Jak být z pesimisty optimistou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.02.18 12:01
Jak být z pesimisty optimistou?

Zdravím ve spolek. Jsem cely život pesimista. Hned vidím vše černě a hned to nejhorší. Když chci být optimista, a řeknu si, že už zítra bude líp, tak není a přijde mi, že je to ještě horší. Nejhůř zvládám nemoci dětí, hned vidím ty nejhorší nemoci, co by mohli mít. V tu chvíli jen brečím ( i když vím, že tím ničemu nepomůžu ) a prostě se s tím strašně trápím. Chlap mi říká, že si dobrovolně dělám ze života peklo. Jenže já nevím, jak to myšlení změnit. Pomůže mi v tomhle psycholog nebo psychiatr?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Kelišová 6198 příspěvků 26.02.18 12:12

Tohle zni urcite na antidepresiva. Po nich bude svet ruzovy a budes zarit usmevem. Sam je beru a jsou super. :)

NiKina
Závislačka 3961 příspěvků 26.02.18 12:25

Psycholog nebo terapeut pomůže v tom, že naučí jiné vzorce myšlení.
Ale je to perná práce na řadu let.
Ale v jednu chvíli se to zlomí a pak už se nechceš k tomu předchozímu vrátit, i když vždycky to budou ty vyjetější koleje, kam člověk padá v kritických situacích a ve chvíli, kdy je vyčerpán.
Je to prostě kus tvrdé práce na sobě, ale vyplatí se.
Držím palce
 Niki

smutny klaun2
Kecalka 397 příspěvků 26.02.18 12:25
@Anonymní píše:
Zdravím ve spolek. Jsem cely život pesimista. Hned vidím vše černě a hned to nejhorší. Když chci být optimista, a řeknu si, že už zítra bude líp, tak není a přijde mi, že je to ještě horší. Nejhůř zvládám nemoci dětí, hned vidím ty nejhorší nemoci, co by mohli mít. V tu chvíli jen brečím ( i když vím, že tím ničemu nepomůžu ) a prostě se s tím strašně trápím. Chlap mi říká, že si dobrovolně dělám ze života peklo. Jenže já nevím, jak to myšlení změnit. Pomůže mi v tomhle psycholog nebo psychiatr?

Vyhoď z okna televizor, nebo se alespoň nedívej na Novu a Primu a pořiď si akvárko nebo krb. A budeš za týden vyléčená a plná pozitivní energie.

Anonymní  26.02.18 12:27
@smutny klaun2 píše:
Vyhoď z okna televizor, nebo se alespoň nedívej na Novu a Primu a pořiď si akvárko nebo krb. A budeš za týden vyléčená a plná pozitivní energie.

Na Primu ani novu nekoukám a akvárko máme. Bohužel to nepomáhá :(

Anonymní  26.02.18 12:29

@NiKina : nejhorší je, že i to vidím, ale prostě to nějak nejde. Jak jsem psala, když už myslím pozitivně, tak se druhý den něco stane, co mě sráží ještě víc. No asi už doopravdy nastal čas s tím něco ( odborně ) udělat.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32320 příspěvků 10 inzerátů 26.02.18 12:29

Myslím si, že toto není problém k psychiatrovi - nejsi duševně nemocná a brát zbytečně léky je nesmysl. Psychologa určitě zkusit můžeš, může tě naučit různé techniky, jak se uklidnit, rozebrat s tebou tvé pocity, i to popovídání si je někdy pomoc. Určitě nejsi nijak divná, každá máma má strach o svoje děti. A co podle mne pomůže nejvíc? Zkušenost, že každá rýmečka není vážnou nemocí, že něco vypadá zle a nakonec to dopadlo dobře a někdy i smíření, že prostě se něco stát může a ty jen můžeš udělat maximum pro to, aby byly děti zdravé a spokojené, ale stoprocent dění nikdy neovlivníš. Kdybys chtěla nějakou radu psychologa, napiš do poradny emimina: poradna@emimino.cz.

Černá vdova
Kelišová 5327 příspěvků 26.02.18 12:30
@Anonymní píše:

Nevím, jestli dokážeš sama změnit svůj pohled na svět. AD ti možná zkreslí pohled na svět, ale svět rozhodně nebude růžovější.
Potřebovala bys přenastavit hlavu. Co třeba rodinné konstelace nebo nějaký odblok, kinezilologie?

Arac15
Stálice 78 příspěvků 26.02.18 12:31

Dobře je, že s tím chceš něco dělat. :potlesk:
Určitě vyhledej odborníka, který ti s tím pomůže.
S antidepresivy bych nespěchal, přeci jen to už je zásadnější zásah do organismu a opravdu ti mohou změnit osobnost poměrně výrazně.

hanzbl00
Závislačka 3365 příspěvků 26.02.18 12:31

Antidepresiva bych hned nebrala teda..zkus si přečíst knížky od Louise L. Hay, mě moc pomohli..Např. miluj svůj život..Chce to opravdu změnit myšlení, síla myšlanky je mocná :palec:

Malinkydablik
Kecalka 134 příspěvků 26.02.18 12:33

@Emimin7 to je dle mého ta nejdebilnější rada… ale budiž, kdo chce ničit své tělo a osobnost, ať zobe pilulky, proti gustu :roll: a pro anonyma: zkus Jardy Duška a jeho pojednání o životě, má spoustu zajímavých povídání, které najdeš i na youtube. když mi dochází pára, vždycky mě to nakopne…a vubec nejlíp, zajít si na něj do divadla. mě osobně stačí toto… nemá smysl to dál rozepisovat, buď si z toho něco vezmeš, nebo ti pomůže něco jiného. věřím však tomu, že problém lze vyřešit jen tehdy, najdeš li jeho příčinu. prášky a( byť sebelepší rady ) ostatních ti myslím nepomůžou

Emimin7
Kelišová 6198 příspěvků 26.02.18 12:34

Proboha, antidepresiva nijak nepřekreslí svět. Co zakladatelka popisuje, jsou klasické úzkosti a deprese a právě ty svět začerňují - jsou pro člověka nepřirozené. Antidepresiva vás jen vrátí tam, kde jste byli dřív a tu černotu zase odstraní.

fia80
Závislačka 2836 příspěvků 26.02.18 12:35

A co afirmace? Najdi si nějaké, které budeš říkat, aby jsi ty i celá rodina byli zdraví a pro sebe si najdi nějakou, která ti zabrání být pesimistou.

Mě se v životě osvědčilo, že když ho přijímám pozitivně a vysílám pozitivní přání, tak se mi to plní.

Když jsem myslela negativně, tak se mi stávalo více negativních věcí.

Ono to zní strašně uhozeně, ale za mě to funguje.

hanzbl00
Závislačka 3365 příspěvků 26.02.18 12:39
@Emimin7 píše:
Proboha, antidepresiva nijak nepřekreslí svět. Co zakladatelka popisuje, jsou klasické úzkosti a deprese a právě ty svět začerňují - jsou pro člověka nepřirozené. Antidepresiva vás jen vrátí tam, kde jste byli dřív a tu černotu zase odstraní.

a neni to trochu zbytečný? Každej člověk na světě může být štastnej i bez nich, chce to fakt jen se sebou pracovat..Když si budu celej život řikat, že se mi nic nedaří, že mám deprese tak jak to asi dopadne? Budu nešťastnej a budu ty deprese mít. Když si budu řikat, že na mě skočí kdejaký bacil tak to tak opravdu bude.
Proč by člověk do sebe měl rvát zbytečně takový sra**y s prominutím :nevim: Změňte myšlení a zmení se celej váš život

Emimin7
Kelišová 6198 příspěvků 26.02.18 12:41
@hanzbl00 píše:
a neni to trochu zbytečný? Každej člověk na světě může být štastnej i bez nich, chce to fakt jen se sebou pracovat..Když si budu celej život řikat, že se mi nic nedaří, že mám deprese tak jak to asi dopadne? Budu nešťastnej a budu ty deprese mít. Když si budu řikat, že na mě skočí kdejaký bacil tak to tak opravdu bude.
Proč by člověk do sebe měl rvát zbytečně takový sra**y s prominutím :nevim: Změňte myšlení a zmení se celej váš život

Ne, každý rozhodně nemůže být šťastný bez nich. U spousty lidí se začnou pak podobné stavy jen prohlubovat, až si to může nakonec hodit.
A navíc AD nijak člověka neničí. Naopak stres je pro tělo nezdravý.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama