Jak často jste jen se starším dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 01.11.18 00:34
Jak často jste jen se starším dítětem?

Dobrý večer maminky. Mám 5,5letou dceru a 1,5letou. Starší má stále období vzdoru v dost brutální formě a já si říkám, jak to mohu zmírnit. Mám pocit, že se cítí odstrčená a žárlí. Chci jí dát nějaký čas jen se mnou. Praktikujete to? Jsk často a v jaké formě?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 01.11.18 00:37

Ano. Jednou týdně máme společných pár hodin. Zajdeme na nákup/ do cukrárny/ procházku/ do kina …

Lychee13
Závislačka 3058 příspěvků 01.11.18 05:46
@Berenikee píše:
Dobrý večer maminky. Mám 5,5letou dceru a 1,5letou. Starší má stále období vzdoru v dost brutální formě a já si říkám, jak to mohu zmírnit. Mám pocit, že se cítí odstrčená a žárlí. Chci jí dát nějaký čas jen se mnou. Praktikujete to? Jsk často a v jaké formě?

Období vzdoru ve skoro 6 letech? To už bude spíš rozmazlenost/žár­livost. :think: Co zkusit třeba hodinu denně jen pro ni? To by mohlo pomoct.

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 01.11.18 06:13

@Lychee13 u nás takénastalo toto období v tomto věku,celou dobu byla prstřední 5 a půl zcela v pohodě jak ke starší tak k mladšímu, do mš hodí od tří a půl od prvního dne kdy nastoupila se do školky velmi těšila dokonce i víkendy htělachodit,letos nastoupil i mladší a ejhle slečna je od té doby protivna,vzteklá, odmítá chodit do školky,už jsem to probírala i v mš a prý to může být reakce na nástup mladšího ,jelikož to sysn velmi šoatně snášel měl první měsí individuální doházku a malá to prostě nepobrala,navíc ona musí mít běžnou mš stravu malý má bezlaktozni dietu tudiž mu vařím doma a i to jí velmi vadí a dává nám to pěkně najevo. Ale už se to ustaluje,protože někdy si vezmu jí poo a malého až později manžel,nebo se věnuji vyloženě jen jí máme tvořívé odpo ,s tím že manžel vezme ostatní dva někam ven,a myslím že se to lepší v tu hvíli je malá na mě jak klíště culí se jak měsíček a je spokojená,jen co se zbytek vrátí nahodí kyselý obličej s poznatkem už jsou tu zaaas :'/. Takžemůže být i v tomto věku a nebýt to rozmazlenost :),spíš žárlivost

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 01.11.18 06:29

Snazim se aspon obcas si vzit jen jednoho. Nejcasteji samozrejme kdyz druhy spi, ale obcas i odpoledne nejaky vylet. A je to super, oba si to uzivame. Pokud takove chvilky nemate, urcite to zarid!

FifthElement
Kecalka 115 příspěvků 01.11.18 06:41

Mam podobny problem. Mam 16m mimco s velkymi zdravotnimi komplikacemi od narozeni a dcerku skoro 4 roky. K tomu jsem na ne sama a tohle tema me hodne trapi. Starsi se taky citi odstrcena a bohuzel opravnene, protoze mladsi potrebuje neustalou peci a pozornost :( Psycholozka mi rikala, ze staci pul az hodina casu denne, ale melo by to byt opravdu jen vas cas. Ja pres den se snazim, ale moc to nejde, ale vecer jdeme do postele driv a ja si s ni povidam, cteme si pohadky a rozebirame cely den. Dost ji to pomohlo, ale stejne citim, ze by to chtelo vic.

Uživatel je onlineOrnwen
Závislačka 4520 příspěvků 01.11.18 07:37

Mame ten vecer. Manzel vykoupe a uspi maleho a ja koupu a ctu pohadku starsimu. Pripadne si povidame.
Brachove se maji radi, ale malej je strasnej maman a dost casto se ode me nehne a chce nosit a to starsi blbě snasi. Bohuzel nevim, jak mu to vynahradit (starsi chce vetsinu veci podnikat s brachou).

Tichošlápek
Extra třída :D 10449 příspěvků 01.11.18 07:42

Sobotní dopoledne - chodíme na dlouhé vencici kolečko se psem a to by mladší neusel. A každé odpoledne se půlhodinu “ucime” - jsou mu čtyři, tak zatím základy :)) jinak jsou porad s bráchou, nedá se nic dělat

Tamtama
Extra třída :D 11778 příspěvků 01.11.18 08:28

Dvě odpoledne každých 14 dní, když si mladšího bere otec. Ale většinou uděláme úkoly do školy a starší si pak jde po svém, o mou přítomnost moc nestojí. :(
Zato s mladším, který o mou přítomnost stojí více, čas jen pro sebe nemáme.

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 01.11.18 09:10
@ejhle píše:
Ano. Jednou týdně máme společných pár hodin. Zajdeme na nákup/ do cukrárny/ procházku/ do kina …

Takhle nejak si to predstavuji no. Jen je to zavisle na tom, aby byl tatinek ochoten zatim travit cas s mladsi a na to teda narazim… prece si chce odpocinout po tydnu v praci a koukat na bednu :zed:

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 01.11.18 09:49

@Berenikee promiň, toto mi hlava nebere…jak jako: aby byl tatínek ochoten…asi mám stesti-ale můj manžel rád tráví čas s námi. a není problém si cokoliv plánovat. :nevim: tak snad to nějak klapne…

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 14:01

Taky jsem to tak cítila a snažila se třeba jednou týdně mít odpo jen se starší dcerou.Vždy o víkednu, prtože manžel v týdnu hodně pracuje.Tatínek šel s mladším na procházku do kočáru a my s dcerou jsme měly svůj program. Myslim, že to to starší díte opravdu potřebuje.
Manžel děti nebere ven?

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 01.11.18 23:39

@zuzukobylka

Ne, jen pod nátlakem :( nebo všichni spolu na výlet, to jo. Když už byl s kočárem někdy venku tak tomu předcházela hádka a třísknutí dveřmi… z vlastní iniciativy nikdy za těch 5 a půl roku.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 1 inzerát 02.11.18 14:22
@Berenikee píše:
@zuzukobylkaNe, jen pod nátlakem :( nebo všichni spolu na výlet, to jo. Když už byl s kočárem někdy venku tak tomu předcházela hádka a třísknutí dveřmi… z vlastní iniciativy nikdy za těch 5 a půl roku.

Tak to je smutné. Nevim, jestli s tim ted můžeš něco udělat, ale zkus tedy jednou týdně jít někam s tou starší a chlap se bude muset přemoct a pohlídat mladší.Co babičky, fungují? A jak to řešíš,když marodíš?

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 02.11.18 22:03

@zuzukobylka
Babicky funguji. Ale to neresi to ze chce me…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >