byla ráda, že jsem si umyla zuby :lol: klid prosím tě, dělej co stíháš, když ne tak se to nezblázní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49421
19.4.21 22:47

Tak v tom případě sis měla pořídit panenku a ne dítě. Je normální, že kojenec se kojí a potřebuje mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
19.4.21 22:55

No, jako personal growth můžeš u kojení přemýšlet, jak moc vysoké a nerealistické nároky na sebe máš :mrgreen: to, co píšeš nezvládá ani bezdětný člověk, natož s malým miminkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.4.21 22:56

Já si myslím že s miminkem to ani moc dobře nejde být efektivní rozhodně ne tak jak si to představuješ :lol: protože představy jsou jedna věc a realita 2 věc. Jinak na ty ostatní věci čas bude až si to všechno víc sedne. Ale kdy to bude to ti nikdo nepovi.😃 Třeba mému mrnouskovi je rok a tři čtvrtě a stále nemám pocit že si to tak říkajíc sedlo 😁 člověk to musí brát s nadhledem a asi je lepší moc neplanovat :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6816
19.4.21 22:58

@lalouch jinými slovy se ptáš, jak vznikají ty úžasné fotky vysmátých odpočatých matek, kde každá při péči o kojence zvládá minimálně poloviční úvazek v práci, cvičit, chodit ven, věnovat se manželovi, má naklizeno… :lol: :lol: :lol: :lol: jo a realita je jiná, viď :lol: no hele poradím jediné. Užívej si času dokud dítě neleze a nechodí. A přestaň mít na sebe velké nároky. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
19.4.21 22:58

Třeba k tomu lezení, já jsem se rekreačně k tomu vrátila snad po roce a prostě už mi to nesedělo, mnohem víc jsem se bála, člověk samozřejmě vypadne z kondice, cítila jsem nástřih, prostě celé blbě, snad to nebude tvůj případ… Zbytek úplně vidím sebe…časem se ustálí spaní a budeš mít třeba 2× denně 2 hodiny na nějaké to učení. Kurzy a sporty se musí kombinovat ještě s hlídáním a to pro mě byl mnohem větší stres než užitek. Na druhou stranu, teď je to dítě, „kam položíš, tam najdeš“, za 3/4 roku už se opravdu nepůjde ani otočit, aby ti někde nevlezlo, nespadlo…a bude to jenom horší. :lol: Už to holt není, co to bývalo. O hlavní náplň života máš postaráno, nezbývá, než se s tím nějak popasovat. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
19.4.21 23:02

Tak jestli tě to uklidní tak mě 2 měsíční skoro pořád spala a nic jsem nestíhala. A nestíhám ani teď a to už ji je o pár měsíců více :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
19.4.21 23:04

To nic, dva měsíce je velmi krátký čas…já po porodnici měla pocit, jak je vše oki a kolotoč začal po měsíci..zvládala usínat jen na rukou, odložit tak na super rychlou malou a když jela kočárem, tak byla schopná spát i tři hodiny v kuse…takže jsem se naučila o domácnost nedbat, rychle se najíst za těch 5 min pod hrazdičkou a lítala v mrazech po venku - nesmělo se zastavit), audioknihy a návraty domů jen na papání a přebalování (vážně i 4×denně venku)…až když si skoro sedla, tak začal nějaký režim doma…určitě až po 6 měsíci…všechno bude, nestrachujte se! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
19.4.21 23:06

@KKikina Mě malej spal ve dvou měsících 8 hodin denně 8o Kde jsi četla tyto informace, že spí 15hod.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
19.4.21 23:12

@alena1995 Třeba tady… http://skolaspanku.cz/…anek-ditete/
Taky jsem ale zjistila, že praxe je docela jiná, aspoň u nás :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10835
19.4.21 23:13

Vítej v klubu.

NIJAK. Prostě to nech být. Je malinká, manžel ať pěkně pokračuje s pomáháním, ono to nebude nekonečné, neboj.

Až budeš mít druhé, třetí, budeš mít know-how, spoustu blbostí si odpustíš, leccos budeš dělat jinak, většinu nebudeš hrotit a budeš si říkat, co jsi jako s tím prvním dělala, když jsi nic nestíhala.
Normální.

Zkus se zbytečně nestresovat tím, co všechno nestíháš. Dej si úplné základní úkoly pro každý den, jako najíst se a vykoupat se. To stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat