Jak často chodíte na nákup?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
117
5.7.22 21:45

Jak často chodíte na nákup?

Ahojte. Jsem děsná, ale nějak neumím nakoupit na celý týden nebo více dnů. Kolikrát jedeme i co druhý den. Prostě pro pečivo a ovoce a nakonec vždy 800,–.
Pečivo nemáme rádi z mrazáku, takže to u rodiny neprojde. Jak to děláte vy ostatní? Přijdu si jako hrozná „hospodyňka“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5553
5.7.22 21:49

Dvakrát týdne dělám větší nákup on-line a jinak dobehnu do samoobsluhy pro čerstvé věci nebo když něco pochybi - nejvíce tam beru parky, šunku, sýry, občas něco sladkého nebo chleba, rohlíky, banány. Neumím nakoupit na cely týden ;)

pečivo často pecu, takže ho moc nekupuji, nebo si ho koupím na chuť, když chci změnu - to vyjde tak půl napůl s tím domácím. Celkově ale to pečivo zas tak moc nejime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11726
5.7.22 21:50

Nakupujeme každý den, nesnáším zbytečné zásoby :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59819
5.7.22 21:57

Většinou jedeme do města na veliký nákup co dva týdny. Někdy po týdnu. Máme jednu lednici doma v kuchyni a jedna je v garáži. Ta v garáži je pouze na čerstvou zeleninu a ovoce. U nás se koupí průběžně pouze šunka/salám/sýr nebo v řeznictví maso a vozí nám sem pojízdný krám vajíčka. Dětem rohlíky. Chleba pečeme.
Mám opačný problém. Neumím nakupovat v malém. Prostě jsem trochu křeček a dělám malé zásoby. Ne úplně velké. Ale trochu jo. Takže místo 2 plechovek na rybí pomazánku vezmu 10, když jsou v akci. Ale pak vím, že se nám nikam nechce ani pro tu šunku. Tak hrábnu do zásob v garáži a mám surovinu na pomazánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1905
5.7.22 21:57

Jezdíme na větší nákup jednou za 7-10 dní. Pečivo kupuju čerstvé v pekárně za barákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
5.7.22 21:58

Jednou týdně velký nákup z Rohlíku. Ovoce a zelenina občas v krámu nebo na trzích.
Když mám náhodou chuť na chleba nebo bagetu, rozpeču si jednu z ledničky/mrazáku. To je obvykle to samý, co koupíš v obchodě jako „čerstvé“ pečivo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
5.7.22 22:01

V průměru 1× za 3 dny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2494
5.7.22 22:01

Na větší nákup jednou za 2 týdny, mezitím jednou dvakrát menší nákup, co chybí/dojde (pečivo, sunka, sýr, ovoce, zelenina).
Jinak jsme se naučili napsat si jídelníček na třeba týden, podívat se doma, co máme a co ne, podle toho napsat nákupní seznam a nakoupit tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
5.7.22 22:04

U nás už nakupuje jen manžel a jezdí cca jednou týdně. Vždy vezme klasiku šunka, sýr, tousťák, ovoce, zelenina… a na cca ten týden suroviny na to, na co jsme se domluvili, že uvaříme. Jednou za čas bere karton mlík atd. Nechá tam v průměru 1300, ale teda kupujem i kraviny jako nějakou dobrotu a tak 😅 Častěji není potřeba, někdy je to spíš míň. Kdyby naaaahodou něco pochybělo, máme naproti sámošku, ale byla jsem tam všehovšudy jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
5.7.22 22:06

1× za 2 týdny na velký, kde kupujeme trvanlivé potraviny. No a jinak každý 2. den v samoobsluze pro pečivo a pro to, co zrovna potřebuju na vaření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1905
5.7.22 22:10
@Suelinda píše:
U nás už nakupuje jen manžel a jezdí cca jednou týdně. Vždy vezme klasiku šunka, sýr, tousťák, ovoce, zelenina… a na cca ten týden suroviny na to, na co jsme se domluvili, že uvaříme. Jednou za čas bere karton mlík atd. Nechá tam v průměru 1300, ale teda kupujem i kraviny jako nějakou dobrotu a tak 😅 Častěji není potřeba, někdy je to spíš míň. Kdyby naaaahodou něco pochybělo, máme naproti sámošku, ale byla jsem tam všehovšudy jednou.

1300,– za týden? Tý jo, jak to děláte? Já se většinou pod 2000,– nevejdu. A to kupuju pečivo a maso jinde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
5.7.22 22:11
@saphir píše:
Ahojte. Jsem děsná, ale nějak neumím nakoupit na celý týden nebo více dnů. Kolikrát jedeme i co druhý den. Prostě pro pečivo a ovoce a nakonec vždy 800,–.
Pečivo nemáme rádi z mrazáku, takže to u rodiny neprojde. Jak to děláte vy ostatní? Přijdu si jako hrozná „hospodyňka“

Podle nálady. Obchod mám ve městě. Kupuju zboží v akci. Ale když jdu „jen pro pečivo“, přinesu i něco navíc. Základ je brát si méně peněz a menší tašku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
5.7.22 22:15
@Dara90 píše:
1300,– za týden? Tý jo, jak to děláte? Já se většinou pod 2000,– nevejdu. A to kupuju pečivo a maso jinde..

Jak říkám, nakupovat chodí jen manžel, je to ais kouzelník 😀. Ale seznam děláme spolu, aby to byly fakt věci, co ten který týden budeme potřebovat, plus co mu padne do oka v akci třeba. Samozřejmě občas jsou to nákupy “do zásoby”, jako třeba ten karton mlík, tak je to více. Ale takový ten klasický nákup, kdy nakupuje konkrétní věci na daný týden, to je tak těch 1300.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13687
5.7.22 22:17

1-2× týdně. Nesnáším nakupování a chodit tam denně, tak by mě jeblo a ani bych nevěděl, co mám denně kupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
5.7.22 22:23

Každý den, někdy obden.

Hodně to záleží na životním stylu dané rodiny :nevim: někdo má auto tak skočí do hypermarketu a nakoupí na týden a odveze dom. My třeba bydlíme v historickém centru města bez přístupu aut. Zároveň ale máme výběr obchodů fakt kousek. Takže není problém tak každý den skočit (většinou jsou v pěší zóně takže hezké prostředí na procházku). Tahat týdenní nákup je u nás blbost (navíc bydlíme ve 4. patře bez výtahu :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat