Jak být spokojená sama ze sebou?

Anonymní
21.4.20 18:54

Jak být spokojená sama ze sebou?

Dobrý den, jsem vdaná 5 let (36)máme společně s manželem 1 syna 4 roky a dceru 1rok.
Již po 6 nedělí (váha před porodem 80kg, po porodu 70kg)jsem začala pravidelně cvičit a dodržovat zdravou stravu, za rok jsem zhubla na 64kg a manžel si to nemůže vynachválit, nešetří lichotkami jak mi to sluší a jak jsem sexy, na tom by asi nebylo nic špatného kdybych to cítila stejně :( jelikož já se při pohledu na sebe sama sobě hnusím????myslím tim že nechápu jak se můžu líbit jemu, když se nelíbím sama sobě! povislá prsa, povadlá kůže na břiše, strie a špek, prostě nic co by bylo ke koukání příjemné.
Co se sexu týče odmítám ho právě z toho to důvodu, kdy já osobně ze svým tělem nejsem spokojená, ani sama sobe nejsem schopná přes to co mám v hlavě se uspokojit, prostě je mi to nepříjemné šahat sama na sebe????
Prosím poradíte mi zda se s tímto zřejmě psychyckým problémem dá něco dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6923
21.4.20 19:00

Pokud s manželem nespíš jen kvůli toho, že se necítíš jako modelka, pak bych začala chodit na psychoterapie. Svému manželovi se líbíš, při této váze nebudeš žádná hrůza a že na tvém těle jde vidět, žes rodila, je normální. Rozhlídni se kolem sebe na koupališti, jak vypadají maminy. A nesrovnávej se s náctkama, bude ti lépe. Řeš na svém těle to, co můžeš cvičením změnit a netrap se tím, co změnit nejde. :kytka: A začni spát zase se svým mužem, orgasmus je dobrý lék na méněcenné myšlenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.20 19:05

To bude časem dobré????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 19:11
@Kfětoslava píše:
Pokud s manželem nespíš jen kvůli toho, že se necítíš jako modelka, pak bych začala chodit na psychoterapie. Svému manželovi se líbíš, při této váze nebudeš žádná hrůza a že na tvém těle jde vidět, žes rodila, je normální. Rozhlídni se kolem sebe na koupališti, jak vypadají maminy. A nesrovnávej se s náctkama, bude ti lépe. Řeš na svém těle to, co můžeš cvičením změnit a netrap se tím, co změnit nejde. :kytka: A začni spát zase se svým mužem, orgasmus je dobrý lék na méněcenné myšlenky.

Já o svém problému hovořila i s manželem a nejsem sobec tak to 2× do měsice doslova přetrpím i s ohledem kdy před porodem to bylo 3× týdně a měla jsem to ráda, nyní mi sex prakticky vůbec nic neříká :(

• Citovat
  • Nahlásit
8324
21.4.20 19:17

Rozhlidla ses nekdy v satne u bazenu? Jak jiny zeny vypadaj nahy? Videla bys ze jsi v pohode. Tobe ty pocity snizujou kvalitu zivota, sla bych za psychologem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
21.4.20 19:23

To chce možná i terapii, má to hodně lidí, vidí se jinak, než, jak jsou… Většinou se začíná tím, že se tě zeptají, koho považuješ za pěkně vypadající (třeba nějakou herečku), aby se poznalo, jestli máš přehnané nároky, nebo pokřivené vidění sama sebe a podle toho se vede terapie. Máš nějaký takový idol?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 20:01
@listento píše:
To chce možná i terapii, má to hodně lidí, vidí se jinak, než, jak jsou… Většinou se začíná tím, že se tě zeptají, koho považuješ za pěkně vypadající (třeba nějakou herečku), aby se poznalo, jestli máš přehnané nároky, nebo pokřivené vidění sama sebe a podle toho se vede terapie. Máš nějaký takový idol?

Ja vim, že je to mimo konverzaci, ale když se tak vyznáš.. Nevíš, jak poznám jestli netrpím např. Sociální úzkostí? Nebo to jsou pocity viny-něco se stalo a já si to přikládám za vinu? Venku mi bije srdce jako o závod, obcas skubnou svaly nebo nevím jak se mám tvářit, doma občas hrozně brečim (kvůli tomu, co se stalo) když se neodhodlam, tak nevyjdu ani ven. Když jo, tak čekám nebo jsem rychlá abych mohla už do svého úkrytu, i když venku je hezky, ale bojím se reakce lidi a já vím že jsem jim ukradená, ale občas prostě nevím jak se mám chovat a jo jsem plnoleta a nemyslím, že by to nemohl být stud i přes to, že nejsem dítě ale vím, že něco není v pořádku.? :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 20:14
@listento píše:
To chce možná i terapii, má to hodně lidí, vidí se jinak, než, jak jsou… Většinou se začíná tím, že se tě zeptají, koho považuješ za pěkně vypadající (třeba nějakou herečku), aby se poznalo, jestli máš přehnané nároky, nebo pokřivené vidění sama sebe a podle toho se vede terapie. Máš nějaký takový idol?

Pamela Anderson

• Citovat
  • Nahlásit
6923
21.4.20 20:36
@Anonymní píše:
Pamela Anderson
:D Tak posilovna aktivně místo zaměstnání a pak s prsama pod kudlu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
21.4.20 20:50

Já bych ti doporučil metodu EFT ideálně před zrcadlem. Pokud umíš anglicky, na YouTube je k tomu hodně. 20 minut denně se tomu věnovat. Pak se zaměřit i na všechny křivdy strachy úzkosti a uvidíš do jakého stavu blažene lehkostí býti se naladis. Zní to divně, ale funguje to perfektně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 21:50
@AloisR píše:
Já bych ti doporučil metodu EFT ideálně před zrcadlem. Pokud umíš anglicky, na YouTube je k tomu hodně. 20 minut denně se tomu věnovat. Pak se zaměřit i na všechny křivdy strachy úzkosti a uvidíš do jakého stavu blažene lehkostí býti se naladis. Zní to divně, ale funguje to perfektně.

Nevím co to je :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 21:55
@AloisR píše:

A anglicky neumím :(

• Citovat
  • Nahlásit
236
21.4.20 22:57

Tak zkus se podivat na youtube jsou k tomu videa i v češtině, pak je k tomu něco na uložto, třeba :
https://ulozto.cz/…e-eft-cz-pdf

Pokud máš těžší depresi, tak vyhledej raději psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 00:56
@Kfětoslava píše:

Začal mě považovat za sobce, že ničím náš vztah, nechápe to že já mám problém a jen ho žádám aby byl vůči mě tolerantní, nechápe jak mi může vadit že se mě dotýká když se mu líbím, jaký s tím mám problém :(

• Citovat
  • Nahlásit
14661
22.4.20 01:02
@Anonymní píše:
Začal mě považovat za sobce, že ničím náš vztah, nechápe to že já mám problém a jen ho žádám aby byl vůči mě tolerantní, nechápe jak mi může vadit že se mě dotýká když se mu líbím, jaký s tím mám problém :(

Tak tohle je na psychologa určitě.
On může být tolerantní kvůli tomu, že jsi „nemocná“, ale ne kvůli tomu co píšeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat