Jak často obměňujete věci v domácnosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 19.11.18 08:21
Jak často obměňujete věci v domácnosti?

Zajímalo by mne, jak často měníte vybavení domácnosti. Já mám tendenci nechávat si věci vlastně do doby, než „doslouží“. Ale třeba kamarádka mi říkala, že gauč vyměňuje nejpozději jednou za deset let. A třeba rychlovarnou konvici mění hned, jak jeví známky opotřebení, které nejde jen tak umýt.

A nebo jste taková ta domácnost, kde nábytek vydrží nijak nepoznamenaný třicet let? (To my nejsme a musím se přiznat, že to není jen dítětem. Jsme ničitelé.)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 19.11.18 08:28

Menim veci, az doslouzi. Nasi maji za sve 40ti lete manzelstvi teprve druhy gauc a druhe auto a druhou kuchyn. Planuju to taky tak. Jako kupovat novou konvici proto, ze stara nejde umyt.. uf, tomu rikam udrzitelny rozvoj.

Annci
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 19.11.18 08:28

U mě to jde s věkem. V mládí jsem měla tendenci měnit věci za nové, dnes, kdy mi na záda klepe čtyřicítka, už věci mám, dokud se nezničí nebo nejsou nefunkční. Taky nakupuju víc s rozmyslem, aby daná věc dlouho sloužila. Jednak, abych ušetřila a taky proto, abych produkovala míň odpadu. Hodně věcí mi teď přijde zbytečných. A docela se stydím za to myšlení v mládí.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 19.11.18 08:28

@Bábrdl Mám to jako ty. Dokud nedoslouží. Máme tudíž nemoderní malou, asi 10 let starou televizi, gauč a víc jak 10 let starou mikrovlnku, které jsme dostali jako čerstvě pracující od příbuzných, kteří se toho chtěli zbavit. Zatím sloužé, takže v nejbližší době výměnu neplánuji.
relefon mám 4 roky a ještě chvilku vydrží, maximálně do něj dokoupím novou baterii.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 19.11.18 08:28

Když něco lehne a nebo je to uz v žalostném stavu,tak koupíme nové.

alifie
Extra třída :D 12776 příspěvků 19.11.18 08:29

Vyměńuji, když věc přestane fungovat. Ale po přečtení tvého příspěvku si říkám, jestli bych neměla začít věci měnit častěji - staré věci se fakt blbě čistí, kdežto novou přejedu vlhkou hadrou a je čistá. :think:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 19.11.18 08:36

Snazim se taky nechat veci az doslouzi, ale konkretne gauc nam „doslouzil“ uz 2×, dva kluci a kocka mu proste dali zabrat. Nechce se mi utracet za nove veci, radeji penize procestujeme. A vadi mi, ze se dneska vsechno hned po zaruce rozbije a oprava vyjde kolikrat stejne jako zakoupeni noveho. Moje mama mela dve pracky ja uz mam ctvrtou, lednice to same. Ted mam problem, ze nam dosluhuje koupelna i kuchyn a mladsi syn potrebuje predelat pokoj z detskeho na studentsky. Byt je stary 25 let, my tu bydlime 14, za tu dobu jsme vymenili 5 stresnich oken a nechali si udelat loznici a knihovnu na miru od truhlare a klukum zaridili pokoje povetsinou z Ikea. A koupili jsme vetsi stul a zidle a 2× novy gauc. Zbytek zustal po puvodni majitelce.

Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 19.11.18 08:37
@ProfZav píše:
Menim veci, az doslouzi. Nasi maji za sve 40ti lete manzelstvi teprve druhy gauc a druhe auto a druhou kuchyn. Planuju to taky tak. Jako kupovat novou konvici proto, ze stara nejde umyt.. uf, tomu rikam udrzitelny rozvoj.

Pff, moji rodiče mají stále postel, kterou dostali jako svatební dar. (I když už na ní mají lepší matraci). To je mi jasné, že (před)minulá generace to vidí takto.
:mrgreen:

Tamtama
Extra třída :D 11819 příspěvků 19.11.18 08:37

Vyměňuju, až doslouží. Ale třeba gauč a židle hodlám vyměnit v momentě, kdy se starší syn přestane počůrávat. Na židlích jsou hnusné neodstranitelné fleky, do gauče už to taky nejednou pustil, ale není to žádný nábytek za x tisíc, tak to extra neřeším.

kačka39
Kecalka 321 příspěvků 19.11.18 08:38

Vyměňuji, až když doslouží. Když to ještě není úplně na odpis, tak si to třeba někdo zadara ještě vezme. Teď jsem dávala novou linku a nic se nevyhodilo - něco šlo do garáže, desku, kde jedna plotýnka už byla kaput si někdo vzal, i dřez si někdo vzal.

malone.v
Kecalka 229 příspěvků 19.11.18 08:38

já mám konvici jeste z dob kdy jsem byla na koleji a to uz je hodne davno :-D da se rict ze mam skoro vsechno z dob kdy jsem zacala bydlet sama. na to, ze vetsina nabytku je z ikey, tak zatim drzi :-D

Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 19.11.18 08:39

@ProfZav A to je další věc. Že ty staré věci často nikdo nechce, ani za odvoz. :,( Kolikrát to odmítají i azyláky, charity… Všichni chtějí peníze a nebo koupit nové.

ontar
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 19.11.18 08:40

Věci si nechávám dokud nedoslouží, ženy měním, tak cca po 15 letech, ale hodlám tento interval rapidně zkrátit, protože se mi zdá, že se opotřebovávají a stávají nefunkčními podstatně dříve…je třeba nejpozději do 5-ti let vyhodit a pořídit novou…

Kriss Tina
Kelišová 5962 příspěvků 19.11.18 08:41

Jako jak co. Nábytek, gauč, spotřebiče nechávám dokud fungují. Ale treba bytové doplňky měnim podle toho co se mi zrovna líbí ;) ale abych měla napul rozbitý, odřený nábytek jenom proto, že ještě drzi to taky ne, minimálně si ho třeba opravím, natřu, přetapetuju…

dixi10
Stálice 69 příspěvků 19.11.18 08:42

Tak my jsme nově vybavili cca před rokem, z nutnosti jsme reklamovali lednici, ale jinak plánuji na vybavení jako takové neměnit minimálně 10let pokud bude v pořádku, nechci vydělávat jen na dům ;) jiná věc je teda nádobí, na to jsem ničitel já i pes, takže dokupuji, ale naštěstí nemáme žádné vzácné kousky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >