Jak často k vám chodí kamarádi vašich dětí?

4637
25.11.20 17:21

Jak často k vám chodí kamarádi vašich dětí?

Ptàm se proto, že k nám začala chodit denně dceřina spolužačka. Nejsem nadšená z denních návštěv, ale nemám na to, abych jí to nějak naznačila :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12871
25.11.20 17:23
@GabinkaCh píše:
Ptàm se proto, že k nám začala chodit denně dceřina spolužačka. Nejsem nadšená z denních návštěv, ale nemám na to, abych jí to nějak naznačila :oops:

Jak jsou holky velke? Ja to probrala se synem, ne s jeho kamarady. Kluci si pak pravidla mezi sebou dohodli sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
25.11.20 17:25

Já bych to určitě neřešila s ní, ale s dcerou.

• Citovat
  • Nahlásit
29160
25.11.20 17:26
@GabinkaCh píše:
Ptàm se proto, že k nám začala chodit denně dceřina spolužačka. Nejsem nadšená z denních návštěv, ale nemám na to, abych jí to nějak naznačila :oops:

Teď nikoho nezveme. Ale vídame se dost nepravidelně s několika dalšími dětmi. Pozvání iniciují dospělí.

Nenaznačovala bych nic. Řekla bych dceři, ať ji nezve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20117
25.11.20 17:26

Jak je stara? Rekni dceri, at to omezi, nebo se střídají jednou u vas a jednou u nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
25.11.20 17:32
@Russet píše:
Teď nikoho nezveme. Ale vídame se dost nepravidelně s několika dalšími dětmi. Pozvání iniciují dospělí.Nenaznačovala bych nic. Řekla bych dceři, ať ji nezve.

Ona ji nezve.Ta spolužačka prostě chce jít k nám no :think: :nevim: mají 8 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
25.11.20 17:37
@GabinkaCh píše:

K nám se cpaly děti sousedů v paneláku. Zahrála jsem to do autu, jako že jindy. Ale nevím, co bych udělala, kdyby byly u dveří.
Asi bych přinesla něco na zub a řekla, že každý den tu být nemusí, jestli se třeba mamince nestýská, když je u vás. Že zítra něco máme odpoledne. Ať nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16104
25.11.20 17:44
@GabinkaCh píše:

Momentálně si žádné návštěvy domů nezveme.

A každopádně u nás o návštěvách cizích osob rozhodují rodiče - nikoli cizí osmileté děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5230
25.11.20 17:45

Jé, tak to musíš být trochu ráznější.
Já normálně říkám, že dnes ne, že mám jiné plány. Pak taky když děti zlobí, tak že mají zákaz vodit kamarády.
No a kdyby dcerka byla hodná a do toho mi každý den zvonila kámoška u dveří, tak bych buď vypravila dceru s ní k nim, nebo jí řekla ty jiné plány…
Prostě ne, my už máme něco v plánu, nemůžeš u nás být, nehodil se to. Kdyby se ptala co ( což ty děcka dělají), tak jí prostě řekni, že ji to nemusí zajímat a čau příště, to je za dva dny, týden… (doplň si cokoliv, co ti vyhovuje).
Dceři řekni, že Anička k vám může každý čtvrtek a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
25.11.20 17:52

@GabinkaCh udělje si pořádek včas. Já to taky tak brala, že jsem si myslela, že to nějak přetrpím, že kluk potřebuej kamarády, ale pak to bylo tak, že denně tu chodil jeden a pak dva, a nakonec k nám chodila tři kluci a maminky měli pohodu a já tu školku..
Když se budou střídat, myslím, že je normální, že si děti vodí kamarády, ale pozor, a bys nedopadla jak já, že pořád jsem měla tady děti.. Říct ne,, šlo by, ale ono je to těžko, když je kluk rád, že za nim někdo přijde..
Pak jsem mu narovinu řekla, at chodí i ke kamarádků, že nemůžou být jenom u nás, at se zeptají doma maminek kluci..
Ale potom, jsem zjistila, že na opačné straně tak vstřícní nejsou, že bud byli u nás a nebo kluci nemohli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
25.11.20 17:52
@GabinkaCh píše:

Když byly ve věku tvé dcery tak tu byl pořád někdo, nevadí mi to naopak, mám ráda plný dům dětí. Teď je mladší už 15 a tak 2-3 do týdne tu má svou něj. Kamarádku nebo je ona u ni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 17:53

Vůbec. Nemám ráda návštěvy cizích dětí. Pokud si chtějí hrát, mohou na blízkém hřišti nebo maximálně na zahradě.
Jsem učitelka a aspoň doma chci klid :oops:. Navíc mé děti jsou ve věku mých žáků a mají u mě ve třídě i kamarády. Nedělalo to dobrotu. Kamarádi měli tendence mi doma říkat teto a ve škole se chovali familiérně. Časem se tomu nevyhnu. Počítám ale maximálně 3× týdně a budu preferovat návštěvy na zahradě.
Sama jsem si do pokoje mohla zvát kamarády az na druhém stupni a to že stejného důvodu, jako to teď mám já.

• Citovat
  • Nahlásit
6448
25.11.20 17:55

U nás zvoní denně několik dětí. Jsou třeba 2 hodiny u nás, pak je vykopnu ven. Jsem na home office, dám na uši sluchátka a pracuju. Neřeším to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14743
25.11.20 17:57

A tebe se dcera nepta, zda muze prijit s navstevou? Mam taky 8mi leteho syna a domlouvame se vetsinou s rodici, zda a kdy se to hodi, pripadne syn kdyz nekoho chce pozvat, nejdriv se prijde zeptat me, pokud to nevadi, jeste se zeptam dotycneho kamarada, zda to ma povolene a az pak muze. Dcera 5,5 si taky obcas vodi kamosky, fungujeme uplne stejne. Navic Praha, takze i ti osmileti pak potrebuji nejaky doprovod domu, zvlast touhle dobou-potme. Kdyz se navsteva nehodi a presto nekdo zazvoni u dveri, tak proste reknu „promin, Honzik ted nemuze, dela ukoly, domluvite se zitra“. Nauc se trochu ozvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51634
25.11.20 18:08

Ted vubec. Ziji on-line. Maximalne se potkaji ve sk. jidelne, kdyz si od minuleho pondeli vyzvedavaji obedy.
V normalnim rezimu mame nastaveno, ze o vikendu muzou i prespat, byt tady cele dny. Vikend pocitam od patku po skole. Nevadi nam to. Ale deti maji kazdy svuj pokoj, sve soukromi.
Pres tyden podle domluvy. Kdyz jsou caste pisemky/ zkouseni, tak se domluvime, ze navstevy se hodne omezi. Kdyz je sezona bazenu, tak jich tu mame i 8 denne. Nase deti jsou naucene, ze se zeptaji, jestli navsteva muze prijit. Treba jdou na hriste. Kdyz maji cas navratu domu, tak volaji, jestli smi i ta kamaradka, jeste na navstevu. Nejvic to dela nejstarsi.

Příspěvek upraven 25.11.20 v 18:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat