Jak často chodit plavat?

Anonymní
21.9.19 10:18

Jak často chodit plavat?

Holky,

nikdy jsem nebyla tlustá. Ale akorát. V ničem se neomezovala a vše fungovalo. Ale teď po prvním dítěti jsem tabulkově obézní :( ano sport v podstatě vymizel. Je to moje chyba a chci vše napravit. Pohled na zrcadlo a brečím. Ráda bych začala chodit plavat. Poté přidala nějaké lekce ve sportcentru, ale nyní mám fyzičku na bodu mrazu, takže přemýšlím jak začít a plavání mě baví. Jak často chodit / chodite?

Děkuju za info :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12871
21.9.19 10:21

Plavání je skvělý sport, nezatěžuje klouby a když makáš, tak hubneš. Ideální je chodit 2× týdně, když mě to čapne, chodím i častěji. Na zpevnění postavy super. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
21.9.19 10:34

...

Nejsem teda holka, ale plavu 2× týdně. Ale je potřeba aby to plavání mělo nějakou intenzitu a dobu trvání. Jde o to, aby ses u toho zadýchala. Na zpevnění, posílení je to ideální. Ale pro zhubnutí k tomu musíš ještě něco přidat. Hlavně asi změnit jídelníček. A třeba ještě občas ostrou chůzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4679
21.9.19 10:39
@Anonymní píše:
Holky,

nikdy jsem nebyla tlustá. Ale akorát. V ničem se neomezovala a vše fungovalo. Ale teď po prvním dítěti jsem tabulkově obézní :( ano sport v podstatě vymizel. Je to moje chyba a chci vše napravit. Pohled na zrcadlo a brečím. Ráda bych začala chodit plavat. Poté přidala nějaké lekce ve sportcentru, ale nyní mám fyzičku na bodu mrazu, takže přemýšlím jak začít a plavání mě baví. Jak často chodit / chodite?

Děkuju za info :oops:

Chodím roky, plavu hodně intenzivně, bez pauz, pokaždé 2-4 km, podle toho, jak moc spěchám do práce. Plavu ráno.
Tento týden třeba 2,5 a 2,7 km. Původně jsem měla v plánu jít i potřetí, ale padl na mě bacil, tak se místo toho kurýruju.

Po letech plavání mám opravdu hodně zpevněnou postavu, žádnou celulitidu - ale taky jsem nezhubla ani deko. :mavam: Naopak, v začátcích jsem neco pribrala na svalové hmotě…

Plavání ti určitě doporučuji, ale počítej, že na hubnutí to chce zařadit později ještě nějaký sport. Já ještě jezdím na kole (taky bez hubnoucího efektu) a v zimě chodím do fitka na pás - a ten teda funguje i na to hubnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
21.9.19 10:41
@Tecumseh píše:
Nejsem teda holka, ale plavu 2× týdně. Ale je potřeba aby to plavání mělo nějakou intenzitu a dobu trvání. Jde o to, aby ses u toho zadýchala. Na zpevnění, posílení je to ideální. Ale pro zhubnutí k tomu musíš ještě něco přidat. Hlavně asi změnit jídelníček. A třeba ještě občas ostrou chůzi.

no a pak jde ještě o to, jestli zakladatelka myslí opravdu plavání, nebo plánuje trčet ve vodě se suchou hlavou nahoře a nějak zmateně a křivě u toho občas hýbat rukama a nohama. Nějak si spousta lidí myslí, že když se v bazénu neutopí, tak tomu se říká plavání. Jako osvěžení ve vodě asi fajn, ale sport se tomu říkat nedá a když vidím ty vyvrácené hlavy a výrazně asymetrickou a nelogickou práci končetin, tak bych řekla, že kromě osvěžení to vážně žádný přínos mít nemůže, pokud si tím už spíš neubližují :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11196
21.9.19 10:48

@vulpes presne tak, zvladnuty styl je nezbytny. Jinak je to bez efektu. Pokud zakladtelko plaves dobre treba prsa, tak smele do toho. Chodila bych tak 3× tydne a plavala tu hodinku.
Na formovani postavy je super znak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8614
21.9.19 10:54

@SAJ Tak to jsi pro mě výzva :palec:. Já dám 1,5km a mám dost. Chodím teda kvůli rehabilitaci, nicméně lepší fyzička by neškodila. Plavu bez pauz, ale pomalu, bez zadýchávání, 2× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11048
21.9.19 10:57

Ja mam plavani nejcasteji jako doplnek, vetsinou po posilovne uvolnit svaly, ale i tak ten kilometrik dva dam podle nalady. Driv jsem chodila ciste plavat, ale je fakt, ze to v tom bazene zhruba po 45min prestane bavit :D Nicmene, pokud chces hubnout, brala bych to plavani opravdu v te intenzivnejsi forme a ve vode dostatecne dlouho vydrzet :D No a chodit alespon 3× tydne. Idealne obden. Jinak se primlouvam prave za vetsi pestrost sportu. Zkus najit neco dalsiho k tomu plavani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4679
21.9.19 11:01
@Paoloska píše:
@SAJ Tak to jsi pro mě výzva :palec:. Já dám 1,5km a mám dost. Chodím teda kvůli rehabilitaci, nicméně lepší fyzička by neškodila. Plavu bez pauz, ale pomalu, bez zadýchávání, 2× týdně.

Já plavu fakt roky. ;) Jinak, stabilní tempo mám stovku lehounce pod tři minuty. Zpočátku jsem o neco rychlejší, po zhruba kilometru mírně zpomalím… Ježíšek mi přinesl plavecké hodinky, tak mám přehled. ;)

Ale i tak mám plany do budoucna - začít plavat kraul. Zatím totiž plavu jen prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11196
21.9.19 11:05

Jinak ja chodim trikrat tydne. V zime i ctyrikrat. A zase plavu v podstate jenom kraula. Ale porad je to jenom doplnek k behani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4679
21.9.19 11:09
@Lenka_Hal píše:
Ja mam plavani nejcasteji jako doplnek, vetsinou po posilovne uvolnit svaly, ale i tak ten kilometrik dva dam podle nalady. Driv jsem chodila ciste plavat, ale je fakt, ze to v tom bazene zhruba po 45min prestane bavit :D Nicmene, pokud chces hubnout, brala bych to plavani opravdu v te intenzivnejsi forme a ve vode dostatecne dlouho vydrzet :D No a chodit alespon 3× tydne. Idealne obden. Jinak se primlouvam prave za vetsi pestrost sportu. Zkus najit neco dalsiho k tomu plavani.

Mě to začalo bavit až diky plavecké mp3, bez toho je to fakt na zblbnutí. Ale s muzikou? Zavřu se do svý bubliny a řeším si v hlavě to, nač jindy nemám čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11048
21.9.19 11:22
@SAJ píše:
Mě to začalo bavit až diky plavecké mp3, bez toho je to fakt na zblbnutí. Ale s muzikou? Zavřu se do svý bubliny a řeším si v hlavě to, nač jindy nemám čas.

To bych mohla zvazit :think: Ja plavu roky, spis kraula teda…ale ono to michani ma i jine benefity. No, zima se blizi, plavani pribude. Ja se zkazila posledni leta, kdy pres leto plavu v jezere a je to proste o necem jinem, nadhera, a pak prijdu do toho „sterilniho“ bazenu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
21.9.19 11:49
@SAJ píše:
Mě to začalo bavit až diky plavecké mp3, bez toho je to fakt na zblbnutí. Ale s muzikou? Zavřu se do svý bubliny a řeším si v hlavě to, nač jindy nemám čas.

už jsem o tom uvažovala. Taky mám největší problém s tím, že mě to dost nudí a déle jak těch 40min tam nevydržím. Běhám taky na hudbu, asi by s ní bylo lepší i to plavání ;) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11048
21.9.19 11:57

Ja treba nebeham vubec s muzikou. Leze mi to do tempa. Ale v lese se stejne nenudim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11196
21.9.19 12:12

Ja teda beham s hudbou jenom pri regeneracnich bezich. Treba dneska. Ale pri plavani mi to nikdy nenapadlo. Ale vetsinou pri plavani delam ruzny cviceni a narozdil od behu se musim soustredit na spoustu veci jako je styl, protoze nejsem zadny skvely plavec, takze bych asi hudbu ani nestihla vnimat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama