Jak často kapat při zánětu dutin?

29.11.19 10:50

Jak často kapat při zánětu dutin?

Ahoj, od včera jsem byla u doktorky se zařazenou rýmou, je z toho zánět dutin. Doktorka říkala, že až se ta rýma pustí, je důležité ji udržet, aby tekla a nezarazela se znovu. Dala mi atb a doporučila kapky do nosu. Můj problém je, že aby se ta ryma nezarazela, musím je kapat každé 1-2hodiny, což je podle mě fakt často, ale zase nechci, aby se to zase zarazilo. Máte s tím někdo zkušenosti? Jako doplněk mám sinupret a slanou vodu, ale ta s tím ani nehne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9158
29.11.19 10:57

Já kapala maximálně tak 4× za den. Mě teda při zánětu dutin vždycky dávali ještě něco na naředění hlenů. Už nevím jestli mucosolvan nebo ACC, prostě něco co je primárně určené na odkašlávání, ale naředí to ty hleny i v dutinách. A k tomu opravdu dost pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 11:00

@ivašot. Na to je právě ten sinupret. Dá se říci, že ta rýma už je docela naredena, ale jak je v tom nose infekce, tak se strašně často ucpava.. Je teda fakt, že ty antibiotika mám teprve od večera, tak snad to ještě povolí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3598
29.11.19 11:04
@Nikita92 píše:
@ivašot. Na to je právě ten sinupret. Dá se říci, že ta rýma už je docela naredena, ale jak je v tom nose infekce, tak se strašně často ucpava.. Je teda fakt, že ty antibiotika mám teprve od večera, tak snad to ještě povolí

Já s tímto válčila pře 2 lety a pomohly mi až kortikoidové kapky do nosu. Také se mi nos do 2 hodin po nakapání zase ucpal. Ta bolest hlavy byla skoro nesnesitelná, myslela jsem, že mi vylezou oči z důlku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9158
29.11.19 11:10

@Nikita92 Tak to jo, ten já neznám :oops:. Jinak mě tedy naposledy pomohly hodně ty kortikoidové kapky, jak píše @cverunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 11:12

@ivašot. Ty mám doma. Mommox, takze mám k těm normálním přidat tyhle nebo počkat, až to trochu polevi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9158
29.11.19 11:16
@Nikita92 píše:
@ivašot. Ty mám doma. Mommox, takze mám k těm normálním přidat tyhle nebo počkat, až to trochu polevi?

Já měla jen ten mommox, normální jsem k tomu nekapala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 11:19

@ivašot. Aha… A to ti ten nos uvolnily hned?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3598
29.11.19 11:25

Také jsem měla Mommox. On to neuvolní hned, tak jako třeba Nasivin, ale spíš pozvolna. Já bych to ze začátku klidně nakombinovala a nechala bych mezi nimi co největší rozestup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 11:28

@cverunka a kolik si mela těch vstriku? Zatím jsem mela 2× denně 1 vstrik. Ale je zvláštní, ze ten mommox jsem brala az do včera a i pres to ten zánět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3598
29.11.19 11:37
@Nikita92 píše:
@cverunka a kolik si mela těch vstriku? Zatím jsem mela 2× denně 1 vstrik. Ale je zvláštní, ze ten mommox jsem brala az do včera a i pres to ten zánět..

Měla jsem do každé dírky 2 vstřiky 2× denně. Ale je to divné, že i přes to ten zánět začal. Já ho mám od té doby doma jako takovou prevenci. Když cítím, že něco začíná, začnu stříkat a rozeženu to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 11:40

@cverunka ono to zacalo jako normální ryma, chytla jsem ji od dcery a druhý den se na jedné straně zarazila a bylo hotovo.. Vypadá to, že to maličko povoluje, tak s tím mommoxem asi počkám do zitra, at toho v tom nose nemám moc. Mám ještě navíc pamycon

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama