Jak často chodit se štěňátkem čivavy ven?

Anonymní
16.2.20 15:05

Jak často chodit se štěňátkem čivavy ven?

Ahojte. Jdu si k vám pro radu. Mám čerstvě čivavku, má 9 týdnu. Zajímá mě, jak často s ní chodit ven? Podložku ji nedávám. Zatím s ní chodím přes den co dvě hodinky, někdy i častěji. Beru ji ven, jak se vzbudí. Je šikovná, venku vždy něco udělá, ale teď se občas stane, že si cvrnkne i doma, takže ji kolikrát beru co hodinu, ale říkám si, jestli to není zbytečně často. Mám strach, aby si na to nezvykla. Přece jen by se měli přestávky mezi venčením spíše prodlužovat, na druhou stranu si říkám, aby si nezvykla na to cvrnkani doma. Omlouvám se za anonym, ale mám v nicku své pravé jméno i příjmení a nějak nevím, kde si nick změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12512
16.2.20 15:19

No my jsme ho měli naučeného na podložku od chovatelky, takže tam nějakou dobu chodil, pak sám od sebe už tam nechtěl a od té doby chodil už jen ven. Navíc nemají moc chodit ven, dokud nejsou naočkované. Ven je nejlepší chodit po spaní nebo po jídle, my jsme chodili tak cca každé 3-4 hodiny. Jinak nehody mít doma určitě bude, je to prostě miminko ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 15:22

Po každém jídle, hře a spánku. Je to mimino a nehoda se holt stane, každopádně je ale lepší brát na venceni častěji a tím nehodám předcházet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
16.2.20 15:24

Ja jsem měla pejska ze začátku naučeného na psí zachudek, časem se sám naučil dělat potřebu venku a doma nechtěl. Takže podložky doma bych se nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49127
16.2.20 15:27

Co nejčastěji, nezvykne. já taky chodila se štěnětem fakt často, většinou po probuzení, cca 8× denně a i tak nehody byly. až cca kolem 5 m věku je vidět posun, štěně už víc vydrží a postupně se venčení prodlužuje. s Dospělýma chodím 4× denně a nejmladší má 9m a ted jsme odbourala venčení ve 20h. takže už má jen během pracovního týdne jednu vycházku navíc kolem 11h. Nevím jestli by vydržela když jdu pro dceru ke škole tak raději s ní vyběhnu. O víkendu ráno chodím déle než od po-pá takže v 11 s ní už nechodím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49127
16.2.20 15:29

A chválím že nemá doma podložku, návyk se prodlouží a štěně nepochopí že na plenu může a kousek vedle na spadlou peřinu nesmí ;). Ale je to mimino takže nehody budou a hodně :lol:,ale čím méně nehod doma tím rychleji se naučí. Naše nejmladší to zvládla i bez pamlsků venku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 16:06

Moc všem děkuji za rady. Podložku nemáme a ani zavádět nebudeme. Ona je opravdu šikovná, teď jsme byli venku, 2× čurala a i kadila. Ještě se nestalo, že by venku neudělala nic, vždy aspoň čůrne. Chápu, že je ještě miminko a nehody budou, jen je to naše první štěndo, tak je pro nás vše nové. Tak ji tedy zatím budeme brát tak jak je zvyklá, takže po každém spánku, co 2 hodiny :)

• Nahlásit
  • Citovat
16.2.20 16:10

A ještě jedna otázka. Teď se naučila dost kousat do prstů, trička a vlastně všeho, co jí přijde pod čumák :D Má teď cenu ji to nějak odnaučit? Snažíme se jí vysvětlit, že do těla se nekouše, že na to má hračku, ale

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 16:11

Ale ona je malá ďáblice a pořád kouše do všeho :D

• Nahlásit
  • Citovat
49127
16.2.20 17:23

@Jankova.denisa.01 dej jí vždy co kousat může ;). my asi máme křížence s bobrem takže všechny cca do roka věku hlodaly nohy od lavice, nejmladší je vždy zakousnutá a hlodá i když na ní koukáme :mrgreen: Tak snad jí to taky brzo přestane bavit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5276
19.2.20 00:25

Ven určitě co 2 hodiny, ale počítej s tím, že to ještě potrvá. Malá plemena jsou v 9 týdnech fakt pidi miminka, kvalitní chovatelé je ani takto brzo z domu nedávají.

Co se týče kousání, snaž se jí najít v okolí nějaké psí kamarády, se kterými si bude moct hrát, nejlépe denně nebo obden. To je pro štěně na vyblbnutí a zároveň kvalitní socializaci nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama