Jak často pijete kávu?

49
8.9.21 23:43

Jak casto pijete kavu?

Je 5 salku za den moc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4328
8.9.21 23:56

Najdeš o tom milion různých studií a článků, víceméně se to podle mě neví, jak moc a v jaké míře už vlastně škodí.
Záleží, jak piješ silné, ale myslím, že 5 je ještě únosných. Taky záleží, když někdy nemáš příležitost si to kafe dát, jestli jsi schopná fungovat, nebo jsi úplně mimo. Jestli ta druhá varianta, asi bych se snažila to omezovat.

Já jsem před těhotenstvím pila tak 3-4 kafe denně, ale asi v 6tt mi začalo kafe neskutečně smrdět a přestala jsem s ním ze dne na den - ten poslední hrnek jsem ani nebyla schopná dopít, musela jsem ho vylít. Chuť na něj se mi vrátila až někdy v osmém měsíci. A teď při kojení piju bezkofeinové (dávám si pozor, o jakou metodu odkofeinování jde, aby tam nebyly rezidua chemikálií), tak asi dvě denně, ale teda pořádné kafe mi chybí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
9.9.21 01:26

Tak otázka, jestli v těhotenství nebo ne. Studie, co byla na prevenci rakoviny, tak byla přesně 5 šálků denně (presso). Pokud máte v pohodě srdce, tak OK.

Po každé kávě alespoň sklenice vody (na to mě upozornil kardiolog).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9695
9.9.21 06:00

@Ema8338 1hrnek rano, dát si ještě jedno během dne tak je mi zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2104
9.9.21 06:17

Nepiju kavu vubec a nikdy jsem nepila :D ale pritel si ho rano udela do 400ml hrnecku a vypije 3 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2288
9.9.21 06:38

Já si dávám jedno ráno a jedno po obědě nebo později odpoledne. Dlouho jsem nepil kafe vůbec, pak tak dvakrát do týdne, pak jednou denně, teď dvakrát… No uvidíme, ka až se dostanu časem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
9.9.21 06:41

Záleží jaká, jak velké hrnky, jak je silná. Jako 5 kýblů nějaké silné nebude nic moc pro srdce třeba. Taky se musí hodně zapíjet vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
9.9.21 06:49

2-3 šálky denně. 5 pravidelně mi přijde dost. Dodržuješ u toho pitný režim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2824
9.9.21 06:54

V praci jsem vypila klidne 5, ted na RD tak 2-3…me kafe hrozne chutna…zalezi asi na zdravotnim stavu, kdyz nekdo vylozene nema doporuceni, ze nesmi kofein…take zalezi, co pijes jinak..ja treba nepiju colu ani caj, jen bylinkovy nebo roiboos…spousta lidi treba nepije kafe, ale vypije 2 litry cerneho nebo zeleneho caje a tam je kofeinu taky hromada, ale to malokdo resi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5728
9.9.21 07:00
@Ema8338 píše:
Je 5 salku za den moc?

Ano, nejideálnější je pitná voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3250
9.9.21 07:16

Vypiju denně 5-6 šálků espressa. Mám kávovar doma i v práci. Podle mě je to moc, ale jaksi nejsem schopná to omezit 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445
9.9.21 07:18

2-3 s mlékem bez cukru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
9.9.21 07:21

Pokud k tomu pijes vodu - anebo dodržuješ dostatečný příjem vody (vyšší nežli normálně, kvůli vypité kávě), přijde mu to ještě Ok:)

Co káva, to minimálně sklenka vody. Pokud pijes jen kávu a sem tam si cucnes vody (nedej bože třeba Coly nebo tak), tak je to špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
9.9.21 07:42

4-5 denně, dělám si malá, silná pressa. Bez cukru, bez mlíka. Po rozpustným je mi blbě, to raději žádný. Omezovat to nehodlám, piju dostatek vody. Ale před pár měsíci jsem měla takové náročnější období a jednou denně jsme místo kafe pila ty Energy drinky. Po pár dnech mě bolel žaludek a žlucník. Tak těm se už budu vyhýbat obloukem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
9.9.21 07:50

Kafe mam rada. Nez jsem otehotnela pila jsem klidne 5-6 kafi denne. Ted jsem to stahla na 2 salky denne, jedno rano a jedno s chlapem, kdyz prijde z prace. Po porodu a az prestanu kojit, tak si zas najedu na ty svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat