Jak často používáte Ventolin při astma?

13.2.20 17:13

Jak často používáte Ventolin při astma?

Zdravim alergiky a astmatiky. Mam alergii na kocku, psa a pyl (doma mam kocku 13 let a psa 6 let, ale zacala se alergie projevovat az nyni). Sla jsem na plicni i alergologii a beru denne Xyzal a pri obtizich mam Ventolin. Ten Ventolin pry pokud bych brala casteji, treba jednou za dva dny nebo kazdy den, museli by se nasadit kortikoidni inhalator. Ma nekdo podobnou lecbu a jak casto pouzivate inhalator??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.2.20 17:47

Nezáleží na tom, kdo a jak často užívá Ventolin, protože to není směrodatné. Sama píšeš, že ti MUDr. řekla, že pokud budeš Ventolin muset používat několikrát týdně, budou nutné inhalační kortikoidy. Má pravdu, tak to prostě je. Astma je zánět dýchacích cest, u tebe zřejmě způsobený opakovanými alergickými podněty. Ventolin samotný se používá jen pro nejmírnější stupeň astatu, což není nutnost používání Ventolinu několikrát týdně…Špatně léčené astma může přecházet v horší stupen a můžeš mít i silný astmatický záchvat…Bohužel kočka a pes ti asi ke stabilizaci onemocnění nepomohou, ale chápu, že je těžké zvířata dát pryč…

• Nahlásit
  • Citovat
13.2.20 18:02

Jo je to tak jak pises, ale nevim, kdy uz je prave ta vhodnost to zacit resit vic nebo se bat. Plicar rekl, ze je to intermitentni astma, protoze mam potize jen obcas a vetsinou v noci a pak treba nekolik dni nic, pak treba dva dny po sobe si dychnu a tyden nic. Jako muze se to zhorsit, muze to byt stejne nebo se to muze i zlepsit, to nikdo nevi. Spirometrii mam dobrou, rtg plic take, chlamidie a mykoplazmata negativni. Vyhodila jsem koberce, zaclony, calouneny nábytek, mam cisticku vzduchu, parni cistic a casteji vytiram, opatreni jsem udelala. Takze spis mi jde o to, zda nekdo ma jen takovou lecbu co ja a staci (kolikrat za mesic je jeste v pohode, kdyz se použije Ventolin a kdy uz je potreba prejit na jiny lek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11258
13.2.20 18:02

Ventolin pouzivam planovane pred kazdou vetsi zatezi. Hlavne pred zavody. Teda snazim se. Dost zapominam. Ale zároveň jsem na inhalacnich kortikoidech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11258
13.2.20 18:06

Jinak jsem mívala problemy hlavne v noci. Vloni na jare jsem zacala kaslat a kaslala mesic v kuse. Takze nakonec mi byl nasazen Combair a od te doby mivam problemy zridka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 18:14

Ventolin ti samotný stačí za těchto předpokladů- když je astma pod kontrolou, což znamená: denní příznaky astmatu ≤ 2×týdně, omezení aktivity žádné, noční příznaky/buzení 0, potřeba úlevových léků ≤ 2×týdně. Pokud něco z toho nesplňuješ, jsou třeba inhalační kortikoidy. Léčby se nemusíš bát, preparáty jsou bezpečné, když se správně používají a předejdou mnoha problémům, které neléčené či špatně léčené astma způsobuje.

doporučuji stránky: http://www.cipa.cz/Astmatik

• Nahlásit
  • Citovat
13.2.20 18:23
@Anonymní píše:
Ventolin ti samotný stačí za těchto předpokladů- když je astma pod kontrolou, což znamená: denní příznaky astmatu ≤ 2×týdně, omezení aktivity žádné, noční příznaky/buzení 0, potřeba úlevových léků ≤ 2×týdně. Pokud něco z toho nesplňuješ, jsou třeba inhalační kortikoidy. Léčby se nemusíš bát, preparáty jsou bezpečné, když se správně používají a předejdou mnoha problémům, které neléčené či špatně léčené astma způsobuje.doporučuji stránky: http://www.cipa.cz/Astmatik

Diky za reakci. Mne prave plicar i alergolozka rekli, ze Xyzal je na dlouhodobe brani a je vhodny prave na pocinajici astma, ze umi podporit plice postizene tema malyma zanetama, co astma zpusobuje. Kdyz jsem byla v tech ambulancich, tak 5× za mesic Ventolin pro ne nebylo zajímavé, muselo by to byt pry denne nebo obden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama