Jak často býváte v zaměstnání nemocná?

Anonymní
20.9.20 17:18

Jak často býváte v zaměstnání nemocná?

Ahoj maminky,

trošku netradiční dotaz, jak často býváte nemocné a co zaměstnavatel „toleruje“?

Já bývám nemocná 2× ročně týden neschopenka, mám to tak roky, v práci dělám administrativu za tři lidi kvůli snížení stavu a ušetření zaměstnavatele, jen té práci a psychického tlaku je tolik, že tělo dvakrát ročně na týden řekne „dost“ a ulehne.

V týdnu mi šéf volal, že je to neúnosné, abych byla takhle často nemocná - dvakrát ročně! Tak se mě to upřímně dotklo, dělám neplacené přesčasy, první poslední a tohle.

Díky za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.9.20 17:28

Byly roky, kdy jsem nemarodila ani den. Ale nemládnu a tělo prostě občas vypoví službu. Máme naštěstí sick days, takže migréna nebo žaludeční potíže dvakrát do roka nejsou problém. Ale už jsem také měla zlomenou nohu a to už bylo na dlouho. A neřekl mi nikdo nic. To se prostě stává.

• Citovat
  • Nahlásit
8889
20.9.20 17:30

Už jsem nemarodila 7 let. Dvakrát za rok mi tedy přijde hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3470
20.9.20 17:36

Za 15 let jsem měla neschopenku 2×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
20.9.20 17:43

Séf je zvyklý, že když se přepínám, tak to pak odskáču nějakou nemocí a reaguji jen na krizové věci. Předminulý týden něco hořelo, dělala jsem x dní přes noc, skoro nespala a pak jsem dostala zánět obou uší a horečky. Takže po mně pár dní nic nechtěl. Ale my máme nadstandardní vztah, nemám pracovní dobu, mám HO a ví, že svoje lidi nemůže zničit, zato když je rozumný, rozkrájíme se. Takže nějaké nemoci ani jeden neprožíváme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
20.9.20 17:44

Já jsem tento rok už podruhé nemocná. Opět to vypadá na 14 dní doma… A to se cpu vitamíny a doplňky na podporu imunity. U nás se to teda neřeší a počítám, že i s neschopenkou budu na omezený provoz fungovat z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 17:47

Většina kolegů marodí tak 1× za 3 - 5 let. Já jsem zdravotně postižená, mám za sebou chemo a to jsem marodila 2 měsíce. Pak jsem si zlomila ruku tak blbě, že to srůstalo 2 měsíce a to jsem chodila do práce jen o vycházkách. Taky jezdím do lázní, ale to se nepočítá, to beru z dovolené. Chtěla bych být zdravá a chodit každý den do práce. To by se mi líbilo.

• Citovat
  • Nahlásit
10206
20.9.20 17:52

V prvnim zamestnani jsem za 8 let mela neschopenku 2krat, jednou tyden a jednou 6 tydnu (mononukleoza) a jednou jsem jeden den brala dovcu kvuli strevni chripce. Pak jsem byla 7 let na RD, to jsem mela 2krat ATB - streptokok od deti. Ted jsem 1.5r zase v praci, mela jsem jednou zanet zvukovodu, ale s tim jsem chodila do prace, strevni chripka od deti mi vysla vzdy na vikend. Dokud jsem nemela deti, byla jsem asi zdravejsi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
20.9.20 17:53

Já v prvním zaměstní - dva měsíce po úraze. Pak deset let nic. Šla jsem na neschopenku, protože jsem byla těhotná a měla jsem problémy (byl i pobyt v nemocnici). Pak dlouho nic. Před třemi roky měsíc s angínou, ze které se vyklubaly nějaké breberky. Pak před rokem cca 14 dní po gynekologickém zákroku. To je vše. Jsem 40+. OČR jsme měla cca 1×. Je fakt, že jsem chodila i rýmečkou do práce. Což nevím, jak to to bude při aktuální panice. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 17:55

Já jsem nebyla na neschopence nikdy, je mi skoro 50.
V bývalém zaměstnání v soukromé sféře se na toto prostě nehrálo 8) :oops:, když bylo třeba, čerpala jsem dovolenou. Ale teď si vybavuji, že jednou, a to 3 týdny před nástupem na MD u druhého těhotenství jsem měla ty 3 týdny neschopenku. Takže poprvé a zatím naposledy ve 40. A od té doby jsem nemocná nebyla. Ale jsem rozhodnuta v případě nemoci do budoucna na neschopenku jít!!! Slibuji a ťukám, ať jsem zdravá nebo ať je to „nějaká“ chřipka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 17:58

Nastupovala jsem minuly rok v zari, v prosinci jsem byla doma asi 10 dni (klasicke nachlazeni, kvuli kteremu jsem ani nechtela jit na neschopenku, ale sefova me poslala at jdu k dr a ta mi dala neschopenku :nevim: ). Pak v cervenci jsem mela asi tyden neschopenku - angina. No a ted jsem opet na neschopence od patku. Mam boreliozu, uvidim jak dlouho na te neschopence budu, v pondeli jdu k lekarce a domluvime se. Ono mi vlastne nic neni, beru atb treti den, ale obcas se mi dost mota hlava a mam pocit, ze sebou svihnu :? A taky jsem teda desne unavena, jak kdybych vubec nespala. Takze doufam, ze budu doma max tyden a atb zaberou 8o Kdybyste mel nekdo zkusenost tak dejte vedet.
Jinak predtim jsem byla nemocna 1-2× do roka s lehkym nachlazenim. To az co chodim do prace tak jsem vic nachylna :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
20.9.20 17:58
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

trošku netradiční dotaz, jak často býváte nemocné a co zaměstnavatel „toleruje“?

Já bývám nemocná 2× ročně týden neschopenka, mám to tak roky, v práci dělám administrativu za tři lidi kvůli snížení stavu a ušetření zaměstnavatele, jen té práci a psychického tlaku je tolik, že tělo dvakrát ročně na týden řekne „dost“ a ulehne.

V týdnu mi šéf volal, že je to neúnosné, abych byla takhle často nemocná - dvakrát ročně! Tak se mě to upřímně dotklo, dělám neplacené přesčasy, první poslední a tohle.

Díky za reakce.

Nic si z toho nedělej. Holt to tak máš a zdraví máš jen jedno. Silácké řeči, jak někdo marodí jednou za deset let a marodit dvakrát ročně je jako fakt moc, pusť jedním uchem tam a druhým ven. Nikde není řečeno, že se těmhle gerojům nezačne zdraví najednou sypat.
Nebo chceš mít na náhrobku “upracovala se k smrti”?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6839
20.9.20 18:05
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

Díky za reakce.

V zaměstnání se nezavděčíš. Řekni šéfovi, že jsi přetížená z těch nezaplacených přesčasů. Máš evidenci přesčasových hodin? Je nějaký zákonný limit, přes který nelze jít. Pokud už jsi přes, tak letos už bohužel ani hodinu. Když je šéf tak chytrej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
20.9.20 18:10

Zakladatelko, i když já marodila málo (viz. příspěvek výše), tak si nemyslím, že neschopnka 2× ročně je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.9.20 18:10
@Hořec píše:
Zakladatelko, i když já marodila málo (viz. příspěvek výše), tak si nemyslím, že neschopnka 2× ročně je moc.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama