Jak často doma vytíráte, vysávate, utíráte prach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 03:05
Jak často doma vytíráte, vysávate, utíráte prach

Dost často se s manželem hádáme, jak často uklízet. Mám dvě děti, jedno téměř dospělé a druhé je roční… Tam, kde se pohybuje roční dítko i všichni z domácnosti (obývací pokoj s kuchyní), tam namokro utírám prach z veškerého nábytku a kuchyňské linky, kredence, stolu (zaschlý čaj a další nečistoty, drobky)…každý den a na vysávání mám robota-je ráno na hodinu zapnutý. Vytírám dvakrát týdně. Věnuji této místnosti denně 30min, a pokud vytírám tak celkem mi vše zabere hodinu. Manžel tvrdí, že to tak ženy nedělají, že uklízejí jen jednou za čas, i když mají malé dítě. Jinde v baráku se věnujeme vysávání a vytírání a utírání prachu jen jednou týdně nebo někdy jednou za čtrnáct dní…přesto manžel mi nadává, že takhle často uklízejí jen cvoci a ti by se měli léčit. Kdykoliv uklidím, nebo chci aby mi občas pomohl, ponižuje mě. Já fakt už nemůžu, proto se vás tady ptám…JAK VY ČASTO UKLÍZÍTE DOMA? (co přesně a jak to děláte často) děkuji všem za názory!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 03:32

Dobrý den,myslím že vaše uklízení je zcela v pořádku..moc nechápu vašeho manžela na co si stěžuje, měl by být rád že má doma čisto a uklizeno.
U nás to je trošku jiné v tom že v hlavní místnosti máme velký krb kterým topime tak se do bytu nanáší nepořádek ze dříví, máme tmavší plovoucku na které je vše vidět. Mám teď 4mesicniho syna tak do práce nechodím vitiram teď každý den ,kdo třeba takto topí tak ví jaký bordel a prach s toho je.po porodu mě ještě strašně padají vlasy tak denně vysavam i kvůli tomu,v koupelně máme bílou dlažbu takže taky paráda.
Co se týče praní a žehlení tak zatím syn je jen na mlicku tak žádná upatlana bodycka tak zatím jednou týdně…nesnáším teda žehlení
A tak nějak velký úklid kdy vezmu úplně vše jako zalít kytky utřít prach na parapetech,wc,vanu, dělám 3krat v týdnu tím myslím (Po až ne)
Vařím obden.Uvidim jak budu stíhat až syn bude větší..upraví se to podle jeho potřeb to pak úklid půjde asi stranou,nemohu teď rict

Halamka
Závislačka 3983 příspěvků 02.04.19 04:16
:mrgreen: :mrgreen:
Ju21na
Kecalka 392 příspěvků 02.04.19 04:29

Tvé uklízení mi přijde naprosto normální. Vysávám 1-2× týdně dle potřeby, občas to jen v kuchyni zametu. Vytírám nejčastěji 1× týdně. Utirani prachu nesnáším, což se přiznám, dělám tak 1× za 14 dní či 3 týdny :oops: Dole ve vstupní chodbě výsávám téměř denně, neboť se tam nanosí špína z bot. Prádlo skládám hned po ususeni, takže žehlení je minimum. Koupelna 1× týdně, záchod 2× týdně. Okna, to je také kapitola sama pro sebe. Bydlíme hned u silnice, takže myji 4× do roka :zed:

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 02.04.19 04:48

Tak ja tedy uklizim každý den. :oops: :mrgreen:
Někdy luxuji i dvakrat. Prach taky denne, máme všechen nábytek černý. Ale někdy se mi taky nic nechce. Hlavně, když uklidim a za 10 minut to vypadá, jako když jsem nic neudělala. :mrgreen:

Katuskka
Závislačka 2825 příspěvků 02.04.19 05:49

Vysavam každý den,vytiram jednou týdně. Prach v obýváku,kde jsme nejvíc jednou za tři dny,jinak jednou za týden

jahuhudka
Extra třída :D 14014 příspěvků 02.04.19 06:00

Vysávám i vytírám denně , prach za cca 3 dny .

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16078 příspěvků 02.04.19 06:08

No teda, máme velký dům a kdybych měla uklízet denně, tak na to potřebují půl úvazku. Proč tak často? Uklízím 1× týdne, jen obývák, kuchyn a jídelní robotem častěji, ale ne každý den.

me57h
Kecalka 202 příspěvků 02.04.19 06:12

Uklízíme denně, ale mám batole, takže tu je stejně permanentně binec.

LenkaN26
Závislačka 4189 příspěvků 02.04.19 06:28

My máme všude plovoučky tudíž vysávám minimálně, ale cca co druhý až třetí den zametu a vytřu. Záchod myju skoro denně, umyadlo dle potřeby jak je zamatlané takže obden max. 1× týdně myju poličky v koupelně. Prach tak 1-2× za 14 dnů. Děti mám už větší tak se neprdolí po zemi tudíž to tak nehrotím.

Ju21na
Kecalka 392 příspěvků 02.04.19 06:33

@Cuddy Naprostý souhlas :palec: Jo, v bytě o 50 m2 si umím představit, že vysavam a vytiram každý den, ale v patrovém domě o zast. ploše 120 m2 ani omylem. I tak uklízím na etapy, stejně tak myji okna. Je rozdíl v bytě 2+1 mýt 3 a v domě víc než 10.

Jeanny21
Kecalka 327 příspěvků 02.04.19 06:36

Vysávání, prach 1× týdně; vytírání 1× za dva až tři týdny

Kotatko03
Echt Kelišová 8432 příspěvků 02.04.19 06:36

Vysavam každý den, vytiram dle potřeby, ale kuchyň každý den a zbytek pokojů cca obden. Prach utíkám tak nějak halabala každý den, jednou za týden úplně komplet i s nějakým přípravkem (na drevo/na plast), koupelnu + záchod zběžně taky každý den (ručníkem utíkám vanu, umyvadlo, zrcadlo) a jednou týdně dezinfekci. Ale nevím jestli je dobre mě brát vážně, často v okolí slýchám že to trochu přeháním či že jsem puntickar :roll: :mrgreen:

nozu
Extra třída :D 12316 příspěvků 02.04.19 06:59

tady se ale sešla skupina dokonalých hospodyněk, které dbají na pořádek :mrgreen: s dětmi jsem uklízela byt kompletně jednou týdně - vysát, vytřít, utřít prach, umýt koupelny atd. Pak dle potřeby ještě jednou nebo dvakrát v mezičase vyluxovat obývák, kde jsme byli nejčastěji a umýt toaletu a umyvadlo. Kuchyň jsem uklízela dle potřeby a v závislosti na ušpinění. Určitě ne každý den, protože hlavně u druhého jsem moc nevařila.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9506 příspěvků 02.04.19 07:26

Stolky v obýváku utiram denně, naprasi se tam, jsou na nich drobky, kolečka od skleniček apod. Prach tak 2-3× do týdne (třeba na jaře musím častěji když nám pod okny kvetou keře a víc vetram je pak všude pyl). Každý den tu jezdí robovysavac, vytira se jednou za týden komplet celý byt a pak podle potřeby, když se někde našlape, něco vyleje…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama