Jak často jezdíte k tchánovcům?

Anonymní
17.4.20 20:56

Jak často jezdíte k tcánovcům?

Ahoj, radši anonymně, je to osobní.
Mám morální dilema. S partnerem jsme necelé dva roky jeho rodičům jsme na začátku nesedla, ale nějak si to nakonec sedlo, prostě je tam nějaká vzájemná akceptance, ale nějakou pohodu v jejich přítomnosti nepociťuji. Vlastně jsem je oba dohromady viděla akorát před Vánocemi a pak v únoru akorát maminku na návštěvě…teďka nás minulý víkend pozvali na Velikonoce na chatu, já jsme byla nemocná, takže jsme tam nakonec nejeli…přítel se rozhodl jet tento víkend, mně do ničeho netlačí, já vím, že bych asi jet ze zdvořilosti jet měla, ještě jsem tam letos nebyla, ale prostě se mi děsně nechce…bude tam i sestra s přítelem prostě moc lidí, vybrané chování, oni jsou takoví způsobní…dělám chybu, že se tam nehrnu? Bude mi 30. Chtěla jsem využít času a navštívit svoji rodinu, nebyla jsem tam neskutečně dlouho, u mámy asi měsíc u táty ještě dýl.
Jak to máte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22829
17.4.20 20:58

Tak zatím jsou to pro tebe cizí lidé. A když se ti nechce, nejezdi. Až budeš manželka, tak to bude neslušné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
17.4.20 21:00

Pokud zrovna není karanténa, tak zpravidla jednou za tři týdny v pátek večer a vracíme se v neděli večer… ovšem já s nima mám super vztah a vždyky se těším :D a o prázdninách tam jsme větší část dovolené
edit: k tomu jestli jet nebo ne, řekla bych, že návštěva vlastních rodičů je dostatečná omluva, prostě je nech ze všech sil pozdravovat, zadoufej, že příště to vyjde, případně pošli sušenky/kafe/víno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 21:08

S tchýní a jejím manželem se vídáme tak 6× za rok 2 hodiny. Letos jsme se ještě neviděli. Naposledy loni na začátku prosince.
Jsme s manželem 15 let a máme 2 děti. Oni by chtěli. Ale my s manželem máme své důvody.
S tchánem a jeho ženou minimálně jednou týdně. Navstevujeme se. Zveme se na jídlo…
Pokud nejsou vztahy vyhrocené, tak bych se hecla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 21:10

Na Bozi hod, na tri hodiny odpoledne.

• Citovat
  • Nahlásit
2148
17.4.20 21:12

My jsme k tchánovcům jezdili od začátku vztahu s manželem vždycky spolu. Bydlí přes celou republiku, takže jsou to pokaždé návštěvy na +- 2 týdny. Ze začátku jsme jezdili méně, ale já se vždy těšila, mám je moc ráda a cítím se tam jako doma. S dětmi už pravidelně. Pokud se normálně nenavstěvujete, (psala si, že si je viděla za ty
2 roky dohromady 2×) klidně bych nejela a jen po příteli vzkázala, že se omlouváš, ale že si měla domluvenou návštěvu u svých rodičů a moc je pozdravuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3234
17.4.20 21:14

Ja s tchanovci bydlim v dvougeneracnim domku a pohoda :mrgreen: jinak k tve otazce, ja sama za sebe bych jela, pripadalo by mi to vhodne. Ale pokud se ti tam fakt nechce, tak se vymluv na navstevu vlastnich rodicu a jed tam, to je celkem takova pochopitelna omluva a nemuseli by ti to mit za zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 21:18

@Terezxx to jsem špatně vysvětlila, naposled jsem je viděla oba dohromady na Vánoce, jinak je vídám tak jednou za dva tři měsíce…
Loni proběhl takový nešťastný výstup, prostě jsem jeho rodičům nesedla, je pravda, že setkání byla velice zdvořilostní od samého začátku, ale nechtěla jsem vyvozovat žádné záběry, pak jsem se ale dozvěděla, že po roce vztahu měli před přítelem výstup, jaká jsme neslušná, hrozná a blablabla…přítel se mě zastal, já své rozhořčení překlenula, ale od té doby k nim i tak mám určitou nedůvěru, nedokážu se před nimi chovat přirozeně, jelikož by to nedopadlo dobře, takže návštěva na oběd dobrý, ale představa víkendu mě docela dost děsí.

• Citovat
  • Nahlásit
2823
17.4.20 21:19

Ve Tvé situaci bych nejela.. Pokud by to přítel vyloženě nevyzadoval.. Ale u nás je situace jiná a s rodiči toho druhého máme výborné vztahy, takže jezdíme vždy spolu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22829
17.4.20 21:27

Proč si o tobě myslí, že jsi neslušná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 21:33

@divine woman no…řekla bych, že je to tím, že oni mají úplně jiný svět než moje rodina. Jsou hodně spořádaní, moc se neprojevují, velice dají na formální vychování…a my jsme takoví živelní a projevuje se to i v mém chování. Vycítila jsem to, mám docela velký smysl pro empatii, snažila jsem se krotit, ale i tak jsem pro ně prostě velice prostořeká atd…prostě to nějak nezvládli. Pro mně to byla velká novinka, obvykle s lidmi problém nemám, naopak. Prostě jsem úplně jiná, než oni, snažím se k nim hledat cestu, ale jde to pomalu a celý víkend pod drobnohledem je pro mně velice náročný…asi jsem přecitlivělá.

• Citovat
  • Nahlásit
22829
17.4.20 21:35

A jak prostořeká? Mluvíš sprostě nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 21:41
@divine woman píše:
A jak prostořeká? Mluvíš sprostě nebo jak?

Nevím, možná jsem na jejich poměry moc sebevědomá a suverénní -snažím se hlídat reakce a témata, abych zbytečně neprovokovala, ale asi to nestačí. Sprostě před nimi nemluvím nikdy.
Další věc je, že oni jsou zvyklí na zdvořilostní smalltalk o blbostech, já jsem zas hodně rezervovaná v novém prostředí a hlavně poslouchám, nesměji se a nereaguji na povel, spíš pozoruji…možná to působí nadřazeně. Přítel jim to vysvětloval, ale nevím, jestli to něčemu pomohlo, od té doby se neprojevovali…naštěstí :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 21:45

Teď kkoukám, že si to trochu protiřečí :)) prostě jsme pozorovatel, ale když už se pustím do debaty, nemám problém vyjádřit svůj názor.

• Citovat
  • Nahlásit
4295
17.4.20 21:49

Me radi nemaji a za 20 let me neprijali, driv jsem se snazila, ted uz na to kaslu, zvladam 4 zdvorilostni navstevy rocne, manzel sam s klukama jezdil casteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat