Jak často dávat tvarohové krémy, když nepije mléko?

Petunye
28.7.15 14:48

Jak casto davat tvarohove kremy,kdyz nepije mleko?

Ahoj. Dcera ve 2 letech a 8 mesicich zniceho nic odmita pit mleko.Driv pila denne. Jinak ma denne jogurt 150 gramu nebo kasi, kterou mi ji, ale mensi davku. Nekde jsem cetla, ze mnoho tvarohovych vyrobku neni dobre na ledviny.To plati u deti kolem jednoho roku nebo i u starsich? ma totiz rada tvaroh napr. matyldu, lipanka atd.Muzu uz s klidem davat denne jogurt+ obden nejaky tvarohovy krem? syry totiz tez moc neji, tak se bojim, aby mela dost vapniku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Petunye
28.7.15 14:52

Jo a jeste se chci zeptat, davate detem jogurtove napoje?

• Nahlásit
  • Citovat
28.7.15 14:53

V tomhle věku už bych dávno dávala jídlo podle svého a ne nějakých přiblblých tabulek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18627
28.7.15 14:57

@Petunye U téměř tříletého dítěte bych nějakou mléčnou dávku fakt neřešila. Moje dítě kaše nejí od 15 měsíců, mlíko několik měsíců nepil vůbec a tak měl jen jogurty a sýr, a to taky kolikrát ne denně. Fakt to neřeším, protože si o vstřebatelnosti vápníku z mléčných výrobků myslím svoje a bílkoviny má v mase.
Kluk se mnou občas ucucává můj neochucený kefír, kdyby to chtěl pít denně, tak mu to klidně budu kupovat.
Denně ani obden bych komerční tvarohové krémy nedávala, neb mi vadí jejich šílená přeslazenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14314
28.7.15 15:05

@Petunye
Moje dite nema zadnu mlecnu davku cca od roka..pd pul roka do roka bolo kojene cca 3× denne a nic z mleka k tomu..neviem preco sa vsetvi stale pozastavuju nad mlecnou davkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18627
28.7.15 15:10
@miisenka píše:
@Petunye
Moje dite nema zadnu mlecnu davku cca od roka..pd pul roka do roka bolo kojene cca 3× denne a nic z mleka k tomu..neviem preco sa vsetvi stale pozastavuju nad mlecnou davkou?

Protože jsou zmasírovaní mléčnou lobby. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
28.7.15 15:16

@Petunye lipánek, matylda, pribiňák.. tam nažene mnohem víc cukru než toho mlíka a vápníku. Jeden jogurt denně a občas nějaká kaše jedostačující mléčná dávka..pokud má zdravou pestrou stravu co do ovoce, zeleniny, tak bych se nebála, že jí bez lipánku bude něco chybět. Já dávám lipánek jako mlsku..taková zdravější „sušenka“, a to max 1× týdně. Víc jak 2× týdně bych určitě nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
28.7.15 16:38

A proc ji nedavas cisty bily jogurt a bily tvaroh namichany s domacim dzemen, s ovocem apod. a ty kupovane „sracky“ nedavas jen vyjimecne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama