Jak být zase šťastná?

Anonymní
20.3.21 19:21

Jak být zase šťastná?

Zdravím,
před 5 lety jsem se rozešla s přítelem, bylo to hodně bolestivé. Po roce se objevil současný přítel, který je moc fajn. Začátky byly moc hezké, ale asi o 2 roky později se mně začaly vybavovat vzpomínky na toho předchozího. No a drží mě to dodnes. Nějak se nemůžu vzpamatovat a od té doby jsem úplně mimo. Zkrátka jsem bez jakéhokoliv zájmu, nic mě nebaví a nemám ani tak dobré kamarádky na to, abych se jim mohla třeba svěřit, navíc dnešní doba to všechno ještě zhoršuje. To se samozřejmě podepisuje na současném vztahu, kdy partnera začínám vnímat už jen jako kamaráda, se kterým si rozumím a se kterým ráda trávím čas.
Hlavní problém je v tom, že při tom prvním vztahu jsem si „já hloupá“ vtloukla do hlavy, že to bude můj první a poslední přítel a s radostí jsem už v hlavě plánovala svůj život s ním. Což byla chyba. Se současným přítelem už tohle prostě nedokážu. Najednou si říkám, že se nechci nikdy vdávat, nechci mít děti a nemám ani žádný cíl, za kterým bych si mohla jít. A myslím si, že by to tak bylo i s jinými partnery.
Prostě nevím, jak zničit ty moje myšlenky na bývalého přítele, protože se v tom utápím už 2 roky a nikam to nevede.

Je mi 21, přítel 22

Díky za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
819
20.3.21 19:27

Moment, v 16 ses rozešla s přítelem na kteryho nemůžeš zapomenout?? A s nim si plánovala budoucnost?
Já bych to pochopila, ale s ohledem na věk si v té době byla,,dítě,,
Každý jsme měli dětskou lásku, ale tohle snad nemůžeš brát ani vážně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
20.3.21 19:28

Je to tak trochu podvod z tvé strany vůči stávajícímu partnerovi. Jste mladí, rozejděte se, ať si on najde holku, která o něj bude opravdu stát a nebude ho mít jen jako náhražku. A ty než si k sobě začneš poutat někoho dalšího, tak si nejdřív vyřeš minulost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 19:39

@Markéta188 Ano, bylo mi jen 16, ale dětská láska to pro mě nebyla. Každý si může říkat, co chce. A i když jsem byla hodně mladá, tak bohužel, vážně to myslím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 19:43

@Magical-eyes Partner od začátku o všech těchto problémech ví, takže to zase nevidím jako takový podvod. Chápu, že podvod to je kvůli tomu, že mu nedokážu dávat to, co bych měla. Samozřejmě, že jsme o rozchodu už mluvili.
A nemyslím si, že by to nebyla vyřešená minulost, jak říkáš. To bych si jinak nezačínala nový vztah. Vzpomínat na bývalého partnera není podle mě nevyřešená minulost. Prostě se to někdy stává. Vím i o případech, kdy se z toho holky nedostaly i po 10 letech.

• Citovat
  • Nahlásit
819
20.3.21 19:44
@Anonymní píše:
@Markéta188 Ano, bylo mi jen 16, ale dětská láska to pro mě nebyla. Každý si může říkat, co chce. A i když jsem byla hodně mladá, tak bohužel, vážně to myslím.

To chápu. Bohužel na tohle není lék ani pomoc. Nejdřív si to musíš vyřešit v sobě.
Jen ti poradím, já se takhle rozešla s přítelem protože nebyl to co jsem chtěla, našla jsem si takovýho grázlíka. Po 3 letech jsem těžce litovala, že jsem se rozešla s někým kdo mě opravdu měl rad a donesl mi modré z nebe.
Někdo ti bude asi radit, ať se rozejdeš s aktuálním přítelem, ale dobře si ti promysli. Napiš si na papír plus a minus proč zůstat s přítelem, dej si na čas na rozmyšlenou. Asi by si se potřebovala vypovídat a poradit s někým bližším, nemáš někoho, komu by ses mohla svěřit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
20.3.21 19:46

Divila by ses, kolik nových vztahů vzniká s neuzavřenou minulostí. Třeba jen z naděje, že novým vztahem se to nějak uzavře samo. Neuzavře, dokud ty sama nebudeš chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
20.3.21 19:47

@Markéta188 a nebylo by to od ní sobecké, když ho vnímá jen jako kamaráda? Jak dlouho tohle asi může vydržet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
20.3.21 19:52
@Magical-eyes píše:
@Markéta188 a nebylo by to od ní sobecké, když ho vnímá jen jako kamaráda? Jak dlouho tohle asi může vydržet…

Asi ano, ten kamarádský vztah jsem přehlédla. Je to těžký, hlavně aktuálně se ve svých pocitech možná jen ztrácí, chtělo by se nad tím zamyslet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 19:54

@Markéta188 Snažím se to řešit celou dobu, ale marně. Přítel doporučil psychologa, podle mě to ale stejně nemá řešení. Max na nějakou chvilku, ale ne dlouhodobě. A i když jsem se ho snažila kontaktovat, všude mají prý dlouhodobě plno.

A teď jsi stále s tím „grázlíkem“ nebo sis našla jiného přítele?

Můžu ti říct, že se hodně rozmýšlím nad tím rozchodem. Mám strach, že toho jednou budu litovat, protože se bojím, že už nenajdu nikoho takového, jak je on. Dneska je docela těžké najít hodného chlapa, který tě má upřímně rád, si myslím. Dokonce jsem si říkala, že je to vlastně jedno, s kým ten život budu trávit, že to stejně nebude trvat věčnost a za nějakých 60 let už tu nebudu. Na druhou stranu si přeju, aby byl přítel šťastný a našel někoho, s kým mu bude dobře. Tohle jsem mu i několikrát řekla, ale on si stále stojí za tím, že i přes to všechno je mu nejlíp se mnou. Takže opravdu nevím.

No, nemám nikoho s kým bych to probrala. Jedna „lepší“ kamarádka nikdy vztah neměla, takže mi ani nedokáže poradit.

• Citovat
  • Nahlásit
659
20.3.21 19:56
@Markéta188 píše:
Asi ano, ten kamarádský vztah jsem přehlédla. Je to těžký, hlavně aktuálně se ve svých pocitech možná jen ztrácí, chtělo by se nad tím zamyslet :nevim:

Pokud člověk bloudí ve svých citech, pak jakékoliv zamyšlení nepomáhá, protože objektivnost zastíní jen ta bludná myšlenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
20.3.21 20:03
@Anonymní píše:
@Markéta188 Snažím se to řešit celou dobu, ale marně. Přítel doporučil psychologa, podle mě to ale stejně nemá řešení. Max na nějakou chvilku, ale ne dlouhodobě. A i když jsem se ho snažila kontaktovat, všude mají prý dlouhodobě plno.

A teď jsi stále s tím „grázlíkem“ nebo sis našla jiného přítele?

Můžu ti říct, že se hodně rozmýšlím nad tím rozchodem. Mám strach, že toho jednou budu litovat, protože se bojím, že už nenajdu nikoho takového, jak je on. Dneska je docela těžké najít hodného chlapa, který tě má upřímně rád, si myslím. Dokonce jsem si říkala, že je to vlastně jedno, s kým ten život budu trávit, že to stejně nebude trvat věčnost a za nějakých 60 let už tu nebudu. Na druhou stranu si přeju, aby byl přítel šťastný a našel někoho, s kým mu bude dobře. Tohle jsem mu i několikrát řekla, ale on si stále stojí za tím, že i přes to všechno je mu nejlíp se mnou. Takže opravdu nevím.

No, nemám nikoho s kým bych to probrala. Jedna „lepší“ kamarádka nikdy vztah neměla, takže mi ani nedokáže poradit.

Nene s grázlíkem už naštěstí nejsem. Mám už 2 roky nového přítele, který je fajn, ale taky mě občas přepadne myšlenka na toho prvního, ani ne tak z lásky jak spis, ze v tom vztahu jsem se zachovala jak kráva a dodnes je mi to líto. Grazlik mi dal lekci, jak si vážit na partnerovi maličkosti, kteří hodně lidi berou spíše jako samozřejmost. Jsem vděčná za každou pusu co mi dá, když odchází do práce.

Takže přítel ví jak to mas s pocity?
To je dobře, myslela jsem si ze ne.
V tom případě největší oporu ti bude dělat on sám. Ale pokud mas pocit, že on není ten, kteryho by si měla milovat cely život nech ho jít… nejdřív ti to bude mít za zlé, ale jednou by ti taky mohl vyčítat, ze s tebou marnil čas, chtěla bych nejak pomoci, ale jedinej kdo si tohle musí vyřešit si jen ty sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
20.3.21 20:32

Vstup do psychoterapie.

máš bordel v hlavě a sama sebe utvrzuješ že ten bordel je nezbytný a na pořád. Samozřejmě že není, ale musíš prostě chtít začít čistit věci ve své hlavě a smiřovat se i s těmi nepříjemnými.

Jiank bych si klidně tipla, že ve sktuečnosti chceš odejít od současného partnera a nevíš jak a protože sis vytovřila bordel v hlavě, tak se to projevuje takhle celkem absurdně.

To že máš nějaké představy a myšlenky, tak to jaksi není betonová konstrukce a prostě to jde změnit.

Pokud chceš…

A kdy nevíš jak, tak od toho je psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
24.3.21 10:26

@Markéta188 A proč by ne? Byla zamilovaná a mnohé páry jsou spolu od 16 i 15 a dlouhou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
24.3.21 10:29

@Aquarius79 Dokud si to člověk neodtrpí po svém a nesmíří se s tím, nepřejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat