jak často je možné se tulit?

922
7.3.05 15:28

jak často je možné se tulit?

Ahoj holčinky,
první měsíc se snažíme se s přítelem o mimi a zajímalo by mě, jestli je vhodné se tulit každý den, nebo musí spermije určitý čas „zrát“, aby pak mohly oplodnit vajíčko.
Jak dlouho mohou v těle ženy zůstat živé? Několik hodin nebo i dní? Četla jsem, že v plodných dnech i několik dní, ale nevím, jestli to je pravda…
Díky Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
7.3.05 16:11

Ahoj Berčo,
většinou se říká, že každodenní tulení není nejlepší, protože se spermijky „naředí“, takže je to lepší raději obden, až je jich více, jelikož je pak vyšší pravděpodobnost, že se některá z nich dostane až tam, kde ji chceme mít :)

A mohou údajně vydržet v těle ženy až 3 dny (max.) - z toho vychází teorie ovlivňování pohlaví u dítěte. Když se prý vypočítá tulení přímo na den ovulace, tak je počat chlapeček, protože „klučičí“ spermie jsou rychlejší, ale dřív zahynou, kdežto když je to den až dva před ovulací, tak se prý počne holčička, jelikož „klučičí“ spermie sice dorazí dřív, ale než proběhne ovulace, tak nevydrží, zatímco „holčičí“ si na to prostě počkají… :)
Doufám, že to je srozumitelné, ale jestli je to pravda, to fakt netuším… :)
Tak papa a ať se Ti mimísek podaří co nejdříve.
Já teprve za 10 dnů doberu HA, pak 3 měsíce pauza a teprve pak budu snažilka… Ach jo, už aby to bylo…
Jájulka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.3.05 16:42

Ahoj Berčo,

nám se osvědčilo tulení uprostřed cyklu večer a hned na to ráno.Podařili se nám takhle tři děti,jo a ještě to vždycky bylo za úplňku ( možná jsem čarodějnice ). :roll:

Tak tulení zdar Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
81
7.3.05 16:46

Ahoj Berčo,

já se musím přiznat, že jsem nastudovala spoustu věcí ohledně početí dítěte, hlavně o bazální teplotě, plodných a neplodných dnech apod. Doma jsem to samozřejmě všechno ventilovala a můj muž ze mě byl lehce šílený a říkal, že jsem se zbláznila. Spočítala jsem plodné a neplodné dny a začala měřit BT, nakonec to dopadlo tak, že jsme se netulili ani jeden z plodných dnů, teplotu jsem přestala měřit po týdnu a najednou se ms nedostavila. Povedlo se to napoprvé, tulili jsme se nepravidelně, s pauzami i několikrát po sobě, tak že opravdu nevím, co zabralo.
Hezké články o plodných dnech a bazální teplotě jsou na www.rodina.cz a také jsem se dočetla, že spermie vydrží až 48 hodin živé.
Jediné co jsem praktikovala, byla svíčka a nohy opřené o stěnu po každém tuleníčku.

Přeji brzké //.

Boumi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
7.3.05 16:57

Ahoj Berčo
je lepší tak po 2-3 dnech aby ty potvůrky nebyly „unavený“.Taky jsem slyšela, že žijou v těle i několik dní.Jo a hlavně žádný horký koupele - pro chlapy.
Když jsme si s mužíkem řekli, že je na čase tak nás to tak rozhodilo, že jsme kolem sebe 14 dní chodili jak dvě trubky :oops: .No asi byly řádně odpočaté :lol: , protože jsem otěhotněla napoprvé.
Pa Hanyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
7.3.05 17:08

Může to být dost individuální. Většinou všude opravdu čtu, že to nechce tulit se denně. No, pak patřím k výjimkám :) Když jsme „zadělávali“ na Báru, tulili jsme se s jednodenní pauzou 10dní po sobě denně, někdy i víckrát :D Je fakt, že vyloženě jsem to nebrala jako zadělávání, prostě jsem jen něco doháněla :wink: a ejhle a podařilo se nám hned :D
Držím palce, ať tak či jinak, ono se to určitě brzy povede :)
Gabča a Barča, již 23týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.3.05 19:24

Ahoj, my jsme měli asi tak měsíc po svatbě, tak si umíš představit, že jsme se nijak neomezovali :wink: Dokonce mi to poradil i pan doktor, že prý v tom posvatebním čase je více lásky než nuceného plození a je fakt, že to během dvou měsíců vyšlo. Sice jsme si říkali, že si to budeme hlídat a zkusíme kluka, ale nakonec se nám podařila holka a oba jsme moc a moc rádi, protože i tak je to super :D Myslím, že je důležité, aby se chlap neválel v teplé vodě (koupel), nenosil těsné kalhoty a hodně tý lásky, oni se tam ty mršky nějak o to vejce poperou 8) Hodně štěstí přejí Petra a mimísková 22tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.3.05 19:38

Ahoj, ja jsem zase slysela, ze pokud chceme miminko, mame se tulit klidne i denne, pak jsou totiz spermijky vice pohyblive, ikdyz jich je celkove mene. A jak je znamo, neni dulezita jen kvalita, ale i pohyblivost, mrstnost. Takze doporucuji od 10. dne cyklu: tulit se, tulit se, tulit se, a to dle libosti i nalady :D . Cao

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama