Jak často na vyšetření v prvním trimestru?

22
3.6.13 09:17

Jak často na vyšetření v prvním trimestru?

Ahoj, na vyšetření v těhotenství jsem byla teprve jednou - to jsem byla 7+1tt, zjištění těhotenství. Dnes, v 11+0tt jsem měla jít na přeměření plodu, ale doktor nedorazí kvůli povodním, takže mě rovnou objednali na 12+4tt na NT Screening, a do té doby na žádný ultrazvuk nejdu (krev už mám nabranou). Na kolika prohlídkách - UTZ - jste byly v prvním trimestru? Ne že by mi něco bylo, ale mám trochu obavy, protože jsem už docela dlouho fazolku neviděla, a jdu až na screening za dva týdny. Moc nadšená z toho nejsem :-( Je to vpořádku, nebo bych se měla bát, že může doktor něco zanedbat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
3.6.13 09:20

@lucykote Standartně se dělají 3 utz za celé těhotenství, takže klid ;) Ale většina myslím jde stejně víckrát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
3.6.13 09:23

Ja chodila jednou za mesic, na zacatku 6 tydnu, takze to je myslim ok ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
3.6.13 09:26

@pikola ok tak fajn, no tak snad to bude OK, stejně nic nenadělám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
3.6.13 09:27

Ze zacatku jsem mela ultrazvuk kazdy mesic, pak jsem ho mela v tretim trimestru jen jednou, jinak jsou povinny jen 3 takze te nijak nezanedbava, neboj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18224
3.6.13 09:27

To je ok. Hlavní jsou 3 UTZ -12.tt, 20.tt, 30.tt.
Můj doktor k tomu ještě dělá UTZ pro potvrzení těhotenství, hlavně srdíčka. A pak ve 35. týdnu doporučuje UTZ, ale musím si ho platit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
3.6.13 09:29

Tak opravdu za cele tehu jsou standartne 3 utz. Na zacatku kontroly po 4tydnech. No ja jsem 11+ 5 a na kontrole jsme byla hodnekrat ani to nebudu pocitat, ale porad me pronasleduji porad nejake problemy. Myslim, ze pokud ti nic neni, tak zanedbat se ted nic neda. Na screening jdes, ten je dulezity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
3.6.13 09:31

Ja teda jsem v zahranici a myslela jsem, ze na konci budu chodit casteji a prd, zase mam prijit za mesic a nikdo mi nemeri cipek (s cim tady vsichni pak plasi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
3.6.13 09:31

@Nainuva díky za info, no já mám prostě asi jen blbej pocit, přeci jen jsem viděla naposledy takový černý flek v 7+1tt, a teď musim ještě 2 týdny vydržet a jdu až na screening. Ne že by mi něco bylo, ale přeci jen malá obava, že ta doba je dlouhá a že se něco mohlo přihodit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marry11
3.6.13 09:39

Blbý povodně co?:(
J8 byla na vyšetření v 6+0 fazolka pak v 7+6 ulz srdíčka pka mám pocit v 9+6 kontrola hematonu zda se vstřebával a pak v 12NT takže tak ale já měla rizikové takže já jsem měla ulz každou KO a užila jsem si jich tedy spíš užila když se tam furt něco mohlo najít :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
26100
3.6.13 09:42
@alsem píše:
Ze zacatku jsem mela ultrazvuk kazdy mesic, pak jsem ho mela v tretim trimestru jen jednou, jinak jsou povinny jen 3 takze te nijak nezanedbava, neboj ;)

povinnej není ani jeden, ale pojišťovna standardně hradí tři ultrazvuky, ten v plus mínus 12tt, 20tt a kolem 30tt, každej na víc už je nadstandard :nevim:

Byla bych v klidu, i když chápu, že to čekání je hrozný… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
3.6.13 09:45

@Marry11 jo to teda, blbý povodně :-( no tak snad se mi nevynoří žádnej problém, já se děsim toho že mi dneska na prohlídce třeba mohli na něco přijít, co by se dalo vyřešit, a za dva týdny může být pozdě. Ne že bych něco takového chtěla přivolat, cítím se taky fajn, no ale počítala jsem s tím, že na tu kontrolu prostě dneska půjdu. Asi je to jen blbej pocit, tak snad bude vše vpořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23018
3.6.13 09:45

Taky myslím, že je to v pořádku. Já měla na výber - buď placený screening v 10.týdnu (krev) nebo klasický ve 12.tt. A pak jsem šla až 16, 20, 24, 28, 32, 36, a teď po týdnu. Ultrazvuky se dělají standardně 3, jak píšou holky, ale většina gynekologů jich dělá víc - to ale musí nějak odůvodnit, páč pojišťovna hradí jen ty 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
3.6.13 09:53

@lucykote Šla jsem poprvé k doktorovi v 10 tt, na krev atd. a pak na první ultrazvuk ve 12 tt. Bylo to v zahraničí, kde je to takto běžné, pak jsem šla až na další a poslední ultrazvuk ve 20 tt. Takže žádný stres :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
3.6.13 10:01

Pri prvnim tehu jsem mela utz v prvnim trim jen jednou, na screeningu jsem nebyla. A pak klasika 20tt,30tt a pred porodem-nezdala se jim poloha. Ted jsem v 15tt a uz jsem mela vickrat-cca 6×, ale to bylo kvuli problemum. Muj dr dela v 1.trim 1-2utz, pak posila do nemocnice na velke utz. Urcite te tvuj dr nezanedbava, neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat