Jak často jste kojily týdenní miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 56 příspěvků 01.06.19 08:14
Jak často jste kojily týdenní miminko?

Ahojte maminky, máme doma týdenní miminko, všechno v pořádku (jen malinký nález na novorozeneckou žloutenku) až na kojení. V porodnici vse ok, malý pribira, ale od příchodu domu je ten spánek a kojení cosi nic moc. Přes den spí jak kdy, někdy vkuse 2hodky, někdy hodku, nekdy skoro 3hodky(výjimečně) potom se probudí, nakojim(cca 8-10min) a bud zase usne nebo chvili kouka, po chvilce zase pláče a chce prso, tak dám, pije tak 3min a usne. Jenze ve spanku se často probudí a pláče, nepomůže houpání nošení, pouze prso, par sekund podudla a spi dal. Tak si říkám, jestli nemam raději zkusit dudlik který sice v porodnici nechtěl nebo prostě vydržet a nějak se to upraví a ustálí. A v noci kojim snad co hodku a půl až dvě. Často mrčí a zase se uklidní jen u prsa. Snažila jsem se ho budit při kojení, aby se proste pořádně napil a az potom spal pořádně, ale marně. Je totálně tuhý vždycky. Mlika mam dost, v tom problém nebude si myslím. Přes den mi to tak nevadí, ale v noci to časté kojení /nekojeni mi dává někdy zabrat. Do toho máme doma ještě dvouletého raubire, takze se opravdu nenudim :D Jinak jeste dotaz, podle moji matky mám pít hodně mlika a meltu abych měla „silné mleko“ což mi ale přijde blbost ne :D

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 16472 příspěvků 01.06.19 08:17
@lolaOV píše:
Ahojte maminky, máme doma týdenní miminko, všechno v pořádku (jen malinký nález na novorozeneckou žloutenku) až na kojení. V porodnici vse ok, malý pribira, ale od příchodu domu je ten spánek a kojení cosi nic moc. Přes den spí jak kdy, někdy vkuse 2hodky, někdy hodku, nekdy skoro 3hodky(výjimečně) potom se probudí, nakojim(cca 8-10min) a bud zase usne nebo chvili kouka, po chvilce zase pláče a chce prso, tak dám, pije tak 3min a usne. Jenze ve spanku se často probudí a pláče, nepomůže houpání nošení, pouze prso, par sekund podudla a spi dal. Tak si říkám, jestli nemam raději zkusit dudlik který sice v porodnici nechtěl nebo prostě vydržet a nějak se to upraví a ustálí. A v noci kojim snad co hodku a půl až dvě. Často mrčí a zase se uklidní jen u prsa. Snažila jsem se ho budit při kojení, aby se proste pořádně napil a az potom spal pořádně, ale marně. Je totálně tuhý vždycky. Mlika mam dost, v tom problém nebude si myslím. Přes den mi to tak nevadí, ale v noci to časté kojení /nekojeni mi dává někdy zabrat. Do toho máme doma ještě dvouletého raubire, takze se opravdu nenudim :D Jinak jeste dotaz, podle moji matky mám pít hodně mlika a meltu abych měla „silné mleko“ což mi ale přijde blbost ne :D

Stači hodně tekutin, vývary. Melta mi teda nechutnala. Mně to přijde normální, je malinký. Jeho potřeby se budou měnit. S raubířem č. 1 to bylo jinak?

P4ja
Echt Kelišová 9420 příspěvků 01.06.19 08:20

Koník jsem na požádání. Jinak to že chce prso často, to je normální. Vyžadované kontakt. Vždyť jsi ho měla 9 měsíců v břiše. Nám na časté buzení pomohla zavinovačka. A jinak to mléko nebo spíš mléčné výrobky se doporučují ale zase jsou děti, které mají problém s alergií a pak je to kontraproduktivní.

Aduš8
Závislačka 4768 příspěvků 01.06.19 08:21

Kojila jsem dle potřeby do té doby, než jsme začala s příkrmy. Kojení není jen o potravě, ale dává dítěti pocit bezpečí a jistoty. Potřebuje tě cítit. Nemusí to mít s hladem nic společného.

Lajka09
Kelišová 5052 příspěvků 01.06.19 08:23

Měla jsem dva týdny zpět stejný problém. Kojila jsem i co hodinu. Malý také hůř prospival. Za týden jen 90g, nespokojený a věčně na prsou. Bradavky dostaly zabrat. Ale nakonec šli to sedlo. Má 4 týdny a kojím co 2-3-4 hodiny. Hlavně je spokojený, klidný a hezky spí. Kojení, na radu laktační, jsem se snažila popohnat, čaje, Melta, Lactil. Ale jestli byl toto kámen úrazu… Neřekla bych. Zásadní bude spíš pitný režim obecně. Takový pomalejší nájezd jsem měla i u prvního kluka a taky se to do konce šestinedělí spravilo. Takže má rada, vydržet!

Bubla_Bučková
Kelišová 6593 příspěvků 01.06.19 08:23

Asi si zapomněla :mrgreen: týdenní miminko nebude mít režim a spát celou noc. Kojit často a jestli si nejsi jistá, tak kojeneckou váhu a vážit.

Russet
Neúnavná pisatelka 16472 příspěvků 01.06.19 08:25
@Bubla_Bučková píše:
Asi si zapomněla :mrgreen: týdenní miminko nebude mít režim a spát celou noc. Kojit často a jestli si nejsi jistá, tak kojeneckou váhu a vážit.

To mi ani nepřipomínej…Před kojením, po kojení…

P4ja
Echt Kelišová 9420 příspěvků 01.06.19 08:32
@Russet píše:
To mi ani nepřipomínej…Před kojením, po kojení…

I doma? Vážila jsem jen po týdnu po kojení nikdy.

pannda
Kelišová 6939 příspěvků 34 inzerátů 01.06.19 08:37

Kojení tak často je ze začátku v pořádku, jen bych na noc pevně zavinula, aby se nebudil třeba rozhozenýma ručičkama a byl v teple.

Hoa Mai
Kelišová 6436 příspěvků 7 inzerátů 01.06.19 08:37

@lolaOV to je celkem normální, ale chápu, že pokud máš doma ještě jedno malé dítě, tak je to náročné. Měla jsem to u druhého a třetího dítěte stejně. Já jsem svým dětem teda dudlík vnutila, protože jinak bych je od prsu neodtrhla. Neměla jsem problém nakojit třeba co hodinu, ale u nich to bylo tak, jak to popisuješ ty… byli pořádně nakojení, za 10 minut se vzbudily, chtěly prso, 2 minuty podudlaly, odpadly, za 10 minut to stejné dokola. Na dudlík jsem je zvykala pomaličku, aby se nenadavovaly a neplivaly ho, ale u nás byl opravdu u všec dětí potřeba. Měly silný sací relex, první měsíce prostě potřebovaly mít v puse něco nonstop a já fyzicky nezvládám být nočním kojicím otrokem. Přes den mi na časté buzení velmi pomohl šátek na nošení. Ani v náruči nebo na balonu nebyly děti tak klidné, jako v šátku, navíc jsem u toho mohla dělat i jiné věci. V postýlce vydržely přes den spát max. 20 minut, v šátku 3, 4 hodiny. Silné mléko po meltě je sice blbost, ale pít ji můžeš, nic tím nezkazíš a navíc si doplníš pitný režim, vitamíny a stopové prvky.
EDIT: a za sebe bych tedy doporučila rozhodně nevážit kolem každého kojení, zvlášť pokud v porodnici miminko přibíralo dobře. To přinese mnohem víc stresu než něco pozitivního. Několik mých kamarádek si tím udělalo z kojení peklo v podobě sledování gramů, honění přírůstků, sledování tabulek, breku, nejistoty…a skončily na UM podle mě úplně zbytečně, protože průběžné váhové přírůstky vážené u pediatra měly větší, než mé děti. Ale vážením si vsugerovaly, že mají málo mléka, že vypité množství neodpovídá tabulkám.

Příspěvek upraven 01.06.19 v 08:44

Russet
Neúnavná pisatelka 16472 příspěvků 01.06.19 08:37
@P4ja píše:
I doma? Vážila jsem jen po týdnu po kojení nikdy.

Měla jsem půjčenou váhu od doktorky. Bylo to naročný, ale chtěla jsem kojit, no.

Kriss Tina
Extra třída :D 10634 příspěvků 01.06.19 08:47

Dudlík klidně zkus, ať neplnis jeho funkci. Jinak mám teď 3 týdenní a kojim tak po 1-3 hodinách (v noci vydrží většinou ty 3, přes den častěji). Ono se to pak ustali, malá miminka prostě chtějí pít hodně často. A mléko pij, to je dobré na tvorbu MM.

necy
Kecalka 117 příspěvků 01.06.19 08:49

Druhej byl na prsu snad porad. Mlika bylo dost jen spis chtel byt semnou.Pak se to nejak upravilo. Chodili sme hodne ven tam spal. A starsi si pohral na hristi.

kve-tinka
Kelišová 5122 příspěvků 2 inzeráty 01.06.19 09:10

Ja bych uz vrzla dudlik :oops: :mrgreen: jako dat k prsu, dat napit a pak rychla vymena za dudel. Protoze po 10min se nebudi hlady, ale nespokojenosti. Pevne zavinout fakt pomaha.

beruska9
Extra třída :D 11172 příspěvků 01.06.19 09:14

Kojila jsem na pozadani, tj furt :mrgreen: Ono si to sedne…nevyspani je narocne, ale spis, pokud to jde, si najdi pomoc na den se starsim a novorozene nech na prsu, aspon behem sestinedeli.
Tekutiny jsou dobre, ale mleko ani melta to byt nemusi a silne/slabe mleko je dnes uz popreny mytus. At se dari!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama