Jak často převlékáte postele a uklízíte ? (bezdětné se psem :D )

11.2.21 15:41

Jak často převlékáte postele a uklízíte ? (bezdětné se psem :D )

Miluju čerstvé povlečení na posteli, hezky se v něm spí, bohužel je vydrží vonět a být fresh tak 2 dny maximálně. Děti nemám, ale mám psa co je v posteli. Není nijak špinavé prostěradlo od psa nebo tak to ne, ale prostě po týdnu bych ho nejradši vyměnila. Samozřejmě se mě ale nechce, protože i s uklidem je to voser co si budeme povídat pořád uklízet a taky mám pidi pračku snad 3kg prostě takovou malou, takže jen vyprat 2 prostěradla, 2 deky, 3 polštáře jsou pro mě 3 pračky a 5hodin praní na 40…žere to i peníze a pak to tady suším 2 dny…

Zajímá mě jak často měníte povlečení pokud není vyloženě špinavé nebo zpocené atd… jsem bezdětná a v posteli spí pes (přes den ale pes je jinde jen tam opravdu spíme)?

A jak často a co uklízíte? A jak Vám to dlouho trvá…

Poslední dobou nějak víc nestíhám a takový ten týdenní uklid dělám většinou v sobotu kdy vytřu, utřu prach všude, umeju více kuchyn, pořádne vydrbu koupelnu a lesklý plochy a převléknu postele a psovi vyperu pelech a hračky… celkem sakum prásk uklízím cca 4h…nejsou v tom ale okna a ani nějak extra nevytírám za nábytkem nebo neuklizim oblečení či skříně uvnitř (že bych rovnala, třídila atd).
Přes týden jen klasika utření kuchynské linky, vynešení koše a cca obden vytřu a utřu wc a umyvadlo…

Jelikož mě vše dele trvá a mám byt jen do 40m tak mě stejně přijde že je tady pořád bordel a pořád ho uklizim a už není čas ani síla nějak udělat dukladný uklid např kleknout na kolena a ručně hadrem vyšurovat třeba podlahové lišty atd…

Abych měla uklizeno dle svých představ musela bych velký uklid cca na 4h udělat tak 2× týdně a pak tak 1h hodinu věnovat každý den běžnému uklidu…

přijde mě to moc a že bud žiju život a mám bordel a nebo jenom uklizim…. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2027
11.2.21 15:53

Ja chci reagovat jen na prani lozniho a prevlekani - posledni dobou vsude ctu, ze by se melo skutecne prevlekat co tyden, max dva, a i tomu docela verim, obzvlast pokud jsi alergik nebo s Tebou spi v posteli i pes… a lozni se ma prat na 60, na 40 nestaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11764
11.2.21 15:53

Postel si převleku jednou týdně, o víkendu udělám velky úklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
11.2.21 16:00

Prevlekam co 14 dni, uklizim prubezne, kolecko otocim cca 1× za tyden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
11.2.21 16:00

Uklizim průběžně. Od Vánoc mám Robo vysavač s mopem, ten jede denně, pokaždé obyvakokuchyn plus jedna místnost. Koupelnu a WC myju 1× týdně důkladně, jinak šetří umyvadlo, mísu nebo zrcadlo, je-li potřeba. A to většinou dělám, když se batole koupe. Prach a úklid hraček a dalších věcí dělám průběžně, každý den něco. Včera jsem třeba umyla celou kuchyň, protože jsme čekali návštěvu, chtělilo se mi a měla jsem na to čas. Ložní prádlo měním po 14 dnech. Máme 4+kk, přibližně 110 metrů. Za 4 hodiny bych zvládla i okna a přerovnat skříně s oblečením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2524
11.2.21 16:03

Ja teda peru povleceni kazdy vikend a to nemam psa, v posteli nejime, apod. Se psem bych prala snad 2× tydne a stejne bych mela pocit, ze spim ve spine

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3405
11.2.21 16:05

Postel převlékám vždy na začátku měsíce, peru na 60. Mít psa v posteli je tvé rozhodnutí…určitě bych převlékala co týden. Zvaž jestli ho nenechat spát v jeho pelechu a máš po starosti… Úklid, no máš psa…a uklízet je normální…S podlahou ti může pomoct robotický vysavač a to ostatní už je hold na tobě :mrgreen: K úklidu si pusť pěknou hudbu a užij si to :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25688
11.2.21 16:08

Jednou týdně. Ale spí s náma kočka a dítě :mrgreen: úklid asi ne ude úplně směrodatný ý protože tady je ten na gruntovani každý večer, ale velký úklid je jednou týdně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6890
11.2.21 16:09

@Levandulová voda proc se ptas ostatnich? Oni v tom nezijou, to ty. Staci se podivat na vymenu manzelek, kde nektery se bijou do prsou jak uklizi 4× denne a jak udelali generalni uklid nez odjeli a druha dojede a je tam takovej humus k bliti. Uklizej si to tak, aby to vyhovovalo tobe. Pro me treba jen predstava, ze se tyden valim v tom stejnym co pes, je naprosto nepredstavitelna a zveda se mi zaludek. Dokud bydlis jen sama se psem, tak je to asi jedno vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
11.2.21 16:11

Možná je to rejpavý, ale vždy mě ta otázka napadne… vy co pouštíte psa do postele, vážně vám nevadí, že má na sobě pes zaschlý čůrání, zadek neumytej od kadění…? Nejsem typ chodící dezinfekce a mám doma pejska, a i s dětma přes den v posteli hrajeme. Ale tohle mi už přijde… no moc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2688
11.2.21 16:13

Nedělám velké úklidy, uklízím postupně a často. Pes nám v posteli nespí, takže převlékám tak 1× za dva až tři týdny. Luxuju každý den, protože pes pelichá, vytírám tak 4× za týden, utřu prach, když ho někde vidím, ale třeba jen v jedné místnosti, další den v jiné. Koupelnu a WC tak 3× za týden. Kuchyň otřu po každém vaření, skříňky zvenčí tak jednou za týden, 1× za měsíc i uvnitř. Za nábytkem, za pračkou a tak max 1× za měsíc. Občas usoudím, že ve skřínce nejsou správné komínky oblečení nebo hezky složené potraviny, tak to vyndám, znovu složím, ale to jen podle potřeby nebo když se nudím. Okna myje myč oken. Záclony peru tak 1× za 1/4 roku, když se myjí okna. Pokud jsem v práci, tak tomu moc nedám, vyluxuje dcera, manžel vyndá věci z myčky, vynese koš, pokud mám volno, tak tomu tak hodinu věnuji, ale většinou to dělám s přestávkami. Peru podle potřeby, žehlím tak 1× za 14 dní. Dřív jsem dávala ložní prádlo na mandl, teď když řádí koronavirus, žehlím sama. Peru ho na 60 stupňů. Samozřejmě občas něco udělá manžel. Rozhodně nikdy nevěnuji najednou 4 hodiny úklidu a to je nás víc a máme větší byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11764
11.2.21 16:14

@lovethelife ne, my jsme tak duchovně propojený, ze jdiu moji psi jako lidi. Fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17111
11.2.21 16:30

Mit naseho psa v posteli, tak menim snad denne. :mrgreen: Staci, kdyz na nej ted kouknu, si lize koule a ma z toho vlhkyho pindoura venku. Obcas frkne a ohodi dokonale okoli…predstava, ze mi tohle dela vposteli. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
11.2.21 16:30

Prevlekam postel většinou jednou za měsíc nebo podle potřeby. Někdy mi úklid trvá hodinu jindy půl dne.. Závisí jak syn je neposedny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
11.2.21 16:40

Každý večer naliju do WC, vany a umyvadla dezinfekci nechám působit přes noc a ráno vydrhnu hned co se vzbudím před čištěním zubů.
Vysávám každé 3 dny a rovnou vytřu.
Kuchyň umývám po každém vaření.
Ledničku jednou týdně.
Povlíkám každé dva týdny.
Prach utírám každou sobotu.
Okna 4 Krát ročně, záclony a závěsy Peru-měním ob měsíc.
Pejska v posteli bych nesnesla a když už, tak by měl pod sebou zvlášť svou deku kterou bych každý den vyklepala a každé tři dny prala minimálně na 60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat