Jak často jsou děti u svých otců?

Anonymní
19.5.16 21:52

Jak často jsou děti u svých otců?

Dobrý večer, zajímalo by mě, jak často mají otcové vašich dětí, děti ve své péči zejména u předškolkových dětí v případě, že nejste již ve společné domácnosti. Jestli je nejčastější vzorec 1×za 14 dní či více společné péče. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

49236
19.5.16 22:00

U nás jednou za 14 dní víkend + dvě odpoledne út a čt každý týden a nebo častěji když chtějí děti i on.. ale já je mám veliký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
19.5.16 22:18

Kdyz se manzel rozvedl z byvalou, byly deti na 1.stupni, jezdily k nam kazdy vikend, kazde prazdniny, o velkych prazdninach se stridaly po tydnu… U mamy zustavaly na vikend prilezitostne, jen treba, pokud meli nejakou oslavu nebo podobne..Kdyz bylo nevl. synovi 12, sel bydlet k nam, jeho sestra zustala u mamky, takze jsou ted jeden vikend oba u nas, dalsi vikend jsou s mamkou, prazdniny na polovinu.. no ted uz jsou pubosi, takze spis jak se jim to hodi.. oni si to ale vzdycky rozhodovali sami..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2687
19.5.16 22:19

Muj manzel ma sve deti 1×za14dni na vikend a obcas tam jezdime i mimo a bereme je ven, do cukrarny +kdyz jsou nejake svatky, prazdniny, tak kdyz ma volno…v lete je mame 1ty, driv to byly 2ty, ale ted ma manzel jinou praci a tam je to s dovcou dlozitejsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13761
19.5.16 22:20

Ex dělá krátký/dlouhý týden a melouchy, takže když mu vyjde čas. Ale většinou jednou týdně přes noc nebo alespoň na celý den, každých 14 dní od pátku ráno do neděle večer. Synovi budou v létě 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40328
19.5.16 22:48

U nás to bylo variabilní, prostě několikrát do týdne plus prázdniny. Jak se to hodilo otci a matce, já to resektovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
19.5.16 22:49

U nás tatínek nejeví extra zájem, takže si bere malého 1× za 14 dní v sobotu 8,30-18. Do nedávna to bylo pouze 14-18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
20.5.16 07:14

Prijede kazde rano je vypravit do skolky. 1× tydne je s nimi u me vecer doma. 1× tydne jspu u nej. A pak ob vikend pa-po rano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
20.5.16 07:43
@Anonymní píše:
Dobrý večer, zajímalo by mě, jak často mají otcové vašich dětí, děti ve své péči zejména u předškolkových dětí v případě, že nejste již ve společné domácnosti. Jestli je nejčastější vzorec 1×za 14 dní či více společné péče. Děkuji.

u předškoláka to bylo podstatně častěji, u školáka cca 1× za 14 dní, např teď má ale 3 týdny po sobě každý víkend. Je to na domluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
20.5.16 07:57

U nás 1× za 14 dnů rozšířený víkend (nejdřív čtvrtek odpoledne až pondělí ráno, pak pátek až pondělí ráno). O prázdninách: od letoška nově střídáme celý červenec a celý srpen, střídáme i ostatní prázdniny včetně Štědrého dne a Silvestra. Děti jsou na 1. st. ZŠ.
Když byly děti ve školce, dělili jsme prázdniny napůl.

• Nahlásit
  • Citovat
K82
1220
20.5.16 08:12

@Lama Lama
a to u sebe prespavate? nebo jen pobudete, dokud nejdou deti spinkat? a pokud prespavate, jak to vnimeji novi partneri? ptam se proto, ze je mi tento pristup sympaticky, ale nedovedu si ho, alespon u nas, predstavit v realu. dekuji

edit: spatne jsem to precetla, jak je tam preklep, cetla jsem „jsem u nej“ a ne „jsou u nej“. bydlite asi pobliz sebe, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
20.5.16 08:40

Manzeluv syn byl u nas kazde ut a ct odpoledne a kazdou druhou sobotu. Pozdeji jako skolak kazdou stredu a dva vikendy v mesici. O letnich prázdninách s nami jezdi jen na jednu dovolenou, vic casove nevychází, ma nabity program.

• Citovat
  • Upravit
950
20.5.16 09:24

My máme přítelova kluka, který je v 5.třídě 2× týdně na celé odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
20.5.16 10:16

V době dávno minulé jsem byla u táty 1 x za 14 dní a měsíc o prázdninách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
20.5.16 11:12
@K82 píše:
@Lama Lama
a to u sebe prespavate? nebo jen pobudete, dokud nejdou deti spinkat? a pokud prespavate, jak to vnimeji novi partneri? ptam se proto, ze je mi tento pristup sympaticky, ale nedovedu si ho, alespon u nas, predstavit v realu. dekujiedit: spatne jsem to precetla, jak je tam preklep, cetla jsem „jsem u nej“ a ne „jsou u nej“. bydlite asi pobliz sebe, ze?

Jo, bydlíme kousek. děti jsou jednou jeden den v týdnu něj, jednou on u nás ( aby furt nependlovaly, ikdyž pendlujou vlastně zatím rády).
většinou už tu nepřespává, to jen zezačátku. uspí děti a jde domu. Ráno přijíždí, já odcházím.
Co na to jeho nová partnerka - nevim a je mi to jedno. Já chlapa doma nemam, ani to zatím nemam v plánu, respektive spí tu jen když tu nejsou děti nebo já u něj.
My to furt měníme, měnit ještě budem. Ono jednak si děti zvyknou postupně, jednak třeba časem začnou ráno chodit do školy sami. Zvládnou delší časové úseky střáídání… Ale dokud nebudou moct být odpoledne sami doma, tak klasická střídavka s ohledem na otcovu pracovní dobu nepřipadá v úvahu. Naštěstí má dost rozumu na to, že preferuje péči o děti mojí, než jeho Buchty ( a nebo Buchta nechce :jazyk: ).

Příspěvek upraven 20.05.16 v 13:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama