Jak často probíhají kontroly děložního čípku v těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
6.7.22 23:01

Jak často probíhají kontroly děložního čípku v těhotenství?

Ahojky …můžu se zeptat jakou máte zkušenost s kontrolou děložního čípku v těhotenství? Jsem 26tt a Dr. Mě vyšetřuje pouze ultrazvukem přes břicho cca od 10tt …čekám dvojčátka a chci aby bylo vše v pořádku …navíc jsem cca před 5 lety byla na konizaci čípku, mám trochu obavy … děkuji za rady🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5710
6.7.22 23:04

Mne čípek doktor v těhotenství standardně nekontroluje vůbec. Pokud by byl hodně zkrácený, poznal by to i z ultrazvuku a pak je kontrola namístě. To jsem měla v minulém těhotenství - nemohl tím ultrazvukem ve mne skoro najít hlavu ditete, jak byla nízko, tak pak zkontroloval čípek a byl úplně placaty :oops: :)

Přijde mi to takhle v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
6.7.22 23:06

Mě začal vyšetřovat vaginálně až cca od 28tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1721
6.7.22 23:07

Mně vyšetřoval až ke konci myslím. Jinak mám taky po konizaci a způsobilo to u mě opačný problém, než jsem čekala. Porod se tím značně prodloužil kvůli zvrásnění čípku po konizaci. Obecně pokud vzali jen malinko, není konizace důvod cokoliv více hlídat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.7.22 23:09

Jde to poznat i z ultrazvuku jen přes břicho? To mi přijde divný… kdyby dělal vaginální ultrazvuk tak ok, ale takhle…. Každopádně díky, možná jen plaším :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.7.22 23:11

@Semtex Jde to poznat i z ultrazvuku jen přes břicho? To mi přijde divný… kdyby dělal vaginální ultrazvuk tak ok, ale takhle…. Každopádně díky, možná jen plaším :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12455
6.7.22 23:11

Mně doktor vyšetřoval UTZ přes břicho celé těhotenství. Ani jednou nepoužil ten vnitřní. Čípek kontroloval pokaždé, jde to změřit i tak-vždycky mi silněji zatlačit v podbřišku, měřil to a zapsal. V těhotenské průkazce musí psát jeho stav od určitého TT. Jinak osobně jsme po rozsáhlé konizaci s velkou jizvou na čípku-indikace k sekci. A ani v jednom těhotenství nebyl problém :hug: pokud se bojíš, zeptej se ho. On ti hlavu neutrhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7533
6.7.22 23:15

Me udelal 2× vaginální utz mezi týdny 20-30 a jen kvůli tomu, ze jsem měla placentu hodně u vchodu, tak kontroloval jestli se vytáhla. Ručně nekontroloval nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5710
6.7.22 23:33
@Nikola1313 píše:
@Semtex Jde to poznat i z ultrazvuku jen přes břicho? To mi přijde divný… kdyby dělal vaginální ultrazvuk tak ok, ale takhle…. Každopádně díky, možná jen plaším :D

Dělal mi normální ultrazvuk přes břicho, chtěl změřit hlavu ditete, ale nemohl vůbec najít temeno, ze čehož logicky odvodil, ze dite je příliš nízko a tudíž zkontroloval ten čípek. Ne ze by ho tím ultrazvukem videl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
6.7.22 23:39

Čípek mi lékařka kontrolovala při každé prohlídce a díky bohu za to. Věděla jsem dopředu, že nejspíš porodím předčasně a tak jsem mazala do porodnice při prvním náznaku začínajícího porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
7.7.22 05:57

Jsem ve 35 tt. Lékařka mi minulý týden vzala stěry na streptokoka a řekla, že až bude vědět že je negativní, začneme kontrolovat stav děložního čípku i pohmatem. Je to proto aby nezanesla do dělohy infekci. Před šesti lety mě doktor kontroloval uplně jinak, pohmatem každou poradnu a utz použil jen tak 3×. Tady naopak už mám za sebou 8utz a ani jedno vyšetření pohmatem. Doktor který tam byl dříve je ale už v důchodu, takže stará škola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
7.7.22 06:13

První dr. Kontrola pokaždé VV a Srdeční akce utz. Porod stejně předčasný 33tt

Druhý dr. VV vždycky, utz jen 3× a jinak trubka na břicho. Porod 38tt.

Teď třetí dr. VV žádné, utz jen na srdeční akci a sbohem. Už jsem za půlkou tehotenstvi.

Za mě nejlepší nedělat VV, když nejsou komplikace, jenom se zvyšuje riziko infekce. Stejně to nemělo výpovědní hodnotu. Ten nejaktivnější stejne nezabranil předčasnému porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
7.7.22 08:43

@Nikola1313 Čípek každou poradnu od začátku těhotenství za to ultrazvuk dělá moje dr.,jen jeden(pokud není problém)a to pri potvrzení těhotenství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
7.7.22 09:22

V prvním těhotenství vnitřní pokaždé, utz jen asi dvakrát, ve druhém těhotenství vnitřní jen při první kontrole a od asi 8. měsíce, utz pokaždé. Stejný lékař, obecně velmi pečlivý. Prý by v tom II. trimestru nic zajímavého na čípku nezjistil a že už se vnitřní nově tak často nedoporučuje dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
7.7.22 10:39

Každý měsíc na vnitřním ultrazvuku. Pak udělá ještě přes břišní stěnu plod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat