Jak často dáváte Lipánka nebo ovocný jogurt 10 měsíčnímu prckovi

Anonymní
2.4.20 09:27

Jak často dáváte lipanka nebo ovocný jogurt 10 mesicnimu prckovi

Ahoj, holky mám jen takový dotaz, ohledně jogurtu jak často dáváte třeba lipanka prckovi? Pokud teda nějaká dáváte :) doufám ze mě za to neukamenujete jen se ptám.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3099
2.4.20 09:32

Lipanka bych dávala až po roce. Bilej jogurt několikrát týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8588

Do roka jsem dávala jen bílý jogurt. Někdy jsem do něj přidala ovoce ;)

Zhruba tak 3× za týden ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246

Nedala bych, uz jen kvuli cukru ne…jestli chces jogurty, koupila bych bio bily a dala do nej ovoce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313

Obecně by do roka děti neměly nic přislazeného, ale v těch 10 měsících jsem zhruba začala dávat sem tam pribiňák :D občas domácí, jindy koupený. Malou porci plus ovoce. Bylo to tak jednou, max dvakrát týdně, jinak jsem se držela bílého jogurtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
689
2.4.20 09:33

Takto malému diteti urcite zadne sladké jogurty, nic s tvarohem (to az po roce věku). Nyní bych začala zkoušet bílý jogurt s jogurtovou kulturou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3865
2.4.20 09:42

Do roka a půl jsem dávala jen bílý jogurt, případně s čerstvým ovocem. Pak jsem do něj dětem začala přidávat trochu domácí marmelády, „pribiňáky“ vyrábím domácí. Kupované lipánky, kostíky a jiné sladké „mňamky“ dodnes nevedeme, dětem je 6 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12275
2.4.20 09:42

Lipánek a ty jiný příšernosti vůbec, po prvním roku budu dělat max. domácí. ovocný jogurt dávám ve smyslu, že dám bílý jogurt a do toho ovoce syrové nebo vařené nebo skořici nebo musli, vločky. Dávám často + dávám třeba lžičku ráno do kaše, občas přidám do oběda…záleží co ten den zrovna jí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14580
2.4.20 09:49

Dávala jsem jednou denně, ale trochu jsem ho naředila bílým jogurtem. Potřebovala jsem dítě aspoň částečně odstavit a ono nechtělo skoro nic jíst. Měla jsem tak sladký mateřský mlíko, že dítě odmítalo jíst cokoliv kyselýho a bez chuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3564
2.4.20 09:59

Lipánek po roce a to jen domácí bez cukru. (tvaroh a smetana). Dříve nee zatěžuje to ledviny. A i po roce ze začátku jednou týdně. A kupovaný po druhém roce. A jen občas. Bílý jogurt od 8m i 3-4 týdně jak jsme si vzpoměli. S banánem, čistý, nebo s přesnidávkou třeba.
A když už tak lipánke, v bille biláček. Ale ne pribinák. Tam jsou zbytečné zahuštovadla atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
2.4.20 10:10

Proboha, lipánek, nebo nedej bůh cukr :cert: takový jed, jedině bílý jogurt, maximálně do něj domácí marmeladu (bez zahušťovadel a bez cukru :think:?) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
2.4.20 10:12

Lipánek jsem dávala až od 1,5 roka. Je v něm tvaroh a ten malé děti špatně tráví. Do té doby jsem kupovala dětské jogurty od Nestlé. Jsou od 6 měsíců. Bílé jim moc nejely, ale tyhle mohli denně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
2.4.20 10:15

My jsme jako mimina dostávaly pribiňáky dost často a to asi od půl roku, tenkrát toho na trhu tolik nebylo. Brácha prej snědl i dva denně. Jako děti jsme byly jako špejle, ale měly jsme taky dostatek pohybu a to že jsme se cpaly v dětství pribiňákama na nás žádné následky opravdu nezanechalo :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
2.4.20 10:26

Já dávala bílý jogurt s přesnidávkou a dětem moc chutnalo. Někdy jsem do toho nastrouhala sušenku, který je od půl roku věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
2.4.20 10:28

@Zoe1 ano, ale dřívější pribiňák byl někde jinde, ne jak teď ty hnusy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama