Jak často půjdou deváťáci do školy a musí mít roušky?

4844
6.5.20 14:08

Jak často půjdou deváťáci do školy a musí mít roušky?

Příští týden půjdou do školy, někteří denně, jiní 2-3× týdne.
Tak se ptám, jak u vás.
Mých dětí se to netýká, jsou starší, ale synovec jde v pondělí a ve čtvrtek, bude mít 2 hodiny matiky a 2 češtiny, ředitelka žádá, aby měli roušku po celou dobu (mají tam většinu učitelů starších), může roušku odmítnout (ministr říkal, že nemusí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.5.20 14:29

@Lenka002 pochybuji, že bude moci odmiítnout, u nás ve školce budou muset mít děti roušky, ikdyž by měly mít vyjímku děti 2-7 let, evidentně je to nezajímá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
20175
6.5.20 14:32

Těžko říct, jak to bude s těma rouskama. Vláda včera schválila, že je mít ve třídě nemusí, pokud budou sedět v lavicích s odstupem. A to bych řekla, že je víc než rozhodnutí ředitele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
6.5.20 14:46

Taky by mě zajímalo, jak často chodí devataci. U nás každý den matika, čeština i jazyk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22587
6.5.20 14:50
@Lenka002 píše:
Příští týden půjdou do školy, někteří denně, jiní 2-3× týdne.
Tak se ptám, jak u vás.
Mých dětí se to netýká, jsou starší, ale synovec jde v pondělí a ve čtvrtek, bude mít 2 hodiny matiky a 2 češtiny, ředitelka žádá, aby měli roušku po celou dobu (mají tam většinu učitelů starších), může roušku odmítnout (ministr říkal, že nemusí).

Bez dvou roušek nebude žák vpuštěn do budovy školy. To stojí přímo v manuálu pro školy a nerespektování pravidla nosit roušku ve škole a ve třídě při skupinových aktivitách je důvodem k vyloučení ze vzdělávání. Pan ministr Vojtěch hovořil o výjimce pro žáky ve třídě, ale jak je zvykem, zřejmě nezná všechny pokyny plynoucí z manuálu pro školy., Ten praví - roušku žák mít musí, je na uvážení učitele, zda si ji bude moci sundat pouze při sezení v lavici. Učitel může vyžadovat, aby roušku měli žáci pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4844
6.5.20 14:57
@hanka.br. píše:
Bez dvou roušek nebude žák vpuštěn do budovy školy. To stojí přímo v manuálu pro školy a nerespektování pravidla nosit roušku ve škole a ve třídě při skupinových aktivitách je důvodem k vyloučení ze vzdělávání. Pan ministr Vojtěch hovořil o výjimce pro žáky ve třídě, ale jak je zvykem, zřejmě nezná všechny pokyny plynoucí z manuálu pro školy., Ten praví - roušku žák mít musí, je na uvážení učitele, zda si ji bude moci sundat pouze při sezení v lavici. Učitel může vyžadovat, aby roušku měli žáci pořád.

Děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20175
6.5.20 15:44
@hanka.br. píše:
Bez dvou roušek nebude žák vpuštěn do budovy školy. To stojí přímo v manuálu pro školy a nerespektování pravidla nosit roušku ve škole a ve třídě při skupinových aktivitách je důvodem k vyloučení ze vzdělávání. Pan ministr Vojtěch hovořil o výjimce pro žáky ve třídě, ale jak je zvykem, zřejmě nezná všechny pokyny plynoucí z manuálu pro školy., Ten praví - roušku žák mít musí, je na uvážení učitele, zda si ji bude moci sundat pouze při sezení v lavici. Učitel může vyžadovat, aby roušku měli žáci pořád.

Ale až po tom manuálu, několik dní později, následovalo to rozhodnutí vlády. Takže to bych řekla, že bude víc. A tam jen je, že nemusí mít ve třídě roušku.
Tak jsem to dohledala: https://koronavirus.mzcr.cz/…_5._2020.pdf
To bude (podle mě aspoň) víc než rozhodnutí ředitele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2352
6.5.20 15:53

Dcera v pondělí a ve středu, jen od 8 do 10hodin. Prý dva půlhodinové bloky češtiny a dva matiky. Připadá mi to celkem málo, ale aspoň něco. Musí ještě zabrat sama doma. Aspoň, že přidali 15 minut na test z matiky a 10 minut na test z češtiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 15:56

Jedna věc je vládní nařízení a druhá zdravotní stav učitelů. U nás roušky budeme požadovat po celou dobu. Jsme v rizikové skupině a můžeme odmítnout nastoupit do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
13803
6.5.20 16:04
@Anonymní píše:
Jedna věc je vládní nařízení a druhá zdravotní stav učitelů. U nás roušky budeme požadovat po celou dobu. Jsme v rizikové skupině a můžeme odmítnout nastoupit do práce.

No řekla bych, že nařízení vlády je víc než zdravotní stav učitelů. Tak do té práce nechoďte. Sedět ve třídě, která je normálně vydýchaná a ještě v roušce, která je do 20 minut stejně mokrá, to je fakt mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22587
6.5.20 16:09
@vokishka píše:
Ale až po tom manuálu, několik dní později, následovalo to rozhodnutí vlády. Takže to bych řekla, že bude víc. A tam jen je, že nemusí mít ve třídě roušku.

Pro školy je závazný manuál, který obdržely. Pokud dostanou jiný… V každém případě pokud učitel potažmo vedení školy usoudí, že roušky ve třídách vyžadují, pak bude nutné to respektovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22587
6.5.20 16:12
@vokishka píše:

Navíc v tomto rozhodnutí není nic jiného, než v tom manuálu - i tam je, že děti nemusí mít roušku, pokud jsou v lavicích s požadovaným rozestupem. Ale jakmile mají přestávku nebo skupinovou práci, roušku si vzít musí, protože nemají ty rozestupy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50560
6.5.20 16:13

@Lenka002 na stránkách naší školy píší že pro žáky 9. ročníků bude výuka 1-2× týdně- čeština a matematika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
6.5.20 16:16
@vokishka píše:

Staci, kdyz reditel prohlasi, ze skola neni schopna v dane tride zajistit dodrzeni pozadovaneho odstupu a hned je rozhodnuti reditele vic jak nařízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13803
6.5.20 16:17

@Markéta80 tak u nás psali pondělí - čtvrtek, 8:50 až 12 hodin…tak jsem zvědavá, budou ještě psát rozvrh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama