Jak často je optimální uklízet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 13:07
Jak casto je optimalni uklizet?

Cau holky,
vim, ze na to asi neni uplne jasna odpoved, nicmene…Ziji s pritelem - bez deti (zatim), ale pripadam si, jak kdyby tu byly. Ja jsem puntickar (ano priznavam) treba pri povaseni pradla proste musi mit kuliky vzdy stejnou barvu a pradlo mam roztridene podle urcitych kriterii :mavam:… ale nekdy mam pocit, ze uklizim az moc a behem 10ti min je to stejne v riti. Kazdy den myji koupelnu a zachod - vysavac, mame robota, poustim tez kazdy den. Jednou za tri dny vytiram, prach obden, periny apod prevlekam jednou za tyden, kuchyn musim kazdy den. Pritel vari, jenze to, co je potom v kuchyni za spoust… On se chudak i snazi to po sobe uklidit, ale ja tam stejne vzdy vidim proste tu mastnotu a spinu. :-D On je ale uzasnej jinak, jsem rada, ze ho mam. :-) I pres to rozhazovani ponozek po byte, neutrenou vanu, sprchu apod. Ted ale otazka - je to vubec normalni chtit mit stale vse bez smytka, nacincane a defakto sterilni?:-D
Nedavno byl pritel u bratra a jeho zeny a rikal, jak jsem skvela, ze nase bydleni udrzuju stale tak ciste, ze oni tam maji oproti nam chlivek a spinu. Ale to same vidim i u jeho rodicu, ma nevlastni mamka taky neresi treba zanesenou mycku, nebo smouhy, o svych kamaradech vrstevnicich ani moc radeji nemluvim… Ja bych se asi zblaznila. :-D Jasne, az prijdou deti, tak se mozna zcvoknu, ale zase na druhou stranu nebudu denne 10 hod v praci… Nevim nevim. :nevim: :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 19.08.18 13:11
@Anonymní píše:
Cau holky,
vim, ze na to asi neni uplne jasna odpoved, nicmene…Ziji s pritelem - bez deti (zatim), ale pripadam si, jak kdyby tu byly. Ja jsem puntickar (ano priznavam) treba pri povaseni pradla proste musi mit kuliky vzdy stejnou barvu a pradlo mam roztridene podle urcitych kriterii :mavam:… ale nekdy mam pocit, ze uklizim az moc a behem 10ti min je to stejne v riti. Kazdy den myji koupelnu a zachod - vysavac, mame robota, poustim tez kazdy den. Jednou za tri dny vytiram, prach obden, periny apod prevlekam jednou za tyden, kuchyn musim kazdy den. Pritel vari, jenze to, co je potom v kuchyni za spoust… On se chudak i snazi to po sobe uklidit, ale ja tam stejne vzdy vidim proste tu mastnotu a spinu. :-D On je ale uzasnej jinak, jsem rada, ze ho mam. :-) I pres to rozhazovani ponozek po byte, neutrenou vanu, sprchu apod. Ted ale otazka - je to vubec normalni chtit mit stale vse bez smytka, nacincane a defakto sterilni?:-D
Nedavno byl pritel u bratra a jeho zeny a rikal, jak jsem skvela, ze nase bydleni udrzuju stale tak ciste, ze oni tam maji oproti nam chlivek a spinu. Ale to same vidim i u jeho rodicu, ma nevlastni mamka taky neresi treba zanesenou mycku, nebo smouhy, o svych kamaradech vrstevnicich ani moc radeji nemluvim… Ja bych se asi zblaznila. :-D Jasne, az prijdou deti, tak se mozna zcvoknu, ale zase na druhou stranu nebudu denne 10 hod v praci… Nevim nevim. :nevim: :zed:

No,deset hodin v práci sice nebudeš,ale dítě bude potřebovat tvůj čas. Měla jsem to před dítětem úplně stejně a na dobu po porodu radši ani nevzpomínám. Uplakané miminko,já na nervy,protože jsem prostě nic nestíhala. Teď je mu devět měsíců a víš co? Mám tu nepořádek(ne špínu),je mi to jedno a klidně si jdu lehnout,když malý spí. Je náročný,hodně uvztekaný nervák,který ke všemu špatně spí. A kvůli tomu,abych měla vše naleštěné nebudu padat na ústa. :kytka:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 13:18

Podle mě uklízíš dost často, ale každej at si uklízí, jak mu to vyhovuje. Já před dětmi uklízela vždy jednou týdně(prach, koupelna, vyluxovat, vytřít), kuchyn jsem si poklidila každý den a pro nás to stačilo.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 13:19

Šůruj, co to dá, když ti to dělá dobře. Nevidím problém.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 19.08.18 13:22

Holky máme deti tři a do toho manžel který sice občas pomůže nebo uvaří ale NIC nevyhodi - je to na palici - trička stará i deset let, mikiny tepláky vše nechej mi do dílny - má tolik věci do dílny ( přiznám se ze tajné stále něco vyhazuji) už jsme doma zasypany a to se nebavím o papírech do práce co má vytiskne a o stoubcich matickach kladivkach - přestože má dílnu a 2garaze a sklep stejne mě to stále nosi do domu jakoby bytu (máme rod.dum) . Nechává staré koberce nábytek proste všechno se muže hodit - je to na palici ale pozor má max podporu u mého táty - což je další věc. Nechává i rozbité věci a i hračky dětem (4pytle na půdě a on by jim je chtěl dat do pokojicku!!! Tak to fakt nevím kde by spaly) Takže já chodím a vyhazuji…vše je třeba - má zasypanou i pudu a roky poslouchám jak si to musí prebrat. Jsme spolu 12let a opravdu nic nevyhodi.
Ale má zase spoustu jiných výhod - miluje naše deti a mě a pomaha a plánuje výlety dovolené atd atd ale holky je to masakr. Teď má jež pracovně pryč a já se tesiiiiiim jak tady vše vyhazim :lol: a vždy když se vrátí a tak tvrdí tady je tak krasne tady je tak uklizeno když tady nejsem - ano když mi do toho nikdo nemluví.

debra.morgan
Závislačka 3703 příspěvků 19.08.18 13:23

uklizim jednou tydne, kuchyn dle potreby. kdyz na to mas cas, chut a nervy, uklizej si treba denne…

Lioness34
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 19.08.18 13:25

Ps on je schopny mi nosit věci od popelnice :lol: a to má VS a jezdí po světě je velice vážený :lol: :lol: :lol: a není to úchylka jen proste měl těžké dětství a věci mu je líto

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 19.08.18 13:30
@Lioness34 píše:
Ps on je schopny mi nosit věci od popelnice :lol: a to má VS a jezdí po světě je velice vážený :lol: :lol: :lol: a není to úchylka jen proste měl těžké dětství a věci mu je líto

Je to choroba- hoarding. http://www.adiktologie.cz/…ko-zavislost

PaníBovaryová
Závislačka 4017 příspěvků 19.08.18 13:32

Taky jsem mivala doma tak cisto, kdyz jsem byla jeste bezdetna. To byly casy! :( :mrgreen:

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 19.08.18 13:33

Kdyz ti to v nicem nebrani, uklizej si denne, ale dite te z toho vyleci, lecba sokem :lol:

Ijen
Zasloužilá kecalka 955 příspěvků 19.08.18 13:34

Jednou tydne poradne uklidit by bylo pro me optimalni. Ale uz kvetna je to kazdy rok utopie. Bud jsem v praci od rana do vecera nebo na dovolene nebo na chate, takze doma jenom vybaluju, peru a zase balim a delam jen to nejnutnejsi.

Jagwa
Kecalka 217 příspěvků 19.08.18 13:42

Mě to přijde přehnaný a ztráta času. A s těmi kolíčky… 8o Ale každého věc :kytka:

zrcadlo
Kelišová 6858 příspěvků 19.08.18 13:42

Pokud to máš jako svého koníčka, věnuj mu tolik času, kolik uznáš za vhodné a nebude tím trpět rodina. Ale nemůžeš vyžadovat od přítele a v budoucnu od dětí, aby byli nadšeni tvým koníčkem stejně jako ty.
Já ještě s jedním dítětem uklízela poměrně často, ale potom se dvěma dětmi už jsem zjistila, že na jedné straně bytu začnu uklízet a děti z druhé strany bytu udělají bordel mnohem větší, takže když se to sečte, je pro nás lepší se hned po snídani sebrat a jít ven (vracíme se do uklizenějšího bytu, než když se doma uklízet snažím s nimi :mrgreen: )
Když manželovi vadí zaflákaná varná deska, tak ji umyje, mně když vadí jeho poházené oblečení, tak ho vezmu a odnesu do koše na prádlo - oba bez výčitek. Až děti trošku povyrostou, tak je plánuju zapojit a dělat to jako dřív (uklidit ve čtvrtek nebo pátek tak, abychom o víkendu neuklízeli, ale užívali si, a potom zase po víkendu udělat větší úklid v pondělí, a jinak dle potřeby).

andelka83
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 19.08.18 13:45

Budeš v práci 24h denně místo 10 :mrgreen: Kolikrát si říkám,že to je sysifovska práce,na jedné straně uklidím a na druhé můžu začít. Nebaví mě to. Nejlepší je když má přijít návštěva,to se fakt hecnu,ale i tak během 24 h je to zase stejný. Peru snad pořád, zametám několikrát denně ( mám dvě děti,někdy tři), myčka se pokazila, máme malý dřez.. očistec. Dokud máš čas,a baví tě to, klidně uklizej jak je libo. Ale nesnaž se být dokonalá pořád,až po nejsi frustrovaná že to nejde.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 19.08.18 13:47

@zrcadlo já pracuju na směny,takže když mám odpolední, tak v pátek dopoledne uklízím a pak jdu do práce. O víkendu pak můžu být s dětmi. V sobotu ani nevařím.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >