Jak často kojíte čtyřměsíční mimi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 02.12.09 20:08
Jak často kojíte čtyřměsíční mimi?

Ahojte maminky, zajímalo by mě, jak často kojíte svá čtyřměsíční miminka. Taky by mě zajímalo, jak dlouho asi tak jedno kojení trvá. Mám na mysli děti, které jsou zatím jen kojené. Tak je to totiž u naší malé a dělám si starosti, jestli nemá třeba hlad. Kojíme asi tak po třech hodinách, někdy po dvou a půl, ale když jdeme ven, vydrží i přes čtyři hodiny a ani potom nepláče hlady. Chci mít prostě jen srovnání. Díky :-D

Přečtěte si článek: Jak často kojit různě staré miminko?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Barnico
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 20:18

Ahoj, mám 4 měsíčního chlapečka a kojíme stejně jako ty, po 3 hod., když jsme na dlouhé procházce vydrží déle, ale potom už pláče… Jinak 2 hod, je nejkratší pauza. A malý je obřík 65cm a 7,5kg Dcerka byla droboučká a kojila jsem stejně, a do 2 let :) :roll:
Takže tak 8-)
 Bára

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 02.12.09 20:34

ahojky,
u nás to bylo ve 4 měsících tak nějak stejně. plus mínus ty 3 hodinky přes den. v noci už si holky dělaly jednu pauzičku delší tak 5-6 hodin. kojení u starší mi trvalo 20 min ( 10 min z každého prsa), mladší kojední dost bojkotovala a byl problém jí u prsu udržet, takže jsem byla ráda, když se přisála na 5 min k jednoumu a pak třeba 3-4 min k druhému.

Novire
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 02.12.09 20:38

Já mám zatím nejdelší pauzu přes den od 6.30 do 12.00 (ale to byl extrém, vytuhla venku v kočárku), průměrně kojíme přes den asi 5×. První kojení po nočním cca 8.00, poslední po koupání 19.00. V noci kojím zpravidla 2×. malá baští hodně rychle, kojení mi dlouho netrvá, určitě méně jak 5min.
Teď nad tím teda přemýšlím, jestli nebaští nějak málo :think: Ale asi ne, většinou je vysmátá a přibírá taky dobře.

Příspěvek upraven 02.12.09 v 20:39

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 02.12.09 20:38

Kojím stále stejně i když je jí už půl roku. To znamená po dvou, dvou a půl nanejvýše třech hodinách. Standart je těch 2,5 h. V noci vydrží spát v kuse 8 až 9 hodin. V noci ještě jedno kojení kolem třetí.Asi v 5 měsíci jsem začala kojit z obou prsů při jednom kojení. Saje max tak 5 min. Malá je velká a má 9kg takže jsem jí chtěla dopřát..Také nikdy kvůli hladu nebrečí.
Pokud přibírá, určitě kojíš akorát.
Kojení zdar!!!

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 02.12.09 21:11

Koblih ji tak po 2,5 nekdy po 3 hodinach, ale kdyz jsme nekde venku vydrzi i dyl a v noci uz neji vubec, to ma pauzu dlouhou kolem jedenacti hodin.
Nechavam ji pit dokud sama neodpadne - vetsinou tak za 10 minut zacne bud podrimovat nebo se culit jak jelito.

drevina
Kecalka 122 příspěvků 02.12.09 21:29

Ahoj, taky přes den kojíme v intervalu 2 - 3 hodin, přes den víc nevydrží. večer pak v 10 hod., ráno v 5 a pak v 8… kojím jenom z jednoho prsa, do 5 minut je hotová a nechce už z druhého… jsem v klidu - taky hezky nabírá. měla jsem možnost změřit asi ve 2 měsících, kolik stáhla na jedno kojení - z jednoho prsa za ani ne 5 minut 180ml! takze asi to o case není. myslím, že intervaly se nebudou příliš zvětšovat, někdy si veme víc, někdy míň, ale už kvůli žízni se ohlásí…
ať se vám hezky baští! :mavam:

Alík
Echt Kelišová 7866 příspěvků 02.12.09 22:05

Ahojky, tak já Jendu kojim přes den po 3hodinách - je přesnej jak hodinky :lol: A večer nakojim po koupání naposledy cca kolem půl osmý z obou prsou a pak už spinká celou noc v kuse a na kojení se vzbudí až v 6 nebo 7hodin ráno. To už mam prsa slušně plný, jedno vypije usne a pak se probudí po těch 3hodinách.
A kojim cca 15-20minut, ale vypitý to má o hodně dřív, pak už jen dumlá :mrgreen:

P.S. Jestli chceš, přijď mezi nás do uzavřený skupiny ČERVENEC 2009. Jsme tam všechny se stejně starýma dětma a řešíme spoustu podobných věcí :palec: :hug:

https://www.emimino.cz/…009/diskuse/

inap
Závislačka 4618 příspěvků 02.12.09 22:07

Hm, tak to my přes den kojíme tak po 2-3 hod, večer usíná kolem 20 hod, do půlnoci spí a pak jedeme po 1-2 hod. S první dcerou to bylo stejný, někdy jsme to v noci dotáhli i na 10×. Večerní kašičky na počet kojení neměly žádný vliv a kojila jsemm do 14 měsíců. První dceru jsem kojila i 45 minut, druhou kojím tak 5-10 min.

drevina
Kecalka 122 příspěvků 02.12.09 22:25

Jeee, Inap, tak to ti nezávidím! jak můžeš fungovat, ženská?! mně by odvezli po 2 takových nocích! a máš dojem že to je opravdu hlad? opravdu tak často pije nebo si jenom cucne pro klid duše? nám se neco takového rozvinulo s Filípkem - kolem půl roku spal už celou noc bez kojení a pak asi v 8 měsíci se začal znova v noci budit, čím dál tím častěji, až nakonec po hodině, ale vždy si jenom cucnul a spal dál… já už pak né… a to jsme řekli dost a začal k němu vstávat v noci táta a pokaždé mu nabídl láhev s vodou… chudák malý, cvičil tátu 3 noci a pak to pochopil… že přijde JENOM táta s vodou… a pak spal znova celou noc :)
co myslíte, holky, od kdy by mělo mimi vydržet spát celou noc bez jídla? já taky nevím… snad od půl roku když už budeme přikrmovat? To je víc zasytí?

prekvapena
Extra třída :D 12196 příspěvků 03.12.09 07:33

Taky se hlásím k Inap. Nejprve spal do dvou v noci a pak jsem kojila co 3hodiny. Nyní kojím co dvě hodiny-max. 3hodiny a v noci-resp. už od deváté hodiny jsem v pohotovosti,kdy bude chtít přídavek. Dnes v noci jsem se snažila mu dát jej dudana,ale to se nedalo-pořád brečel. TAkže k němu vstávám po jedné až dvou hodinách-jsem nevyspaná a musím si lehnout i přes den.
Je nám 5měsíců.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.09 09:04

Já tedy mám 3 měsíční. Ale tak poslední týden pije max 5 min z každého prsu, pak už se vzteká , pouští a kroutí. Přes den pije po cca 3 hodinách, když zaspí, tak i po 4. Podvečer mu to různě zkracuju, aby to vyšlo na večerní kojení v 7. V noci pije 2× - poprvé cca po 6-7 hodinách, pak už jede ve svých 3 hod. intervalech. Občas to zkouší dřív, ale mám zatím úspěch s dudlíkem. Nicméně vzhledem k tomu, že pije tak krátce, bylo by možná rychlejší ho nakojit než uspat bez toho, ale říkám si, že by si zvykl a nezbavil se toho nikdy.

Píďa
Závislačka 3103 příspěvků 03.12.09 10:50

Ahoj,
Mě malá přes den pije po 2 hodinách, když je v kočárku, nebo v autě, vydrží i 3-4 hodiny. Ale přes den naspí max. 2 hodinky, jinak řádí s hračkama. Za to ale poslední kojení v půl desáté a spí až do půl sedmé ráno. Pije kolem 15 minut, většinou jen z jednoho prsa a podle dr. je velmi dobře živené miminko :wink:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15009 příspěvků 03.12.09 11:03

Přidávám se k těm méně šťastným. Přes den kojíme po 2 - 2,5 hod., déle málokdy vydrží a v noci nejdřív po 2 a interval se postupně zkracuje. K ránu už je to sotva hodina. Většinou ale saje hltavě, takže ač padám na hubu, tak mu to pořád dopřávám, příští týden začínáme příkrmy, tak pevně doufám, že se to třeba trošku zlomí. Už jsem z něho na prášky. Dát dudlana je jako přilít olej do ohně, to začne řvát ještě víc, co že si to dovoluju ho šidit :think:

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 03.12.09 11:19

Tak to mne tesi :lol: My pres den po 2-3 a v noci…hruza! Driv vydrzel aspon od pul 8 do pulnoci, ted ani to ne a po pulnoci jedem presne!!! po hodine, zhruba ve 3 to uz nezvladnu, beru ho k sobe a je napojenej temer nonstop. A fakt pije, aspon chvili, nez usnem. Dudlik ho privadi k silenstvi.
Taky uz kajdil obden, posledni tydny i 6krat denne, ja jsem na odpis, ale co, zas tak dlouho uz to trvat nebude ze jo 8-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >