Jak často používáte rektální trubičku?

12.2.21 09:35

Jak často používáte rektální trubičku?

Dobrý den,

prosím o radu. Strašně nám malá trpí na prdíky. Vyzkoušeli jsme snad vše - kapičky Biogaia, masážní gel na bříško Pupík, fenyklový čaj, nahřívací polštářek, cvičení s nožičkami, bohužel nic nepomáhá.

Tak jsme pořídili rektální trubičku a ta jediná pomůže. Ale narazila jsem na diskuzi, kde psali, že se nesmí používat často, protože dítko pak bude mít problém s vyprazdňováním. Rozhodně ji nechci nějak uškodit, spíš ji ulevit od bolesti, protože jak se svíjí v křečích a pláče, to mi rve srdce.

Můj dotaz zní, jak často používáte/jste používali trubičku a je to bez následků? My ji používáme 1-2× denně, víc není zatím potřeba, záchvaty jsou ráno a pak většinou až večer.

Děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1825
12.2.21 09:39

Nebude mit problem s vyprazdnovanim, neboj..pouzivali jsme, jak bylo potreba..nekdy dva dny vubec, pak 2× za vecer…stejne ji budes pouzivat jen chvili, brzy se bricho srovna, davej mimco hodne na brisko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
12.2.21 10:00

Já to někdy používala i třeba 4× denně, žádný následky to nezanechalo, naposledy asi v sedmém měsíci, pak myslím, že už jsem rektální rourku mohla zahodit, ale nejhorší to bylo do pátého měsíce, pak se to zlepšovalo, že už jsem používala jen jednou denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42339
12.2.21 10:17

Používala jsem podle potřeby miminka, klidně 2× za den. Teď má 11 měsíců a vyprazdňuje se normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7219
12.2.21 10:47

Ne, rektalni rourka neni navykova. Tak pouzivej, jak je treba, at diteti ulevis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62254
12.2.21 11:25

@Kopretina282 klid, používej jo tak, aby bylo mrne spokojene. U nás 2 měsíce klidně i 5-6 X denně, možná víc. Teď už zvládá sám a v klidu. Starší taky nemají následky. Jen buď opatrná a to je vše :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.2.21 14:45

Ja u syna taky pouzivala casto a taky jsem slysela, ze muze pak mit problemy s vyprazdnovanim…uz je mu sedm a problemy nema a nikdy nemel ;) Mamka mi poradila figl, ktery nam zabiral - namazala jsem malemu konecnik treba Bepanthenem a trosku jsem mu ho i jakoby krouzive namasirovala a i lehoucce na nej parkrat pritlacila a povolila a to mu vzdy strasne ulevilo a vzdycky se pak hezky vykakal a vyprdel :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.21 23:40

Moc všem děkuji za odezvu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie